Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Nie tracić gruntu pod nogami, czyli o konkursie gramatycznym

18 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 113 im. Leopolda Węgrzynowicza w Krakowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego dla uczniów z województwa małopolskiego. W konkursie wzięło udział 55 uczniów z klas V-VII.

Naszą szkołę w etapie wojewódzkim reprezentowali następujący uczniowie:

W kategorii klas IV-V: Wiktoria Stańczyk z kl. V a, Aleksandra Walocha z kl. V b, Karolina Lisiak z kl. V c.

W kategorii klas VI-VII: Agata Janusz i Jakub Różycki z kl. VI b oraz Katarzyna Kurczab z kl. VII c.

Na konkursie w Krakowie uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami z nauki o języku.

            Miło mi poinformować, iż Aleksandra Walocha zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dla Oli nie mają tajemnic zdania współrzędnie i podrzędnie złożone. Ola nie straciła gruntu pod nogami, mierząc się z zadaniami ze słowotwórstwa czy częściami zdania. Jedynie miecz Damoklesa zawisł nad niektórymi frazeologizmami.

Pochwały należą się wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza Karolinie Lisiak i Katarzynie Kurczab, które zajęły szóste miejsce.

Co o konkursie myślą uczniowie?

***

… Zadania konkursowe miały charakter otwarty i zamknięty. Kiedy skończyliśmy pisać, czekał na nas mały poczęstunek…

Kiedy po kilku dniach dowiedziałam się, że zdobyłam pierwsze miejsce, nie mogłam w to uwierzyć. Otrzymałam mnóstwo gratulacji. Byłam naprawdę zaskoczona, a zarazem bardzo szczęśliwa. Zaproszono mnie wraz z moją nauczycielką panią Renatą Gąsior na uroczyste rozdanie nagród, które odbyło się 26 kwietnia. Było ono połączone z akademią z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Po zakończonej uroczystości laureaci zostali zaproszeni na obiad. Do Tuchowa wróciłyśmy pociągiem.

Aleksandra Walocha

 

18 kwietnia pojechaliśmy razem z panią od j. polskiego do Krakowa na Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego.

Na miejscu miałam straszną tremę. Konkurs odbył się w szkole w hali gimnastycznej. Usiedliśmy w oddzielnych ławkach i zaczęliśmy pisać. Najtrudniejsze dla mnie były frazeologizmy. Test trwał 60 minut i gdy skończyłam pisać, odetchnęłam z ulgą. Później był dla nas przygotowany poczęstunek. Po konkursie mieliśmy trochę czasu, więc poszliśmy do galerii krakowskiej. W drodze powrotnej w autobusie trochę się martwiłam, że nie poszło mi najlepiej, ale po kilku dniach okazało się, że zdobyłam szóste miejsce. Myślę, że to dość dobry wynik i jestem z siebie zadowolona.

Karolina Lisiak, kl. Vc

Opracowała Renata Gąsior

%d