Dla uczniów

Zapraszamy na VI Piknik Szkolny

...Read More »

OSTATECZNE WYNIKI REKRUTACJI DO PROJEKTU PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW

Po zakończonym etapie rekrutacji do przedsięwzięcia „Travel & Discover – podróżuj i odkrywaj”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, ogłaszamy Ostateczną listę rankingową, zawierającą listę zakwalifikowanych uczestników oraz listę rezerwową. Teraz uczestników czeka kolejny etap – działania przygotowujące, o których wkrótce szczegółowo poinformujemy.

https://sp.tuchow.pl/pobierz/power2/Ostateczna%20lista%20rankingowa%20uczestnikow.pdf

...Read More »

Projekt o Tuchowie numerem 1 w Małopolsce!

Projekt „Geniallne miejsca” o Tuchowie zakwalifikował się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu na najciekawszą grę o miejscowości, w której znajduje się placówka uczniów.

Jury wyłoniło zwycięzców poszczególnych województw. 11.05.2022r, podczas Gali Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie, zostały ogłoszone wyniki. Miło nam poinformować, że nasza praca zajęła...Read More »


WYNIKI REKRUTACJI DO PROJEKTU PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW Nabór IV

Przedstawiamy Listę zakwalifikowanych uczestników, którzy będą realizować przedsięwzięcie “Travel & Discover – podróżuj i odkrywaj” w projekcie “Ponadnarodowa mobilność uczniów”, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój.

Jak pokazuje punktacja przedstawiona na Liście, poziom w rekrutacji był bardzo wyrównany.

Read More »


Mistrz Historii roku szkolnego 2021/2022

22 kwietnia po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy „Mistrz Historii 2021/2022”. Do rywalizacji zgłosiło się 29 uczniów z klas ósmych. Dla uczestników został przygotowany test, który zweryfikował wiedzę i umiejętności obejmujące pięć lat edukacji historycznej. Uczniowie wykonali różne zadania – interpretowali teksty źródłowe, analizowali mapy, rozpoznawali...Read More »


Wyprawa do Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich z grupą Trzask.pl

5 maja 2022 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole podróżnika z grupy TRZASK, pana Grzegorza Chachurę. Mieliśmy okazję posłuchać relacji z wyprawy do Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podziwialiśmy piękne krajobrazy Bliskiego Wschodu, poznawaliśmy obyczaje, kulturę i religię tamtejszej ludności. Z zapartym tchem oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające niesamowite miejsca....Read More »


Wycieczka kl. 5b i 5c 27.04.2022

1. Lekcja muzealna  – „Dawne życie w neolicie” w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu – Zajęcia związane z archeologią ziem polskich. Podczas lekcji każdy uczestnik wykonał bransoletkę w technice makramy.
2. Zabawa integracyjna w parku trampolin „Fly Park” w Tarnowie

...Read More »

Uczennice klas trzecich laureatkami Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”!

28 kwietnia 2022 r. w Domu Kultury w Tuchowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas trzecich, które zwyciężyły w szkolnych eliminacjach.

Miło nam poinformować, że obydwie dziewczynki zdobyły zaszczytne miejsca w kategorii wiekowej UCZNIOWIE KL. I-III

I miejsce – Oliwia...Read More »


Narodowe Święto Konstytucji

3 maja to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. To data jednego z najważniejszych świąt państwowych. Upamiętniamy wydarzenia, które miały miejsce 231 lat temu.  Patrioci z królem Polski Stanisławem Augustem Poniatowskim, mając w sercu dobro upadającej Ojczyzny, podjęli trud ratowania państwa.

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się...Read More »


Rekrutacja opiekunów mobilności

Informujemy, że w wyniku rekrutacji do projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wyłoniono opiekunów mobilności. 

W zakładce REKRUTACJA Nabór IV zamieszczony został szczegółowy wykaz zakwalifikowanych nauczycieli oraz lista rezerwowa.

...Read More »

IV Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie zorganizowała IV Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”. Etap gminny poprzedzony był eliminacjami do konkursu. Do etapu gminnego przeszło 21 uczestników z 8 szkół. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. 

Występy oceniało niezależne jury w składzie: pani Anna Archamowicz–...Read More »


Podróże i odkrycia czas zacząć…

Nasza szkoła rozpoczyna dzisiaj realizację 6-miesięcznego przedsięwzięcia “Travel & Discover – podróżuj i odkrywaj”. To już drugi raz, kiedy nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w projekcie “Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Jego głównym założeniem jest zagraniczny wyjazd do partnerskiej szkoły, aby tam uczniowie we współpracy z rówieśnikami zrealizowali...Read More »


„Posprzątaj z nami Małopolskę!

22 kwietnia nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”. W działaniach uczestniczyła młodzież klas ósmych. Sprzątanie okolicy skłania nas do refleksji nad przyszłością naszej planety, buduje poczucie wspólnej odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę. Akcja miała za zadanie uświadomić nam, jakie są efekty niszczenia...Read More »


Etap Szkolny Konkursu Piosenki Angielskiej "Everybody can sing"

22 kwietnia po raz czwarty w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Everybody can sing”. Do konkursu przystąpiło 18 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja wyłoniła sześciu laureatów, którzy 25 kwietnia będą reprezentować naszą szkolę na IV Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej.

Kategoria klas I-IV
I miejsce-...Read More »


Podsumowanie akcji Żonkile

 

„Musimy uczyć (…), że zło jest złem,

 że nienawiść jest złem i że miłość jest obowiązkiem”.

 

Marek Edelman

 

20 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem MIŁOŚĆ. Marek Edelman, jeden z przywódców...Read More »


SUKCES uczniów w IV edycji MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO Czytam, znam, rozumiem dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

,,Kto czyta książki, żyje podwójnie’’

(Umberto Eco)

 

Za nami już IV edycja MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO Czytam, znam, rozumiem dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022.

 

Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie oraz instytucje współpracujące: III Liceum Ogólnokształcące...Read More »


Kartki świąteczne dla Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie

Świetliczaki wraz z Paniami własnoręcznie przygotowały kartki świąteczne dla mieszkańców Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie oraz piękne pisanki, którymi wzbogaciły II Tuchowski Kiermasz Wielkanocny.

...Read More »

Świąteczne paczki rozwiezione,  czyli akcja „Podziel się Świętami” zakończona!

Obdarowaliśmy 28 potrzebujących, samotnych i często chorych seniorów z Gminy Tuchów. Przekazaliśmy również pomoc rzeczową członkom Stowarzyszenia Osób niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie. W paczkach znalazły się różnorodne  produkty spożywcze, które przynieśli uczniowie bądź otrzymaliśmy od lokalnych przedsiębiorców.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Tuchowie, Młodzieżowa Rada Gminy Tuchów, Towarzystwo...Read More »


Fotorelacja z akcji "Bądź niebieski" z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akcji „Bądź niebieski” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Link:
https://drive.google.com/file/d/10qzjzM_TZ_YDVXWS8nIcTad1G5LRUoE1/view?usp=drivesdk

Patrycja Piekarz

...Read More »

Tuchów „Geniallnym miejscem”

Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Geniallne miejsca.” Projekt polegał na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (w aplikacji genially) na temat miejscowości, gdzie znajduje się placówka uczniów.

Nasza praca o Tuchowie przeszła pomyślnie weryfikację i Tuchów znalazł się na ogólnopolskiej mapie Geniallnych miejsc (link...Read More »


WESOŁYCH ŚWIĄT…

Wielkanocne zajączki z klasy 1b życzą wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT.  Szczególne  życzenia zostały skierowane do zacnych seniorów z DOMU POGODNEJ JESIENI W TUCHOWIE,  do których pojechało świąteczne pudełko wypełnione   pięknymi pisankami.  Ale najważniejsza jest pamięć, życzliwość  i czynienie dobra dla drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że prezencik wywoła uśmiech na...Read More »


Solidarni z Ukrainą

...Read More »

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3

8 kwietnia po raz kolejny w naszej szkole odbył się „Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3”. 

Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Uczniowie recytowali dowolnie wybrane wiersze. Celem konkursu było ukazanie piękna poezji, rozbudzenie zainteresowań poezją dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.
Komisja...Read More »


AKCJA ŻONKILE

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w akcji „Żonkile”. Ma ona na celu upamiętnienie heroicznej walki Żydów walczących z rasistowską polityką III Rzeszy. Powstanie, które wybuchło w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej. Symbolem walki  jest ŻÓŁTY ŻONKIL...Read More »


Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej"

Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując zaangażowanie w naukę i ambicję.

Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z...Read More »


Zapraszamy do udziału w akcji!

Kolejny raz organizujemy wielkanocną akcję „Podziel się Świętami”, skierowaną do Seniora z Gminy Tuchów, samotnych, chorych, w trudnej sytuacji finansowe oraz dla podopiecznych, niepełnosprawnych Stowarzyszenia „Nadzieja”.
Oczywiście akcja skierowana jest dla CHĘTNYCH uczniów.
Read More »

Wiosna Buch! Książka w ruch! – II Edycja

Samorząd szkolny oraz bibliotekarki zapraszają uczniów klas I- IV do zabawy z biblioteką szkolną. Od dzisiaj tj. 4 kwietnia 2022 roku do końca miesiąca będziecie mogli wylosować zadanie raz dziennie, wykonać je i wrzucić swój los do specjalnej skrzynki. Raz w tygodniu odbędzie się losowanie 10 uczniów, którzy...Read More »


Warsztaty w Izbie Pamięci CKZiU

W marcu uczniowie klas siódmych wzięli udział w warsztatach historycznych zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie. Tematyka warsztatów dotyczyła wydarzeń oraz bohaterów bitwy pod Łowczówkiem. Podczas dwugodzinnego spotkania pani Liliana Lipka w ciekawy sposób przedstawiła młodzieży historię Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego. Brały one...Read More »


Zapraszamy do udziału w akcji!

Kolejny raz organizujemy wielkanocną akcję „Podziel się Świętami”, skierowaną do Seniora z Gminy Tuchów, samotnych, chorych, w trudnej sytuacji finansowe oraz dla podopiecznych, niepełnosprawnych Stowarzyszenia „Nadzieja”.
Oczywiście akcja skierowana jest dla CHĘTNYCH...Read More »

IV  Szkolny Konkurs Recytatorski im. K. Karwata - rozstrzygnięty

 W dniu 29 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole IV Szkolny Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata. Po raz kolejny mogliśmy gościć na konkursie panią Zofię Karwat i panią Miłosławę Strzelczyk, najbliższą rodzinę zmarłego 8 lat temu patrona konkursu. Recytacji naszych uczniów wysłuchał także p. dyrektor Józef...Read More »


Z POWER EM WRACAMY DO PORTUGALII 

Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz drugi będzie mogła wziąć udział w projekcie “Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”, współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wniosek naszej szkoły, którego tytuł brzmi: “Travel & Discover – podróżuj i...Read More »


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu „ Bądź niebieski”

Różni lecz równie ważni…

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w kampanii społecznej  „Polska Na Niebiesko. ‘’

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia  świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia.

 „Cała...Read More »


IV Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Everybody can sing"

Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej „Everybody can sing,” którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-4 oraz klas 5-8.

Etap szkolny odbędzie się 22.04.2022r. 6 najlepszych uczestników (po 3 z każdej grupy wiekowej) zakwalifikuje...Read More »


„Żyj z całych sił…”

           „Żyj z całych sił…” to przesłanie wypływające z treści wydarzenia jakie miało miejsce 18 marca w Bazylice w Tuchowie. Doroczna, dziewiąta inscenizacja Drogi Krzyżowej (w 2020 roku ze wzglądu na panującą pandemie nie udało się jej zorganizować) została przygotowana przez uczniów i byłych absolwentów Szkoły Podstawowej im....Read More »


Wiosenne podchody w 1b.

21 marca dzieci z klasy 1b na wezwanie Pani Wiosny stawiły się punktualnie o godzinie 8.00, by uwolnić ją z Lodowej Krainy z rąk mroźnej Zimy. Dzieci wzięły udział w wiosennych podchodach na terenie szkoły i musiały odszukać wszystkie oznaki wiosny, które Pani Wiosna ukryła w różnych miejscach...Read More »


OBCHODY DNIA ŚW. PATRYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TUCHOWIE

Dzień 17 marca został całkowicie zdominowany przez kolor zielony. Z okazji Dnia Św. Patryka uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawsze przebranie.

Jury po długich obradach wyłoniło następujących zwycięzców:

1 miejsce: Wiktoria Steindel kl.2a, Zofia Totoś kl. 1b, Wiktoria Okaz kl.2b

2 miejsce: Rita Bryl kl.3c, Jakub Wideł kl.3c, Nikodem Foltyński kl. 1a

3...Read More »


Spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców przyszłych klas pierwszych – w szczególności tych, którzy kandydują do klasy pierwszej sportowej o profilu ogólnorozwojowym.
Do 4 marca uczniowie mogli zgłaszać prace do konkurs na najciekawszą notatkę rysunkową z historii. Zgłoszono 25 prac. Notatki graficzne są pomysłem uczniów na ułatwienie nauki w zapamiętywaniu dat, wydarzeń, zagadnień z historii. Zadanie nie było łatwe, wymagało doboru odpowiednich treści, rozplanowania elementów notatki na kartce (kompozycji), opracowania...Read More »

List Ministra Edukacji i Nauki

Warszawa, 11 marca 2022 roku

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,

Przedstawiciele Samorządów,

Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie,

 

od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny...Read More »


MŁODZIEŻOWA  DROGA  KRZYŻOWA

Szkoła Podstawowa w Tuchowie oraz Zespół Pokolenia  zapraszają na Drogę Krzyżową

Bazylika Mniejsza w Tuchowie

18 marca 2022 r.  po wieczornej Mszy Świętej

 

...Read More »

"Solidarni z Ukrainą"

Dzieciaki na świetlicy wykazały się empatią oraz wrażliwością na sytuację, jakiej znaleźli się nasi sąsiedzi. Uczniowie chcąc wyrazić wsparcie dla narodu dotkniętego wojną wykonali plakaty: ,,Solidarni z Ukrainą”. Okazali, że całym sercem są z Ukrainą i są z nią solidarni.

...Read More »

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2022r. drużyna z naszej szkoły wzięła udział w IV Pieszym Rajdzie Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Naszą Szkołę prezentowali: Anna Styrkowiec, Emilia Michałek, Lena Starzyk, Julia Osika, Mirosław Sus, Bartosz Gawron, Samuel Małopolski, Jan Szary i Hubert Kajmowicz. Opiekunami były  Bernadeta Baran i Natalia Czachor.

         W ramach innowacji pedagogicznej uczniowie czytają książki w języku angielskim dopasowane do swojego poziomu, uczą się nowego słownictwa oraz wykonują ciekawe ćwiczenia.

         Pierwsza przeczytana książka nosiła tytuł „Marcel goes to Hollywood”, a podsumowaniem omawiania lektury były własnoręcznie wykonane lapbooki (teczki tematyczne), które uczniowie tworzyli w...Read More »


OBCHODY DNIA ŚW. PATRYKA

 

17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Jedną z tradycji tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-4 do udziału w konkursie na najciekawsze przebranie w kolorze zielonym.

Cele konkursu:

· Poznawanie kultury krajów anglojęzycznych

· Wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego

· Uatrakcyjnienie procesu uczenia się

Prezentacja...Read More »


"KARNAWAŁOWY BAL MASKOWY" w świetlicy szkolnej

23 lutego w naszej świetlicy odbył się „KARNAWAŁOWY BAL MASKOWY”. Na ten dzień nasza sala zmieniła się nie do poznania, pięknie udekorowana balonami, serpentynami z bibuły. Dzieciaki we własnoręcznie wykonanych maskach świetnie bawiły się podczas zabaw muzyczno- ruchowych oraz przy układach tanecznych do utworów m.in. „Chocolate”, „Makarena”. Odbył się również...Read More »


Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie rok szkolny 2022/2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 01 marca 2022 r. do 31 marca 2022 r.

Zgłoszenia dla uczniów z obwodu szkoły oraz wnioski dla kandydatów spoza obwodu należy pobrać w sekretariacie szkoły  lub ze strony internetowej i złożyć w sekretariacie szkoły
w godzinach od 800 do...Read More »


Solidarni z Ukrainą

🇵🇱
Solidarni z Ukrainą
Wszyscy wiemy co dzieje się za naszą wschodnią granicą, co spotkało naszych sąsiadów.
Już teraz dziękujemy mieszkańcom Tuchowa,...Read More »

IV Szkolny Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata

REGULAMIN

IV SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

im. Kazimierza Karwata

  

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa  w Tuchowie

 koordynatorzy: Katarzyna Krupa i Anna Stanuch-Madej

Czytamy poezję po to,  „(…) –aby się wzruszyć, zachwycić, wzbogacić swą wiedzę i osobowość.” K. Karwat

 1. Cele konkursu
 • rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,
 • kształtowanie języka, wyobraźni...Read More »

ROZUMIEM

23 lutego 2022 r. przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Nasza szkoła włączyła się do akcji organizowanej przez Dom Kultury w Tuchowie. Zapraszamy więc uczniów naszej szkoły do napisania listu do osoby chorej na depresję. Odręcznie napisane listy, włożone do kolorowej kopert przynosimy do szkoły od 23 lutego...Read More »


Po raz 21. w lutym 2022 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.

Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych...Read More »


Nowy plan lekcji

Od 21 lutego (poniedziałek) będzie obowiązywał nowy PLAN ZAJĘĆ

Przypominamy jednocześnie, że obowiązuje nowy rozkład rozpoczynania i kończenia zajęć szkolnych:

Lekcja Czas trwania
1. 08:00 – 08:45
Do 14 lutego uczniowie klas 1-4 naszej szkoły mogli brać udział w konkursie na przygotowanie najpiękniejszej kartki walentynkowej z wierszykiem w języku angielskim. Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Do jury wpłynęło ponad 50 prac, a wszystkie dostarczone kartki były bardzo pomysłowe, przez co wybór laureatów okazał się dla...Read More »

WALENTYNKI  Z KSIAŻKĄ!

Z okazji Walentynek biblioteka szkolna z Samorządem Szkoły i n-l języka angielskiego przygotowali dla uczniów randkę z książką. Każdy kto odwiedził bibliotekę i wypożyczył w tym specjalnym dniu jakąś pozycję, mógł sobie wybrać serduszko oraz poczęstować się słodkościami. Serduszka przygotowane  przez przedstawicieli samorządu szkolnego i opiekuna miały też...Read More »


„Autostopem z Krakowa przez Rosję do Mongolii i dalej do Pekinu”

Tuchowianin, absolwent naszej szkoły Karol Gut, pasjonat podróży, fotografii i astronomii, zabrał klasę 3a w wirtualną podróż, śladami swojej autostopowej wyprawy. Niektóre z przedstawionych przez podróżnika miejsc można zobaczyć w turystycznych przewodnikach. Oprócz nich, nasz gość pokazał nam również miejsca na ogół nieodwiedzane przez turystów. Na zdjęciach uczniowie...Read More »


Zarządzenie nr 27/2021/2022 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie 

Zarządzenie nr 27/2021/2022

z dnia 08 lutego 2022 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie 

w sprawie: wprowadzenie nauczania zdalnego w klasie 3b.

Na podstawie: § 18 ust. 2 pkt. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31...Read More »


23 lutego DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

...Read More »

Konkurs plastyczny "Happy Valentine's Day"

Regulamin Konkursu „Happy Valentine’s Day”

Tematyka konkursu

W dniu 14 lutego przypada coroczne święto zakochanych. Nazwa pochodzi od św. Walentego, a zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny „Happy Valentine’s Day” polegający na wykonaniu najpiękniejszej kartki walentynkowej...Read More »


KANGUR MATEMATYCZNY 2022

Drodzy Uczniowie !

Zapraszamy do udziału w kolejnej, już XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2022”.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas od II do VIII, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na jego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut. Uczniowie przystąpią do testów konkursowych w czterech...Read More »


SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO-PLASTYCZNY „RYSUNKOWA HISTORIA”

Myślenie wizualne zyskuje coraz większą popularność, jako jedna ze skutecznych metod przyswajania wiedzy. To połączenie obrazu i tekstu – liter, linii, symboli, kształtów, wyrazów-kluczy, z których tworzymy ciekawy zapis poznawanych treści.

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do konkursu na najciekawszą notatkę rysunkową z historii!

 I. Cel konkursu

 • Kształcenie wyobraźni oraz umiejętności wizualizacji treści.
 • Rozwój kreatywności, samodzielności...Read More »

Ogłoszenie

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W Szkole Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie uczniowie klas I- IV od 31 stycznia 2022 r do 27 lutego 2022 r...Read More »


Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie 

Zarządzenie nr 25/2021/2022

z dnia 25 stycznia 2022 r.
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica

w Tuchowie 

w sprawie organizacji pracy szkoły.

 

Na podstawie:
Art. 68 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z...Read More »


👵👴"Dobre rady dla młodszych" czyli Dzień Babci i Dziadka z Seniorami z Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie 👵👴

Starsi ludzie są skarbnicą wiedzy. Często przekazują nam cenne wskazówki, które zaczerpnęli z własnego życia. Uczniowie klasy 3 c poprosili mieszkańców DPJ w Tuchowie, aby napisali kilka dobrych, życiowych rad, wskazówek którymi chcieliby podzielić się z młodszym pokoleniem.

Seniorzy podeszli do zadania z zapałem i przekazali swoje pomysły terapeutce,...Read More »


Muzyka dla duszy… IX Szkolny Konkurs Recytatorski księdza Jana Twardowskiego za nami!

Ksiądz Jan Twardowski- kapłan i najpopularniejszy polski poeta religijny. W jego twórczości kapłaństwo zostało pozbawione rysów wzniosłego posłannictwa, ukazane jest jako pokorna posługa dla wiernych. Zdystansowanie się do samego siebie przybiera często formę ciepłej autoironii, choćby w wierszu ,,O maluchach’’:

Tylko maluchom nie nudziło się w czasie kazania
stale...Read More »


GÓRA SKARPET dla potrzebujących

Święta to czas spędzany z rodziną przy suto zastawionym stole. Czas prezentów, radości i miłości. Niestety nie wszyscy mogą cieszyć się ciepłem domu i rodziny, gdyż po prostu tego domu nie mają. Tułają się od miasta do miasta, proszą o jedzenie, śpią w przytułkach czy w parkach. Uczniowie...Read More »


HAPPENING BOŻONARODZENIOWY grudzień  2021

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie stał się Happening Bożonarodzeniowy organizowany corocznie przez naszych uczniów i nauczycieli. Zasada jest prosta, przygotowujemy kartki z życzeniami, przebieramy się w świąteczne stroje: anioły, diabły, mikołaje i zaopatrzeni w koszyki z cukierkami ruszamy na tuchowski rynek, aby życzyć przechodniom pięknych...Read More »


Grafficiarz z klasztoru …

Często nie interesujemy się tym, co lubią robić inni. Potykamy się o cudze talenty i udajemy, że nas to nie obchodzi. Nie wszystkim musi się podobać to, co robimy; to, co lubimy; to, co tworzymy, byleby nie godziło w godność drugiego człowieka.

„Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego...Read More »


Pomoc dla bezdomnych zwierząt 2021/2022

Mając na uwadze dobro bezdomnych zwierząt, Szkoła Podstawowa w Tuchowie wraz z  Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oddział w Tarnowie, już kolejny raz zorganizowała zbiórkę koców, kołder oraz karmy.  Przez cały listopad uczniowie przynosili do szkoły „prezenty” dla piesków i kotów, które wszyscy kochamy, a które nie zawsze mają...Read More »


Melaniusz skarb Tuchowa – quest w Tuchowie

QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania!

QUESTY – Wyprawy Odkrywców z ang. quest – zadanie, zagadka, to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można...Read More »


IX Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

W piątek 17 grudnia 2021 r. w Domu Kultury w Tuchowie  odbył się IX Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Tuchowie. Współorganizatorzy to Młodzieżowa Rada Gminy w Tuchowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Dom Kultury w Tuchowie.  Do udziału w...Read More »


Wyniku konkursu na „Rodzinną szopkę bożonarodzeniową”

W konkursie wzięło udział 29 uczniów wraz z rodzinami. Wykonano 28 przepięknych, oryginalnych, niepowtarzalnych szopek. Prace rodzin można było oglądać od 24 listopada do 17 grudnia 2021 roku w świetlicy szkolnej na specjalnie przygotowanej świątecznej wystawie. Dnia 17 grudnia jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce Emilia Kowalczyk z kl....Read More »


Podsumowanie akcji Rodacy Bohaterom

Paczkę żywnościową dla polskich kombatantów na kresach przygotowały następujące klasy: 2a- 3 paczki, 2c, 3b, 3c, 3d,4a, 4c, 5a, 5b, 5c,6a, 6b, 7b, 7c, 8a, 8b, 8c.

Serdecznie dziękuję za wrażliwość, zrozumienie i budowanie w dzieciach empatii Rodzicom, Wychowawcom i Nauczycielom. Dziękuję uczniom wymienionych oddziałów za gotowość...Read More »


Ślubowanie pierwszoklasistów na czytelników

Jak co roku w bibliotece szkolnej  odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na czytelników naszej biblioteki. Po szczegółowym omówieniu Regulaminu biblioteki, zasad wypożyczania, oddawania i szanowania książek, uczniowie powtórzyli tekst ślubowania i zostali uroczyście pasowani na czytelników.

Naszym pragnieniem jest, aby zachęcić najmłodszych do częstego sięgania po książkę,...Read More »


Zarządzenia Dyrektora Szkoły

Zarządzenie nr 19/2021/2022
z dnia 09 grudnia 2021 r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie
w sprawie: wprowadzenie modelu kształcenia hybrydowego

Na podstawie: § 18 ust. 2 pkt. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i...Read More »


Talenty recytatorskie!

13 grudnia 2021 roku w Wietrzychowicach odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Tadeusza Nowaka. Troje naszych uczniów miało możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.  Byli to: Alicja Rąpała z klasy 7d, która prezentowała wiersz Portret, Jakub Madejski z klasy 8b wyrecytował utwór Psalm polny oraz Igor Łątka z...Read More »


Ostrzeżenie Inspekcji Handlowej w Krakowie przed szczególnie niebezpieczną „zabawką”!

Kulki magnetyczne to „zabawka” ciekawa i kolorowa, a jednocześnie mogąca stwarzać śmiertelne zagrożenie.

Naturalnym mechanizmem poznawczym małych dzieci jest wkładanie przedmiotów, w tym kulek magnetycznych, do ust. Starsze z kolei, mogą bawić się próbując przyciągnąć je do siebie np. na płatkach uszu, czy też wargach. Stąd już...Read More »


Wycieczka klas ósmych do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie

W listopadzie i grudniu uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce historycznej do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Młodzież wzięła udział w warsztatach pt. „Zostań asem wywiadu”. Pobyt w muzeum podzielony był na trzy części. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzenie ekspozycji muzealnej. Pani przewodnik...Read More »


Podsumowanie II edycji akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”

Akcja charytatywna  „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, w której w tym roku prosiliśmy o przysłowiową złotówkę na zakup specjalistycznego wózka, a także rehabilitację małej Michalinki podopiecznej  Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są” z Olszyn została zakończona.

Dzięki hojności uczniów naszej szkoły, ich rodziców oraz nauczycieli udało nam...Read More »


PODEJMIJ WYZWANIE I ZBIERZ ŚWIĄTECZNĄ GÓRĘ SKARPET

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „PODEJMIJ WYZWANIE I ZBIERZ ŚWIĄTECZNĄ GÓRĘ SKARPET„.

W dniach 13-16 grudnia chętni uczniowie przynoszą nowe skarpety męskie ( najlepiej ciepłe ), które przekażemy do Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie, które wpiera osoby bezdomne.

Klasa, która zbierze najwięcej...Read More »


Zmiana terminów Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa

Informujemy, że z powodu zarządzenia o nauce zdalnej od 20.12.2021 roku prosimy o dostarczenie szopek na konkurs do dnia 16 grudnia 2021 roku tj. do czwartku do świetlicy szkolnej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  w piątek 17 grudnia 2021roku. Nagrody zostaną wręczone dzieciom zaraz po ogłoszeniu wyników. Szopki będzie można...Read More »


,,Beania, czyli otrzęsiny’’ w klasie czwartej

25 listopada 2021 roku w Domu Kultury odbyła się uroczystość Beani, czyli otrzęsin, przygotowana oraz prowadzona przez Renatę Szeląg, nauczyciela bibliotekarza naszej szkoły, z wykształcenia i zamiłowania również historyka. Pani Renacie pomagali przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Na uroczystości obecni byli: dyrektor szkoły Józef Wzorek i wicedyrektor Wanda Siwek.

Przemoc w rodzinie narusza podstawowe prawa człowieka, w tym prawo do życia i zdrowia oraz poszanowania godności osobistej. Przemoc w rodzinie należy rozumieć jako jednorazowe albo powtarzające się umyślne działania lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób najbliższych, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia,...Read More »


,,Poznaje się tylko to, co się oswoi’’, czyli o spektaklu ,,Mały Książę’’

25 listopada 2021 roku uczniowie klasy 8a i 8b oraz 6a (11 osób) obejrzeli spektakl ,,Mały Książę’’. W kinie ,,Marzenie’’ w Tarnowie sztukę wystawił Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

,,Mały Książę’’ to powiastka filozoficzna o znaczeniu uczuć przyjaźni i miłości, życzliwości oraz odpowiedzialności w...Read More »


Otwarcie Sali Kazimierzowskiej w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

27 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Tuchowie miała miejsce niecodzienna uroczystość. W obecności zaproszonych gości Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek i Dyrektor Szkoły Józef Wzorek dokonali uroczystego otwarcia sali poświęconej Kazimierzowi Wielkiemu, który poprzez akt lokacyjny miasta z 2 listopada 1340 r. jest związany z Tuchowem oraz...Read More »


IX Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

Już po raz dziewiąty mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału
w Gminnym Konkursie Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej, który zostanie rozstrzygnięty 17 grudnia 2021 r. o godzinie 9:00 w sali widowiskowej tuchowskiego Domu Kultury. W sytuacji ewentualnych ograniczeń, związanych z pandemią, konkurs zostanie przeprowadzony online o czym poinformujemy  telefonicznie....Read More »


Muzyczny Kalendarz Adwentowy

Najwyższy czas zacząć odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam wszystkich uczniów klas 1-3 do zabawy, która wprowadzi nas w świąteczny klimat i umili oczekiwanie na ten wspaniały czas.

Codziennie kliknij w jedną cyfrę i wysłuchaj przygotowaną na ten dzień piosenkę świąteczną w języku angielskim.

Aneta Rzeszutko

link do zabawy: https://view.genial.ly/61897dc82ebb790d716c1bf0/interactive-content-christmas-advent-calendar

...Read More »

Zarządzenia Dyrektora szkoły

Poniżej przedstawiamy Zarządzenia Dyrektora szkoły w sprawie organizacji pracy szkoły.

Zarządzenie nr 16/2021/2022

Zarządzenie nr 17/2021/2022

...Read More »

JUST FELT GOOD… poczuliśmy się dobrze w naszym pierwszym doświadczeniu z projektem Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie zakończył się projekt pod nazwą “Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt zakładał rozwijanie kompetencji kluczowych przez  współpracę międzynarodową podczas mobilności do kraju europejskiego – my współpracowaliśmy ze szkołą Agrupamento de Escolas...Read More »


Andrzejki świetlicy szkolnej…

29 listopada, czyli wigilia dnia Świętego Andrzeja, to zgodnie z polskim zwyczajem czas wróżb ANDRZEJKOWYCH, do których niegdyś podchodzono niezwykle poważnie. Miały one m.in. przepowiedzieć los przyszłej mężatki – kiedy wyjdzie za mąż, kogo poślubi, gdzie spotka swojego wybranka.

Jednak w dzisiejszych czasach Andrzejki to przede wszystkim...Read More »


Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”

24 listopada 2021 roku w Domu Kultury w Tuchowie odbył się  Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”. Edycja II została poświęcona czasom średniowiecznym. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania dziejami Tuchowa oraz okolic, rozwijanie poczucia patriotyzmu lokalnego. Konkurs podzielony był na dwie części. Uczestnicy przygotowali...Read More »


Konkurs „Rodzinna szopka bożonarodzeniowa”

„Rodzinna szopka bożonarodzeniowa” to konkurs  dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Tuchowie oraz ich  rodzin. Konkurs rozpoczyna się 26. 11.2021 roku i potrwa do 20.12.2021 roku.

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu:

REGULAMIN KONKURSU „RODZINNA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

...Read More »

IX edycja Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „ Po polsku o historii”

29 września w Szkole Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie  odbyły się eliminacje do IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „ Po polsku o historii”. Uczniowie naszej szkoły po raz czwarty napisali dyktando o ważnych wydarzeniach w historii naszej Ojczyzny. Etap szkolny dotyczył powstań śląskich. Celem konkursu było zaangażowanie młodzieży...Read More »


Happening Niepodległościowy

Jak co roku uczniowie i nauczyciele  Szkoły Podstawowej w Tuchowie organizują Happening Niepodległościowy. W tym roku miał on miejsce 10 listopada na tuchowskim rynku. Uczniowie klasy 6a wraz z nauczycielkami, zapraszali przechodniów na III Niepodległościową Noc w Muzeum, rozdawali ulotki, gazety niepodległościowe, kotyliony oraz częstowali cukierkami. Mieszkańcy naszego...Read More »


III Niepodległościowa Noc w Muzeum „okiem” Szkoły Podstawowej w Tuchowie

W piękny wieczór 10 listopada 2021 r. w Muzeum Miejskim w Tuchowie odbyła się „III Niepodległościowa Noc w Muzeum”, powinna ona być czwartą lecz ze względów na obostrzenia pandemiczne w zeszłym roku się nie odbyła. Teraz się udało, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Ten listopadowy wieczór był bardzo...Read More »


Lekcja patriotyczna w Dworku Paderewskiego

Jak co roku w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbywa się Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc, podczas którego uczniowie szkół mogą uczestniczyć w lekcjach patriotycznych. Co roku chętni uczniowie wyjeżdżają na spotkanie z historią u Paderewskiego wielkiego Polaka, polityka, pianisty i kompozytora, który przez krótki okres swojego...Read More »


BohaterON – włącz historię!

Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz zwrócenie uwagi na historię Polski XX wieku.  Akcja, która trwa od 2016 roku kształtuje postawy patriotyczne – szacunek do przeszłości, wrażliwość i zaangażowanie społeczne...Read More »


Akcja charytatywna pt. ”Tuchowskie Mikołaje chorym Dzieciom”

 W naszej szkole w dniach 2-10 listopada trwała akcja charytatywna pt. ”Tuchowskie Mikołaje chorym Dzieciom”. Młodzież klas 7a, 7c oraz 8d pod kierunkiem wychowawców przygotowała plakaty informacyjne zachęcające społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji.  Jej celem było sprawienie radości małym pacjentom Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala w Krakowie.

Akcja przeszła nasze oczekiwania!...Read More »


103 lata wolności!

W tym roku przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, która została godnie uczczona przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Włączyliśmy się w ministerialne projekty Szkoła do hymnu oraz Szkoła pamięta. W klasach wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego a pamięć okazaliśmy przodkom sprzątając cmentarze wojenne, współorganizując III Niepodległościową...Read More »


II edycja akcji charytatywnej "I Ty możesz zostać św. Mikołajem"

Przed nami II edycja akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, w której obdarowujemy dzieciaki ze Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są” z Olszyn.
 
Jednak w tym roku z malutką zmianą – zamiast słodyczy, prosimy Was, drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele, w imieniu Michalinki, podopiecznej...Read More »

„Szkoła pamięta”

Uczniowie klas siódmych i ósmych podczas lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Przy wspólnych, bezimiennych mogiłach poległych żołnierzy porozmawialiśmy o odpowiedzialności młodego pokolenia za pielęgnowanie pamięci o przeszłości. Pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej na ulicy Ignacego Daszyńskiego...Read More »


Weekend z książką i owocem- projekt czytelniczy  promujący zdrową przekąskę.

Weekend z książką i owocem- projekt czytelniczy  promujący zdrową przekąskę. 

Klasa 1b, wychowawca pani Elżbieta Fryzowska.

 Klasa 1b przez cały miesiąc październik, czyli 31 dni spędzała wieczory z rodziną czytając książki i jedząc owoce i warzywa. Dzieci malowały na drzewach owoce, które zjadały a rodzice wpisywali na specjalnie przygotowaną kartę ile...Read More »


PROJEKT CZYTELNICZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „READING IS MAGIC”

Adresaci: Uczniowie klas 2 szkoły podstawowej w Tuchowie

Projekt polega na wprowadzeniu dzieci w świat książek w języku angielskim. Podczas zajęć czytane będą książeczki z serii Pearson English Kids Readers. Po przeczytaniu książeczki i odsłuchaniu nagrania w wersji MP3, chętni uczniowie będą rozwiązywać test z zadaniami na rozumienie przeczytanego...Read More »


„Jeszcze jeden Listopad…”

W tym roku przypadła 103 rocznica odzyskania niepodległości. Refleksja na temat wydarzeń prowadzących do tego pamiętnego dnia jest szczególnie żywa na naszych terenach. To właśnie tutaj, w okolicach Łowczówka, toczyły się ciężkie walki na początku I wojny. W tych dniach, kiedy czcimy pamięć poległych i cieszymy się z życia w...Read More »


Festiwal Viva Polonia w Kąśnej Dolnej

9.11.2021 r. klasa 6a uczestniczyła w przedstawieniu „Kardynał Wyszyński” w ramach Festiwalu VivaPolonia ! Ku pokrzepieniu serc w Kąśnej Dolnej.

...Read More »

Ślubujemy…

Ślubujemy…

Co? Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia szkoły.

Kiedy? 29 października 2021r.

Gdzie? W Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Kto? Pierwszoklasiści.

Jak? W Kredkolandii rozpoczęły się egzaminy, którym towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci z zaangażowaniem śpiewały piosenki, recytowały i tańczyły. Nawet czarownice musiały...Read More »


III Niepodległościowa Noc w Muzeum

Uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Tuchowie oraz pracownicy Muzeum Miejskiego w Tuchowie zapraszają w najbliższą środę, 10 listopada 2021 r. do udziału w „III Niepodległościowej Nocy w Muzeum”.
Drzwi Muzeum Miejskiego w Tuchowie przy ul. Chopina,...Read More »

XXII Zlot Niepodległościowy "Łowczówek 2021"

Grupa uczniów z naszej szkoły oraz opiekunowie uczestniczyli w XXII Zlocie Niepodległościowym w Łowczówku. Tegoroczny Zlot Niepodległościowy w Łowczówku obchodzony był, by upamiętnić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 107. rocznicę Bitwy pod Łowczówkiem.

...Read More »

Organizacja pracy szkoły 10 listopada (środa)

10 listopada 2021 roku (środa) w naszej szkole będziemy obchodzić Święto Odzyskania Niepodległości. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych.
Do szkoły przychodzimy godzinę przed akademią i w swoich salach razem z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi śpiewamy pieśni patriotyczne oraz omawiamy wydarzenie historyczne.

Wszyscy w strojach galowych wychodzimy do...Read More »


Pomóż nieść pomoc wszystkim zwierzętom

Jak co roku Szkoła Podstawowa w Tuchowie organizuje akcję „Pomoc dla bezdomnych zwierząt „. Do 3 grudnia przynosimy do szkoły niepotrzebne, używane koce, kołdry, grube zasłony czy karmę. Dziękujemy za poprzednie lata i zapraszamy do udziału w akcji również w tym roku.

...Read More »

Sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką – do wyłącznego użytku dla dziecka z rodzin byłych PGR-ów.

Warunkiem udziału w programie jest, aby członek rodziny (krewni w linii prostej,...Read More »


#SzkolaPamięta

Drugie wyjście na akcję #SzkolaPamięta, czyli sprzątanie Tuchowskich cmentarzy wojskowych i Starego Cmentarza w Tuchowie 29.10.2021 r.
Była to nie tylko lekcja historii, ale i dobrego wychowania, współpracy w grupie, wzajemnej pomocy i nauka pracy fizycznej. Liczymy, że młodzież wykorzysta te umiejętności w domu. Dziękujemy uczniom klasy 8b...Read More »


Zaproszenie do akcji „Tuchowskie Mikołaje chorym Dzieciom”

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 7a, 7c oraz 8d biorą udział w programie Uniwersytetu Dzieci pt. „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?” Założeniem programu jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby drugiego człowieka oraz zaangażowanie młodzieży w życie społeczne. W ramach akcji młodzież przygotowała plakaty informacyjne pod hasłami:...Read More »


"Tacy jak my. Historia Żydów w okupowanym Tuchowie 1939-1945"

27 października uczniowie klas ósmych wzięli udział w grze terenowej pt. „Tacy jak my. Historia Żydów w okupowanym Tuchowie 1939-1945”. O godzinie 9.00 czteroosobowe drużyny, pod opieką nauczycieli rozpoczęły rywalizację od wykonania pierwszego zadania, które związane było z pomnikiem bohaterstwa tuchowskich harcerzy. Uczniowie mieli w sumie do rozwiązania 13...Read More »


PAMIĘTAMY O NASZYCH PRZODKACH

Jak co roku młodzież   klas  ósmych naszej szkoły sprzątała cmentarze wojenne oraz Stary Cmentarz w Tuchowie. 22 października uczniowie klasy 8a, d udali się zaopatrzeni w grabie, rękawice, worki  na ulicę Leśną oraz Widok, aby uporządkować groby żołnierzy oraz Stary Cmentarz. Pracowaliśmy pełną parą: grabiliśmy opadnięte liście, skoszoną...Read More »


6a aktywnie w Pieninach!

W poniedziałek 18 października 2021 roku klasa 6a z wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę w Pieniny. Niebieski busik z przesympatycznym panem kierowcą zawiózł nas bezpiecznie najpierw do uroczej Niedzicy. Tam odbyliśmy rejs statkiem po Jeziorze Czorstyńskim. Orzeźwiająca bryza obudziła wszystkich zaspanych, piękne widoki zapierały dech w piersiach a...Read More »


„Melaniusz skarb TUchowa”

Uczniowie klasy 8b i kl. 8c ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie przez m-c pracowali nad rymowankami, które były treścią questu. Dnia 15 października 2021 roku wzięli też udział w konferencji podsumowującej projekt YOUTH DECIDE.

Quest to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań...Read More »


KONKURS WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja II. Średniowiecze

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica Tuchowie oraz Dom Kultury w Tuchowie zapraszają do udziału w Gminnym KONKURSIE WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja II. Średniowiecze.

Regulamin Gminnego Konkursu Wiedzy o Tuchowie

...Read More »

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października 2021 r.(czwartek) w naszej szkole będziemy świętować Dzień KEN. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i wychowawców wspomagających biorą udział w uroczystej akademii w hali MOSiR  wg harmonogramu:
•       Klasy: I – III   o godz. 9:00 .
•     ...Read More »


Wyjazd do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

23 września odbył się wyjazd do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii.  Młodzież poznała historię założenia obozu , Holokaustu, zobaczyła baraki, krematoria oraz miejsca rozstrzeliwań więźniów. Historię ofiar nazistowskiej polityki opowiadały stosy osobistych rzeczy więźniów. Przewodnicy w ciekawy sposób przedstawili  historię o bezwzględnym traktowaniu...Read More »


Poznaj tajemnice Tuchowa

Gdzie znajduje się Skwer Benedyktyński? Czyja figura stoi obok ratusza? Kim był gwarek? Na te pytania uczniowie klas V-VI próbowali znaleźć odpowiedzi podczas gry miejskiej „Poznaj tajemnice Tuchowa”. Grę zorganizowano 29 września od spotkania w czytelni i wyjaśnienia zasad zabawy. Następnie uczniowie pod opieką trzech nauczycieli udali się na rynek...Read More »


"Home sweet home"

Dzień 12 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” 2020-1-PMU-3208

Po ostatniej, bardzo krótkiej nocy w Portugalii wstaliśmy skoro świt (niektórzy z nas o 3!), żeby udać się w...Read More »


“Time to say goodbye”

Dzień 11 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”

Dzisiaj nadszedł nasz ostatni dzień w szkole w Barcelos. Wstaliśmy wcześnie rano, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy. Razem z naszymi portugalskimi kolegami udaliśmy się na zajęcia związane z naszym projektem. Były między innymi: prezentacje talerza...Read More »


Konkurs matematyczny

1 października 2021 był światowym dniem tabliczki mnożenia. Z tej okazji nauczyciele matematyki przeprowadzili konkurs w klasach 4 -8. Zadanie polegało na bezbłędnym rozwiązaniu jak największej ilości działań w ciągu 3 min.
Najlepszym uczniom będzie nadamy tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia”.

Wyniki konkursu:
W konkursie brało udział 242 uczniów.
MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA...Read More »


“Caminho de Santiago”

Dzień 10 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”

Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny dla wszystkich z nas. Wcześnie rano po...Read More »


“Viva Portugal - Dia da Republica

Dzień 9 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”
Dzisiejszy dzień zaczął się troszeczkę bardziej leniwie niż te, które do tej pory przeżyliśmy w Portugalii. Mogliśmy pospać trochę dłużej...Read More »

“Keep calm, sit back and relax”

Poniedziałek – Dzień 8 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”
Dzisiaj po dwugodzinnej drodze autokarem zwiedzaliśmy miejscowość Peso da Régua w dolinie rzeki Douro, rejonie słynącym...Read More »

Don’t worry be healthy…

Dzień 7 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pożywnego śniadania. Następnie spacerkiem udaliśmy się do miejscowego kościoła, gdzie wysłuchaliśmy mszy w języku portugalskim. Po...Read More »


“Crossing (all) borders - przekraczamy granice”

Dzień 6 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”.
Po śniadaniu pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do miasta Valença do Minho, które leży tuż przy granicy państwa. Około 10:00 dotarliśmy...Read More »

Dzień 5 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu "Ponadnarodowa Mobilność Uczniów".

Wstaliśmy rano. Ubraliśmy się, spakowaliśmy i zeszliśmy na śniadanie. Podczas śniadania wszczęliśmy bardzo poważną dyskusję o zdrowym odżywianiu się. 

Po posiłku, wsiedliśmy do busa i rozpoczęliśmy wycieczkę do Bragi. 

   W Bradze było bardzo ciekawie. Zobaczyliśmy stare kamienne...Read More »


Saudé - Na zdrowie!

Dzień 4 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”. 

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od wyjazdu na targ w Barcelos. Naszym zadaniem było sfotografowanie produktów, których nie znajdziemy w Polsce oraz zadanie językowe: zapamiętanie nazw nowych produktów oraz pytanie mieszkańców o najlepsze ich zdaniem tradycyjne...Read More »


Cidade das Pontes - wizyta w Porto, mieście mostów.

Tak upłynął poranek, popołudnie i wieczór – Dzień 2

Powitanie z Oceanem Atlantyckim na plaży w Esposende to pierwszy punkt naszego dzisiejszego dnia. Pomimo słonecznej pogody, na kąpiel w wodach Atlantyku było zbyt zimno, więc czas spędzaliśmy aktywnie...Read More »


Tak upłynął poranek, popołudnie i wieczór - Dzień 2

Dzisiaj nadszedł czas na oficjalne rozpoczęcie współpracy w szkole partnerskiej Agrupamento de Escolas de Barcelos. Jednak pierwszym punktem naszego dzisiejszego dnia było powitanie z Oceanem Atlantyckim na plaży w Esposende. Pomimo słonecznej pogody, na kąpiel w wodach...Read More »


Bem venidos !

 
Rozpoczynamy nasz pobyt w Barcelos w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Po niemal całym dniu podróży, dotarliśmy do miejsca zakwaterowania i zapoznaliśmy się z okolicą, gdzie mieliśmy okazję ćwiczyć umiejętności językowe w języku angielskim i portugalskim.
 

...Read More »

Cześć! Hello! Olá! Ponadnarodowa Mobilność Uczniów - przygotowania do podróży…

Dobiega końca etap przygotowań do mobilności dla grupy 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w przedsięwzięciu “Poczuj się dobrze – zadbaj o zdrowe ciało i umysł” w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego...Read More »


Spotkanie z pisarzem

Książki autorstwa Grzegorza Kasdepke cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, dlatego też z niecierpliwością oczekiwano na jego przyjazd. W trakcie spotkania pan Grzegorz opowiadał o napisanych przez siebie książkach, często czytając ich fragmenty. Z olbrzymim poczuciem humoru opowiadał również o swoim dzieciństwie i podwórkowej bandzie do której należał...Read More »


Fotorelacja: "Warsztaty Zalasowa "Wioska Indiańska" 14.09.2021r. Klasa 3b"

...Read More »

„Moralność pani Dulskiej” w Tuchowie

Na tuchowskim rynku przed Ratuszem młodzież z Towarzystwa Miłośników Tuchowa oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie zmierzyły się z głośnym, publicznym czytaniem niełatwej sztuki Gabrieli Zapolskiej. Komedia ta piętnuje w ostry sposób znienawidzone przez Zapolską „kołtuństwo”. Z każdej sytuacji, każdego słowa, z każdej postaci...Read More »


Komunikat MEiN w sprawie udziału uczniów zaszczepionych w stacjonarnych zajęciach edukacyjnych

Od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat. Na Internetowym Koncie Pacjenta dziecka znajdziesz jego e-skierowanie

Dowiedz się więcej o dostępie do Internetowego Konta Pacjenta Twojego dziecka

Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat można zarejestrować:

IX  edycja Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

Zapraszamy uczniów klas V-VIII do wzięcia udziału w IX  edycji  Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

W naszej szkole po raz czwarty uczniowie napiszą dyktando o ważnych wydarzeniach w historii naszej Ojczyzny. Tegoroczne dyktando dotyczyć będzie powstań śląskich. Celem konkursu jest zaangażowanie młodzieży w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w...Read More »


Dowóz uczniów do szkoły w roku szkolnym 2021/2022

Rano
Wołowa 7:15
Kielanowice 7:35
 
Po południu
Wołowa 13:30
Kielanowice 14:25
...Read More »

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w formie tradycyjnej odbędzie się 1 września 2021 r. o godzinie 1015 w hali MOSiR tylko dla rodziców i uczniów klas pierwszych, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uczniowie tych klas razem z rodzicami wchodzą do hali wejściem głównym. Po uroczystym apelu udają się wraz z wychowawcami do sal:

Read More »

Narodowe Czytanie 2021

Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

W Naszej gminie tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się na Rynku w Tuchowie, w sobotę 04 września 2021 roku w godzinach od 09.00 – 12.00

...Read More »

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie odbędzie się 1 września 2021 r. (środa) o godzinie 9:00 w kościele Św. Jakuba w Tuchowie. 

Uczniowie do kościoła udają się pod opieką rodziców.

Msza będzie również transmitowana na stronie: http://www.tuchow.diecezja.tarnow.pl/na-zywo/

Uroczyste...Read More »


Odbiór kart rowerowych

Informujemy, że karty rowerowe są gotowe do odbioru w sekretariacie szkoły.

Karty rowerowe zostały wydane dla tych osób, które dostarczyły wszystkie niezbędne dokumenty, tj. arkusz zaliczeń ucznia oraz zdjęcie o wymiarach 45 mm x 35 mm.

...Read More »

Przygotowania do mobilności w projekcie "Ponadnarodowa Mobilność Uczniów" trwają...

Od 2 do 4 lipca br. dwoje nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w krótkiej wizycie przygotowawczej do mobilności w projekcie „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkaliśmy się z koordynatorem projektów europejskich we współpracującej z nami szkole, panem Fernando Carvalho oraz wicedyrektorem szkoły, panem Augusto Vilas Boas....Read More »


Odbiór zaświadczeń zawierających szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, iż odbiór zaświadczeń zawierających szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty będzie możliwy 09 lipca 2021 r. /piątek/.

Harmonogram odbioru zaświadczeń:

Klasa 8A – w godzinach od 9.00 do 10.00

Klasa 8B – w godzinach...Read More »


Projekt „Na Baśniowej Górze”

W II okresie bieżącego roku szkolnego zaprosiłyśmy uczniów do udziału w projekcie edukacyjnym „Na Baśniowej Górze”. Był on adresowany do uczniów klas czwartych naszej szkoły, a udział w nim był dobrowolny.

W ramach projektu uczniowie od lutego do maja mieli możliwość wykonywania różnorodnych, dodatkowych zadań. Tematem przewodnim były baśnie – te,...Read More »


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 24 czerwca 2021 r. (czwartek) o godzinie 15:30 w kościele Św. Jakuba w Tuchowie.  Msza będzie również transmitowana na stronie: http://www.tuchow.diecezja.tarnow.pl/na-zywo/

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w formie tradycyjnej odbędzie się 25...Read More »


Wyniki zabawy pt. „W poszukiwaniu skarbu Szkoły Podstawowej w Tuchowie”

Z okazji Święta Patrona Szkoły, została przygotowana gra „escape room”. Fabuła gry dotyczyła skrzyni, znalezionej w naszej szkole podczas prac remontowych. Niestety, nikt nie był w stanie jej otworzyć. Zadaniem uczniów było zdobyć szyfr. Aby tego dokonać, uczniowie musieli podążać za wskazówkami i rozwiązywać zadania dotyczące naszej szkoły i...Read More »


Skecz grupy artystyczno-teatralnej

Grupa artystyczno-teatralna zaprasza wszystkich do obejrzenia krótkiego skeczu o szkole przygotowanego na zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Chcemy Państwu umilić ostatnie chwile przed wakacjami.

...Read More »

Stypendium Burmistrza Tuchowa

Uczniowie szkół podstawowych uczęszczający do klas IV-VIII mogą ubiegać się o „Stypendium Burmistrza Tuchowa” w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy Tuchów”. Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w Gminnej Administracji Oświaty w Tuchowie  ul. Jana Pawła II  4,  pokój 211.

Do wniosku należy dołączyć ksero...Read More »


Stanisław Staszic – patron Szkoły Podstawowej w Tuchowie

Prezentację z okazji Święta Patrona Szkoły przygotowali uczniowie klas 4:

Szymon Żołądź kl.4a, Mateusz Walocha kl. 4a, Antoni Stanisławczyk kl. 4a, Szymon Wantuch kl. 4a, Adrianna Kowalska kl. 4a, Amelia Szablowska kl.4a, Nadia Sajdak kl.4a, Liliana Mikos kl.4a, Izabela Osiniak kl. 4b, Krystian Lachowicz kl. 4b, Hubert Krawczyk kl....Read More »


Wyniki Konkursu „Kangur Matematyczny 2021”

Za nami XXX edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Wzięło w nim udział 20 Uczniów Naszej Szkoły, którzy rozwiązywali zadania w czterech kategoriach:

„Żaczek” – klasy II

„Maluch” – klasy III                    

„Benjamin” – klasy VI                  

„Kadet” – klasy VII i VIII                  

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał  układankę przestrzenną w formie breloczka.      

Znamy już wyniki!!

Wyróżnienie otrzymali:

Wiktor Kwaśny z klasy II...Read More »


Sukcesy recytatorskie!

Jak to bardzo cieszy, że w dobie rozwijającej się silnie technologii informacyjnej a  przede wszystkim po długim okresie izolacji spowodowanej pandemią dwie uczennice naszej szkoły zdobyły wspaniałe miejsca w trudnym konkursie recytatorskim. Interpretacja cudzych słów nie jest łatwą sprawą. Każdy musi mieć w sobie to „coś”, które zachwyci w danej...Read More »


W poszukiwaniu skarbu w Szkole Podstawowej w Tuchowie

23 czerwca będziemy obchodzić Święto Patrona Szkoły, ale już dziś zapraszamy do zabawy i zagrania w innowacyjną grę „escape room” o naszej szkole i patronie. Dla najlepszych i wytrwałych graczy przewidziane dyplomy i upominki. Szczegóły na końcu gry 🙂

Miłej zabawy!
Aneta Rzeszutko
Link do gry:

 

...Read More »

Bądź niebieski!!! Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

...Read More »

Ze szkolnej ławki na uniwersytet...

            W tym roku szkolnym, w ramach innowacji pedagogicznej, klasy 6a i 6c miały okazję uczestniczyć w lekcjach jako studenci uniwersytetu. Otrzymali nawet Indeksy Ucznia. Klasy uczestniczyły bowiem z projekcie Uniwersytetu Dzieci pod tytułem „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?”. Projekt składał się z ośmiu lekcji...Read More »


Wyniki „Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas II-III”

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas II i III naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu ortografii, uczestnicząc w „Szkolnym Konkursie Ortograficznym dla klas II-III”

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

– I miejsce – Emilia Kras – kl. III „c”

– II miejsce – Kinga Januś – kl. III „b”

–...Read More »


Informacja dotycząca rekrutacji kandydatów do klasy I sportowej

 
Spotkanie informacyjne z rodzicami w sprawie rekrutacji kandydatów do klasy I sportowej o profilu ogólnorozwojowym zostało odwołane.
 
O nowym terminie...Read More »

Wiosna buch! Książka w ruch!

            W marcu 2021 roku biblioteka szkolna wraz z pedagogiem przeprowadziła zabawę dla wszystkich uczniów klas I-III, którzy tylko chcieli podjąć wyzwania. Od 1 do 19 marca dzieci wypożyczając książkę losowały również zadanie do wykonania. Następnie otrzymywały karteczkę LOS, który musiały przynieść do biblioteki i wrzucić do specjalnej...Read More »


Młodzieżowa Droga Krzyżowa

Szkoła Podstawowa w Tuchowie oraz Zespół Pokolenia zapraszają na Drogę Krzyżową, która odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Tuchowie 26 marca 2021 r.  (piątek) po wieczornej Mszy Świętej.

...Read More »

Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych w całym kraju będą realizowali naukę w trybie zdalnym od 22 marca do 11 kwietnia.
Jednocześnie informujemy, że rodzice uczniów klas 1 – 3 otrzymali stosowne wyjaśnienia (poprzez moduł wiadomości w e-dzienniku) od...Read More »

III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie zorganizowała III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”. Etap gminny poprzedzony był eliminacjami do konkursu. Do etapu gminnego zgłoszono 21 uczestników z 7 szkół, którzy nadesłali video ze swoim wykonaniem.

Występy oceniało niezależne jury w składzie: pani Anna Mortek...Read More »


Rozstrzygnięcie konkursu STOP SMOG! 

Rozstrzygnięcie konkursu STOP SMOG! miało nastąpić w pierwszym dniu wiosny, ale ze względu na nowe obostrzenia przyspieszamy.  

Celami konkursu były zachęcanie dzieci i Read More »


OBCHODY DNIA ŚW. PATRYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TUCHOWIE

17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. W tym dniu uczniowie klas 1-3 poszerzyli swoją wiedzę na temat Irlandii, obejrzeli prezentację o św. Patryku, mieli okazję posłuchać muzyki irlandzkiej, jak również poznać najważniejsze symbole tego święta w dwóch językach: polskim i angielskim.

Jedną z tradycji...Read More »


“Pamiętajcie: służyć młodym znaczy służyć Kościołowi”! – św. Jan Paweł II

Miło nam poinformować, że dwóch katechetów naszej szkoły – ks. Alfons Górowski oraz o. Paweł Zyskowski zostali nominowani w radiu RDN w Plebiscycie “Mój Katecheta – słucha, rozumie, towarzyszy”. Celem inicjatywy jest docenienie katechetów – osób świeckich, księży oraz sióstr i braci zakonnych – pracujących w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz...Read More »


Anna Styrkowiec laureatką Konkursu wiedzy o św. Klemensie Hofbauerze

12 marca 2021 r. w Warszawie odbył się finał Konkursu wiedzy o Św. Klemensie Hofbauerze przeprowadzony przez m.in Ministerstwo Edukacji i  Nauki. Wśród ósemki finalistów znalazła się Anna Styrkowiec – uczennica naszej szkoły. Ania wygrała etap szkolny, który polegał na utworzeniu pracy plastycznej. Konkurs finałowy polegał na wykazaniu się wiedzą...Read More »


Podziel się Świętami

...Read More »

Informacja w sprawie wyników konkursu STOP SMOG

Wyniki konkursu STOP SMOG zostaną ogłoszone 22 marca 2021, na rozpoczęcie wiosny. Prosimy o cierpliwość 🙂

...Read More »

Wyniki szkolnego etapu III Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”

Klasy 1-4:

1 miejsce: Antoni Stanisławczyk kl. 4a

2 miejsce: Agata Skruch kl. 2a

3 miejsce: Wiktoria Stawicka kl. 1a

Uczniowie klasy 1c dowiedzieli się podczas zajęć otwartych, które przeprowadziła Pani Agnieszka, jaką ma moc i co oznacza słowo kamishibai, Na zajęciach obecna była Pani wicedyrektor Wanda Siwek, Pani Barbara Potok, Pani Katarzyna Wojtanowska z uczniem klasy IV Karolem, Pani Patrycja Bajorek i Pani Magdalena Olszewska.

„Papierowy...Read More »


REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Tarnowie na rok szkolny 2021/2022

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Edukacja/Rekrutacje-do-przedszkoli-i-szkol/Rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych?fbclid=IwAR1-wfKyNMxsIjrgh_XkOZZ9_dxTG3iHfwNecD07I2xzLLq4b5-fxMh4XcU

 

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika  w Tuchowie 

DRODZY ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH! Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie w roku szkolnym 2021/2022 proponuje Wam następujące profile kształcenia:

http://www.lo-tuchow.pl/index.php/rekrutacja?fbclid=IwAR1IGGxanjiTwpJfg9-i_-TQbFrSIKVhRpZZPasheT4_CLGddpJ89UNXbGY

Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Tuchowie

https://ckziu.tuchow.pl/2021/03/08/oferta-edukacyjna-na-rok-szkolny-20212022/

 

...Read More »

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Kobiet

...Read More »

Projekt „Na Baśniowej Górze”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas czwartych naszej szkoły mogą wziąć udział w projekcie pt. „Na Baśniowej Górze”. W jego ramach dzieci wykonują różnorodne zadania tematycznie związane z popularnymi i mniej znanymi baśniami.

A oto zadania zaproponowane przez organizatorów na luty i najciekawsze prace nadesłane przez uczniów.

 

JĘZYK...Read More »


"Królewskie rymowanki" - odbiór nagród

Wszystkich uczestników klas IV-VIII Historycznego Konkursu Szkolnego „Królewskie rymowanki” zapraszamy po odbiór nagród i upominków do biblioteki szkolnej. 

...Read More »

III Wirtualny Rajd Tropem Wilczym

4 marca nasza szkoła wzięła udział w Wirtualnym III Rajdzie Tropem Wilczym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Piątek z klasy VII c, Damian Wiejacki oraz Mateusz Wilga z klasy VI c przystąpiła do konkursu na temat Żołnierzy...Read More »


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu „Bądź niebieski”

Niektórzy ludzie z autyzmem wiodą życie w ciszy, zamknięci w sobie, inni szaleją, bo rzeczywistość ich przytłacza. Niektórzy z nich nigdy nie nauczą się poprawnie dziękować. Są jednak tacy, którym ten zwrot tak lekko przechodzi przez usta, że sprawiają wrażenie, jakby rozumieli, co im się właśnie wymsknęło. Niektórzy...Read More »


Sukces w konkursie na projekt znaczka pocztowego o Żołnierzach Wyklętych

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach. Temat konkursu związany był z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodziliśmy 1 marca. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie znaczka pocztowego o Żołnierzach Wyklętych. Nasza szkoła zgłosiła ponad 20...Read More »


BohaterOn-włącz historię

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „BohaterOn-włącz historię”. Akcja trwała do 31 października, dziś otrzymaliśmy dyplom uczestnictwa i podziękowania J Dla nas satysfakcją jest radość, jaką sprawiły dzieci Powstańcom Warszawskim, śląc podziękowania, „dobre słowo”, serca, uśmiechy i moc pozdrowień. Akcja, w której uczestniczy co roku...Read More »


KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ Z OKAZJI  DNIA ŚW. PATRYKA

REGULAMIN KONKURSU

Cel konkursu: poznawanie kultury krajów anglojęzycznych.

Termin konkursu: 17.03.2021

Uczestnicy: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej w Tuchowie

Opis konkursu: Jedną z najbardziej znanych tradycji obchodów dnia św. Patryka jest noszenie w tym dniu ubrań w kolorze zielonym, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie na najciekawsze przebranie, warunek jest...Read More »


Doradztwo zawodowe w ramach projektu - „SPINKA”

DORADZTWO ZAWODOWE W RAMACH PROJEKTU SPINKA
Przypominamy, że zajęcia w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II zostały zakończone w zeszłym roku szkolnym. Jednak zapraszamy na konsultacje indywidualne w szkole bądź przez Messenger po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.  

 

...Read More »

Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 01 marca 2021 r. do 31 marca 2021 r.

Zgłoszenia dla uczniów z obwodu szkoły (tj. Tuchów, Meszna Opacka)  oraz wnioski dla kandydatów spoza obwodu należy pobrać w sekretariacie szkoły  lub ze strony internetowej i złożyć w sekretariacie...Read More »


Walentynki z książką

Bardzo nas cieszy, że podobała Wam się akcja przygotowana przez bibliotekę szkolną i pedagoga a jednocześnie opiekuna samorządu szkolnego. W tym dniu pięknie ubrani na czerwono odwiedzili i pożyczyli sobie książki prawie wszyscy uczniowie klas I- III ! W bibliotece czekała na czytelników niespodzianka, każdy kto wypożyczył książkę mógł poczęstować...Read More »


Konkurs Stop SMOG

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy mają twórcze pomysły na zagadnienia ekologiczne do wzięcia udziału w konkursie Stop SMOG. Konkurs jest podzielony na kategorie wiekowe. Uczniowie klas I-III mają za zadanie przygotować plakat ilustrujący ich pomysł na walkę ze SMOG-iem. Na uczniów klas starszych czekają zadania literackie. Klasy IV-VI...Read More »


„Na Baśniowej Górze”

 • Read More »

Dzień Bezpiecznego Internetu

9. lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji:

...Read More »

Wielka Liga Czytelników dla uczniów klas II i III rozstrzygnięta!!!

29 stycznia 2021 r. ostatnia grupa uczniów przystąpiła do testu ze znajomości książki Justyny Bednarek „Nowe przygody dziesięciu skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa – uczniowie klas drugich

Mistrz Czytelnictwa                 Laura Sajdak         kl. 2 d

I Wicemistrz Czytelnictwa          Adam Czuba ...Read More »


NOWY plan lekcji

Informujemy, że od 01 lutego /poniedziałek/  rozpoczynamy II okres. W związku z tym, od tego dnia, będzie obowiązywał nowy plan zajęć – został on zamieszczony w zakładce PLAN LEKCJI.

...Read More »

Eliminacje do III Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Everybody can sing” dla uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchowie

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać video nagranie wybranej piosenki w języku angielskim za pomocą edziennika do organizatorów konkursu: uczniowie klas 1-4 do p. Anety Rzeszutko, uczniowie klas 5-8 do p. Katarzyny Stelmach.

Ostateczny termin przesyłania nagrań: 8.03.2021. Wyniki eliminacji zostaną ogłoszone 12.03.2021, 3 najlepszych solistów, wybranych przez jury, przechodzi do etapu GMINNEGO.

Rozstrzygnięcie etapu...Read More »


,,Pan Tadeusz’’ w klasie ósmej i nie tylko

            Jedną z lektur obowiązkowych na egzaminie ósmoklasisty jest dzieło Adama Mickiewicza ,,Pan Tadeusz’’. Książka nie jest chętnie czytana przez uczniów, bo jest obszerna, napisana wierszem…

Podczas nauczania zdalnego uczniowie klasy ósmej podjęli trud napisania zadanych prac.

Jak zawsze, zachęcam do lektury wybranych zadań.

 

Temat 1: ,,Pan Tadeusz’’ jako dzieło...Read More »


Wyniki konkursu szkolnego "Moja budowla ze śniegu"

            Bardzo nas cieszy liczny udział w konkursie szkolnym „Moja budowla ze śniegu”. Naszym celem było dostarczenie Wam dawki świeżego powietrza, chwili dobrej zabawy, relaksu i kreatywności. Właśnie za tę kreatywność chcemy pochwalić zwycięzców. Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie, za przesłanie zdjęć i troszkę wysiłku.

            Przypominamy, że zdjęcia, które...Read More »


Zdjęcia nadesłane do konkursu KONKURS „Moja budowla ze śniegu”

Zdjęcia nadesłane do konkursu KONKURS „Moja budowla ze śniegu”

 

...Read More »

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - nowe wymagania

W 2021 r. egzaminy ósmoklasisty będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Egzamin ósmoklasisty w 2021 r.

Język polski

 • Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej, w tym skróconą...Read More »

AKTUALIZACJA!!! Zmiana terminu nadsyłania prac do konkursu „Moja budowla ze śniegu”

>>AKTUALIZACJA REGULAMIU<<<

W związku z prośbami płynącymi od uczniów oraz rodziców zainteresowanych konkursem informujemy, iż Organizator wprowadził zmiany do regulaminu konkursu.
Zmiany dotyczą terminu nadsyłania fotografii. Na zdjęcia czekamy do niedzieli 24 stycznia (godz. 20)

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie.

Zachęcamy uczniów naszej...Read More »


,,Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki" w klasie 2 d

22 grudnia 2020r. uczniowie klasy 2d zakończyli realizację I Modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”- edycja II EKOlogiczna.

23 września 2020r. dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do realizacji zadań. Przygotowały lekturniki, chmurkę Tosię oraz...Read More »


Klasa 2a uczestnikiem Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą”.

Uczniowie klasy 2a zakończyli realizację I MODUŁU projektu edukacyjnego, wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Jest to już druga edycja – EKOlogiczna.

Wykonaliśmy wszystkie zadania zawarte w regulaminie, część w czasie nauki stacjonarnej, część w czasie nauki zdalnej. Uczniowie zapoznali się z treścią lektury „Drzewo do...Read More »


Powrót uczniów do nauki po feriach

Zgodnie z ostatnimi decyzjami Ministra Edukacji i Nauki, od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.  

Od 18 do 31 stycznia 2021 r. uczniowie klas IV-VIII pozostają w trybie pracy zdalnej, na zasadach obowiązujących dotychczas. 

Read More »

WYNIKI!! VIII Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej Tuchów 2020

Klasy 1-3
I miejsce: Kornelia Wójcik – Piotrkowice
II miejsce: Izabela Damian – Lubaszowa
III miejsce: Kinga Januś – Tuchów
                 Kamil Knapik – Tuchów
 
Wyróżnienie: Julia Sajdak – Tuchów
 
Klasy 4-6
I miejsce : Jakub Baran – Lubaszowa
II miejsce: Gabriela Więcek – Piotrkowice
III miejsce: Amelia Witkowska – Lubaszowa
   ...Read More »

Świąteczna Historia - Jasełka oraz Życzenia Świąteczne i Noworoczne dla całej społeczności szkolnej

Jasełka oraz Życzenia Świąteczne i Noworoczne dla całej społeczności szkolnej od Dyrektora szkoły, ks. proboszcza, a także Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

 

...Read More »

Życzenia Świąteczne i Noworoczne od uczniów i wychowawcy klasy 4b oraz opiekunów świetlicy

 

...Read More »

Coraz bliżej Święta…

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia.

 

...Read More »

,,Miejsce, gdzie rodzi się magia, nadzieja i miłość''. W ,,Tajemniczym ogrodzie’’ klasy 5 a

Motto:

,,W świecie musi być mnóstwo czarów, tylko ludzie

nie wiedzą, jak one wyglądają i jak je czynić.

Może trzeba zacząć od tego, by uwierzyć, że stanie się

coś dobrego i wierzyć w to, dopóki się naprawdę nie stanie’’.

 

Gdy za oknem zrobiło...Read More »


Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu „Selfie z misiem”

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu  konkursu  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego na 25 listopada. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I – III. 

Niezależne jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce ex eaquo:

Alicja Płachno, 1a

Julia Płachno, 1b

 

II miejsce ex eaquo:

Wojciech Igielski, kl.3c

Szymon Habryło, kl. 1a

 

III miejsce ex eaquo:

Ernest Krzyżanowski,...Read More »


Niespodzianka od Św. Mikołaja

Jeżeli chcesz zobaczyć niespodziankę od Św. Mikołaja kliknij w poniższy link-udanej zabawy!!!
 

...Read More »

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

https://biteable.com/watch/mdzon-2738754?fbclid=IwAR2SUaTtGHs8934SmfeCoIE0cXw2LA4tyCs5UmAoULP62Jp91dG-QY0rZ4Q

...Read More »

Muzyczny Kalendarz Adwentowy

Najwyższy czas zacząć odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam wszystkich do zabawy, która wprowadzi nas w świąteczny klimat i umili oczekiwanie na ten wspaniały czas.

Codziennie kliknij w odpowiednią datę i wysłuchaj przygotowaną na ten dzień piosenkę świąteczną w języku angielskim. Znajdą się tutaj piosenki...Read More »


Konkurs dla uczniów klas drugich

Zachęcamy uczniów klas 2 Szkoły Podstawowej w Tuchowie do wzięcia udziału w projekcie czytelniczym z języka angielskiego „Reading is magic.” Celem projektu jest wzbogacenie zakresu słownictwa, zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego, poznanie literatury obcojęzycznej, radość z samodzielnego czytania w języku angielskim, rozwijanie umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem.

Więcej informacji...Read More »


Wyniki Szkolnego Konkursu „Z Różańcem Świętym w dłoni”

Ogłoszony w październiku konkurs na wykonanie różańca został rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział ponad 90 uczniów klas I – IV . W każdej kategorii wiekowej Zostali wyłonieni zwycięscy trzech pierwszych miejsc. Ze względu na wielość i różnorodność prac, piękne wykonanie i  pomysłowość, zostało przyznanych także wiele wyróżnień.

Komisja konkursowa w składzie:

Patrycja...Read More »


WIRTUALNE ANDRZEJKI

Świetlica Szkolna i Samorząd Uczniowski zapraszają wszystkich uczniów na WIRTUALNE ANDRZEJKI!

Jeśli chcesz poznać co czeka Cię w przyszłości i dowiedzieć się co nieco o andrzejkowych tradycjach KLIKNIJ W LINK:
 
 

...Read More »

VIII Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej online

Zachęcamy do wzięcia udziału w VIII Gminnym Konkursie Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej online organizowanego przez Szkołę Podstawową w Tuchowie.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia uczestnika

Zgodna na przetwarzanie danych osobowych

Zgodna rodzica

...Read More »

Zapraszamy do udziału w akcji Eko-Zwierzaki

Oprócz trwającej do 15 grudnia zbiórki używanych koców, kołder oraz karmy dla bezdomnych zwierząt, zachęcamy do wsparcia potrzebujących zwierzaków również w innej formie. Żeby pomóc, należy zbierać puste pojemniki po tuszu do drukarek atramentowych. W szkole pojawią się specjalne pudełka z logo akcji Eko-Zwierzaki, do których, po powrocie do...Read More »


KONKURS FOTOGRAFICZNY„SELFIE Z PLUSZOWYM MISIEM”

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas miał pewnie lub nadal ma ulubionego misia, który był z nami na dobre i na złe . Misia od mamy, taty lub cioci J

W związku z sytuacją epidemiologiczną w całym kraju zachęcamy Was do udziału w konkursie,...Read More »


Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego „Królewskie rymowanki” dla klas IV – VIII

Prze cały październik uczniowie klas IV –VIII układali rymowanki o wybranym władcy Polski.  W tej kategorii wiekowej popularnością cieszyli się Piastowie – Mieszko I, Bolesław Chrobry oraz Kazimierz Wielki. Rymowanki ułożyło 34 uczniów. Komisja konkursowa oceniła prace pod kątem zastosowanych rymów, zgodności zawartych w tekście faktów Read More »


Regulamin wypożyczania sprzętu komputerowego znajdującego się na wyposażeniu Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

W dziale

 został zamieszczony „Regulamin wypożyczania sprzętu komputerowego znajdującego się na wyposażeniu Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie”. 

 

...Read More »

Zuzanna Kras zdobyła II miejsce w finale Grand Prix Krakowa w biegach przełajowych 2020

Zuzanna Kras – uczennica klasy 8c, zdobyła II miejsce w finale Grand Prix Krakowa w biegach przełajowych 2020 – cykl czterech biegów trwających od marca do listopada. Zuzanna zdobyła 75 punktów, a do pierwszego miejsca zabrakło jej tylko 3 punktów.

Dzisiaj również wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Biegach...Read More »


Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego „Królewskie rymowanki”. Klasy I-III

Ogłoszony w październiku konkurs „Królewskie rymowanki” dobiegł końca. Konkurs był finałem projektu edukacyjnego „Kazimierzowskie wędrówki”. Przeznaczono go dla trzech grup wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII – VIII.

Dzieci z klas  I – III miały za zadanie wykonać portret wybranego władcy Polski techniką kolażu. Na konkurs zgłoszono...Read More »


POMOC DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

POMOC DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT zbiórka koców, kołder, karmy

Szkoła Podstawowa w Tuchowie zwraca się z prośbą o pomoc dla bezdomnych zwierząt. Wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oddział w Tarnowie organizujemy zbiórkę używanych koców, kołder oraz karmy. Od poniedziałku 16 listopada 2020 r. przed szkołą wystawione będzie pudło w...Read More »


"Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?" 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

„Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył”

Antoni Słonimski

Listopad to czas zadumy, wspomnień i refleksji na trudne tematy: odejścia, śmierci i tęsknoty. Dla nas –...Read More »


Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie w sprawie: wprowadzenie modelu kształcenia mieszanego (hybrydowego) w edukacji wczesnoszkolnej

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie w sprawie: wprowadzenie modelu kształcenia mieszanego (hybrydowego) w edukacji wczesnoszkolnej (dla uczniów klasy 1b).

Pobierz Zarządzenie Dyrektora

...Read More »

2 listopada - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie (w sprawie organizacji roku szkolnego), 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

...Read More »

PAMIĘTAMY O NASZYCH PRZODKACH

Jak co roku młodzież  najstarszych klas naszej szkoły sprzątała cmentarze wojenne oraz Stary Cmentarz w Tuchowie. 23 października uczniowie klasy 8c, a wśród nich członkowie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Gminy, udali się zaopatrzeni w grabie, rękawice, worki i chęć do pracy na ulicę Leśną oraz Widok, aby...Read More »


Akcja Szkoła Pamięta

Jak co roku w czasie zbliżającego się Święta Zmarłych Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów do podjęcia działań związanych z upamiętnieniem historii małych ojczyzn, lokalnych bohaterów, ważnych rocznic. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego...Read More »


„Królewskie rymowanki” - informacja dotycząca konkursu

Ze względu na przejście klas IV – VIII w tryb zdalnego nauczania prosimy, aby prace na konkurs „Królewskie rymowanki” przesyłać na adres szkolnerymy2020@gmail.com

Przypominamy również, że chętni uczniowie z klas I – III wykonują wyłącznie portret wybranego władcy Polski techniką kolażu. Prace plastyczne proszę złożyć do wychowawcy,...Read More »


KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY ZAWIESZENIE ZAJĘĆ STACJONARNYCH DLA KLAS 4 - 8

Decyzją Prezesa Rady Ministrów, w okresie od 24 października do 8 listopada zostają  zawieszone zajęcia stacjonarne dla klas 4 – 8. Zajęcia dla tych klas będą odbywały się w formie pracy zdalnej według obowiązującego dotychczas planu zajęć. Informacje od nauczycieli dotyczące formy zajęć będą zamieszczone w zakładce Zadania Domowe w...Read More »


II Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie "Szlakiem po Tuchowie i okolicach" zostaje odwołany

Z przyczyn od nas niezależnych II Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” zostaje odwołany. Konkurs odbędzie się w innym terminie.

Koordynator konkursu

Beata Gut – Lisak

...Read More »

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie w sprawie: wprowadzenie modelu kształcenia mieszanego (hybrydowego)

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie w sprawie: wprowadzenie modelu kształcenia mieszanego (hybrydowego)

Pobierz Zarządzenie Dyrektora

Read More »

Projekt edukacyjny „Kazimierzowskie wędrówki” w klasach I – III

W październiku klasy I – III odwiedził tajemniczy gość. Był nim król Kazimierz Wielki. Nie przez przypadek odwiedził dzieci w tuchowskiej szkole. Powodem wizyty był zbliżający się jubileusz 680-lecia nadania przez króla praw miejskich dla Tuchowa. Kazimierz Wielki w pięknej epokowej szacie opowiedział uczniom kilka ciekawostek dotyczących swojego...Read More »


INFORMACJA ODNOŚNIE WYNIKÓW SZKOLNEGO KONKURSU "Z RÓŻAŃCEM ŚWIĘTYM W DŁONI"

Drodzy Rodzice i Uczniowie.
Z racji dużej liczby różańców, które wpłynęły na szkolny konkurs – z czego bardzo się cieszymy 🙂 – termin ogłoszenia wyników został
przesunięty na 22 października 2020r. (czwartek ) – wspomnienie św. Jana Pawła II.
Dziękujemy za liczny udział w konkursie 🙂

s....Read More »


550-lat Oświaty w Tuchowie ma swoją pieczęć!

black big type

Z ogromną przyjemnością chcemy zaprezentować zwycięską pracę w Gminnym Konkursie na Pieczęć 550 lat Oświaty w Tuchowie. Wyniki konkursu były już podawane po rozstrzygnięciu przez jury, a teraz, zgodnie z zapisem w Regulaminie Konkursu, po korekcie przygotowanej przez Roberta Karwata, pieczęć otrzymała taką oto formę. Z okazji nadchodzącego...Read More »


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14 października 2020 r. (środa) w naszej szkole będziemy świętować Dzień KEN. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i wychowawców wspomagających biorą udział w uroczystej akademii w formie audycji radiowej wg harmonogramu:
• Klasy I – VIII (bez II a, II c, III...Read More »


Szkolny konkurs historyczny dla klas I - VIII KRÓLEWSKIE RYMOWANKI

Wybierz ciekawego Twoim zdaniem władcę Polski I ułóż krótką rymowankę na jego temat. Kto wie, może właśnie Twoja rymowanka pomoże kolegom uczyć się historii 🙂 Zapraszamy!

Więcej szczegółów na plakacie.

...Read More »

Żywe obrazy na lekcji historii

Na lekcjach historii uczniowie klas szóstych zapoznali się z twórczością czołowych postaci renesansu – Leonarda da Vinci oraz Michała Anioła. Dzieła „Mona Lisa” oraz „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci stały się inspiracją dla uczennic, które podjęły się wyzwania stworzenia własnej interpretacji tych obrazów.

Współczesne damy naśladując epokowe...Read More »


Konkurs "Do twarzy mi z książką"

Zachęcamy uczniów klas IV do VIII do wzięcia udziału w konkursie pt: „Do twarzy mi z książką”. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową. 

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa

...Read More »

Wielka  Liga  Czytelników – Reaktywacja

Zgodnie z zapowiedzią sprzed wakacji eliminacje szkolne Wielkiej Ligi Czytelników odbędą się za miesiąc, w pierwszym tygodniu listopada w czytelni biblioteki szkolnej.

Eliminacje szkolne to test z wybranej lektury:

Uczniowie klas 1 – 4 (obecnie klas 2 – 5) piszą test ze znajomości książkiv„Nowe przygody dziesięciu skarpetek”   Justyny Bednarek

Read More »

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Z RÓŻAŃCEM ŚWIĘTYM W DŁONI…” dla uczniów klas I - IV

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Z RÓŻAŃCEM ŚWIĘTYM W DŁONI…”
Przeznaczony dla uczniów klas I – IV Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, w którym codziennie odmawiamy Różaniec.
W tym roku, obchodząc 100 – lecie urodzin Św. Jana Pawła II – Papieża, który szczególnie ukochał modlitwę różańcową,...Read More »


Regulamin szatni i szafek uczniowskich

W dziale DOKUMENTACJA został zamieszczony Regulamin szatni i szafek uczniowskich.  Prosimy o zapoznanie się ze wspomnianym dokumentem.

Regulamin szatni i uczniowskich szafek

...Read More »

BohaterON

Uczniowie klasy 3b już kolejny raz „włączyli historię” i „połączyli pokolenia” – upamiętnili i uhonorowali bohaterów Powstania Warszawskiego.

Wykonali dwie kartki – laurki z życzeniami i pozdrowieniami dla powstańców.

Każdy z 3b wie, że:

„Dobro, które dziś masz dla chorych, samotnych ludzi,

prędzej,...Read More »


Konkurs wiedzy "Szlakiem po Tuchowie i okolicach"

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Stanisława Staszica w Tuchowie, DOM KULTURY w Tuchowie zapraszają do udziału w KONKURSIE WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja II. Średniowiecze.

Więcej informacji w regulaminie:

Regulamin konkursu

...Read More »

Dyktando Niepodległościowe

Zapraszamy uczniów klas V-VIII do wzięcia udziału w VIII edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”
W naszej szkole po raz trzeci uczniowie napiszą dyktando o wyjątkowych wydarzeniach w historii naszej Ojczyzny. Celem konkursu jest zaangażowanie młodzieży w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii , w tym kultury języka...Read More »


Ubezpieczenie EDU PLUS Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Poniżej prezentujemy dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym

Ubezpieczenie EDU PLUS Ogólne Warunki Ubezpieczenia

...Read More »

Bezpieczny powrót do szkoły. Procedury COVID-19

Od 01 września 2020 r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica będą obowiązywały procedury bezpieczeństwa dotyczące zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19.

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa

...Read More »

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczną rok szkolny zgodnie z harmonogramem:

 • Wejście do szkoły od ul. Jana Pawła II
klasa sala
klasa godzina wejścia do budynku szkoły sala
2a 1130 34
2b 1000 Read More »

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, iż odbiór zaświadczeń zawierających szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty będzie możliwy 31 lipca 2020 r. /piątek/.

Harmonogram odbioru zaświadczeń:

Klasa 8A – w godzinach od 9.00 do 10.00

Klasa 8B – w godzinach od 10.15 do 11.15

Klasa 8C – w godzinach od 11.30 do 12.30

Jeśli odbiór zaświadczeń nie będzie możliwy w/w...Read More »


Informacja dotycząca odbioru oryginałów i kopii zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Szanowni Rodzice i Uczniowie klas ósmych,

informujemy, że 30 lipca 2020 r. od godz. 8.00-12.00 w sekretariacie szkoły będą do odbioru hasła dostępu do Zintegrowanego Interfejsu Użytkownika (ZIU) https://wyniki.edu.pl, gdzie opublikowane zostaną indywidualne wyniki egzaminów ósmoklasisty.

Logowanie do systemu będzie możliwe od 31 lipca br. od...Read More »


Informacja dla rodziców dzieci przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2020/2021

Rodzice dzieci – przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2020/2021, którzy składali wnioski w wersji elektronicznej zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu szkoły oryginały dokumentów wraz ze zdjęciem dziecka o wymiarach 30×42 mm w terminie od 03 do 21 sierpnia 2020 r. w godzinach 800-1200

...Read More »

INFORMACJA dotycząca stołówki szkolnej

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W TUCHOWIE INFORMUJE, ŻE KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA DO STOŁÓWKI SZKOLNEJ NALEŻY ZŁOŻYĆ W TERMINIE OD 10.08.2020 r. DO 26.08.2020 r. U PANI INTENDENTKI W GODZ. OD 800 DO 1200.

Karta zgłoszenia dziecka do stołówki szkolnej

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

...Read More »

550 lat Oświaty w Tuchowie – wyniki konkursu

6 lipca 2020 r. rozstrzygnięto Gminny Konkurs na Pieczęć „550 lat Oświaty w Tuchowie” zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Tuchowie.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich Gminy Tuchów. Niezależne jury przyznało I miejsce Karolowi Kierońskiemu ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie, a...Read More »


I miejsce Karola Szczerby z klasy 3b w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Kaktus"

Karol Szczerba z klasy 3b (już 4b 🙂) został laureatem I miejsca Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie pod patronatem: Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Towarzystwa Miłośników...Read More »


Stypendium Burmistrza Tuchowa

 

Uczniowie szkół podstawowych (z wyłączeniem klas I-III) mogą ubiegać się o stypendium Burmistrza Tuchowa w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy Tuchów”.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać w sekretariacie Gminnej Administracji Oświaty ul. Jana Pawła II 4, w terminie do 10 lipca 2020 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie informuje, że świadectwa szkolne dla uczniów klas I – VII będą rozdawane przez wychowawców w dniu, w którym dzieci będą oddawały podręczniki szkolne.

Uczniowie, którzy już oddali podręczniki szkolne, zostali poinformowani przez wychowawców za pośrednictwem wiadomości w e-dzienniku o...Read More »


Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w formie tradycyjnej odbędzie się 26 czerwca 2020 r. o godzinie 1000  w hali MOSiR tylko dla uczniów klas ósmych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wejście do szkoły będzie wg harmonogramu:

Read More »

,,…Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać’’, czyli wypracowania uczniów klasy siódmej

Po raz ostatni w tym roku szkolnym zapraszam do lektury wypracowań uczniowskich. Powstały, kiedy dzieci uczyły się w domach podczas trwającej epidemii koronawirusa. Może to były tylko rozprawki, przemówienia, opowiadania, sprawozdania… Mało medialne, bo bez obrazków. Jednak są świadectwem pracy uczniów, ich pomysłowości, staranności i przygotowania do kolejnego...Read More »


Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie...Read More »


Klasa Ia w świecie wierszy. Finał ogólnopolskiego projektu  „Czytam z klasą”

Projekt czytelniczy realizowany był w ciągu całego roku szkolnego, również w czasie nauki zdalnej. Składał się z trzech modułów. W ostatnim, III Module uczniowie poznawali wiersze  J. Brzechwy i J. Tuwima. Każdy wybrał dowolny wiersz, który zaprezentował kolegom i koleżankom na spotkaniach online. Realizując pozostałe zadania, uczniowie wykonali...Read More »


"Czytam z klasą" - pokaz mody klasy 1c

Pokaz mody baśniowej w wykonaniu uczniów klasy 1 c, w ramach projektu edukacyjnego Czytam z klasą.

...Read More »

550 lat Oświaty w Tuchowie – INFORMACJA dotycząca konkursu

Uwaga, że względu na sytuację epidemiczną jaka obecnie panuje w Tuchowie, rozstrzygnięcie Gminnego konkursu na pieczęć „550 lat Oświaty w Tuchowie” zostaje przeniesione na lipiec 2020 r.

Szczegółowe terminy będą podane w najbliższym czasie na stronie internetowej szkoły oraz Urzędu Miejskiego w Tuchowie. Prosimy o cierpliwość.

Organizatorzy

...Read More »

Informacja dotycząca egzaminów ósmoklasisty

Na podstawie pisma otrzymanego dziś, tj. 15 czerwca 2020 r., od organu prowadzącego informujemy, że zamknięte pozostają wszystkie jednostki oświatowe w terminie od 05 do 19 czerwca 2020 r.

Mimo zamknięcia wszystkich jednostek oświatowych, egzaminy dla uczniów ósmych klas odbywają się bez zmian w dniach 16 – 18 czerwca 2020 roku,...Read More »


Informacja - AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA

Na podstawie pisma otrzymanego dziś, tj. 15 czerwca 2020 r., od organu prowadzącego informujemy, że zamknięte pozostają wszystkie jednostki oświatowe w terminie od 05 do 19 czerwca 2020 r.

Mimo zamknięcia wszystkich jednostek oświatowych, egzaminy dla uczniów ósmych klas odbywają się bez zmian w dniach 16 –...Read More »


Zdalny Piknik Szkolny 2020

Rok 2020 jest wyjątkowy, gdyż świętujemy 680 rocznicę lokacji naszego miasta, Tuchowa.
16 maja mieliśmy wspólnie świętować podczas Pikniku Szkolnego lecz pandemia zniweczyła nasze plany. My jednak się nie poddaliśmy i zaprosiliśmy Was do udziału w Zdalnym Pikniku Szkolnym, w którym wzięliście licznie udział. Dziękujemy Wam za to...Read More »


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są:

 • 12 czerwca 2020 (piątek)
 • 16 czerwca 2020 (wtorek) – egzamin ósmoklasisty
 • 17 czerwca 2020 (środa) – egzamin ósmoklasisty 
 • 18 czerwca 2020 (czwartek) – egzamin ósmoklasisty 

W tych dniach nie będą realizowane zajęcia dydaktyczne – w tym zajęcia zdalne.

...Read More »

550 lat Oświaty w Tuchowie - gminny konkurs

Z A P R O S Z E N I E

 do wzięcia udziału

w gminnym konkursie na pieczęć
„550 lat Oświaty w Tuchowie”

 organizowanego przez Szkołę Podstawową
im. Stanisława Staszica w Tuchowie

pod patronatem Burmistrza Tuchowa

Regulamin oraz szczegółowe...Read More »


Podsumowanie akcji "100 obrazów św. Jana Pawła II na Jego setne urodziny"

Kochani! Jesteście niesamowici! W akcję „100 obrazów św. Jana Pawła II na Jego setne urodziny”, zorganizowaną dla uczczenia naszego Świętego Rodaka, włączyło się ponad stu!!! odważnych, którzy najpierw sięgnęli po słowa Jana Pawła II, a następnie wykonali Jego obraz.
Wasze prace w łącznej liczbie 115!!!, które wykonaliście różnymi...Read More »


Zarządzenie Dyrektora w sprawie procedur bezpieczeństwa na terenie szkoły

W dziale DOKUMENTACJA została dodana zakładka PROCEDURY COVID-19, w której umieszczono Zarządzenie Dyrektora szkoły oraz procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 na terenie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Procedury COVID-19

Jednocześnie informujemy, że od 16 marca (poniedziałek)...Read More »


Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach

Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

Nauka zdalna – strona MEN

...Read More »

Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura – propozycje dla uczniów

Pasmo edukacyjne w TVP ABC

Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz...Read More »


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r.
Od dnia 12.03.2020 r ( czwartek) zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze do 25 marca 2020 r.
W tych dniach stołówka szkolna będzie nieczynna.
Dowozu nie ma.

W dniach 12 i 13.03.2020 r (tj czwartek, piątek) Szkoła Podstawowa im. Stanisława...Read More »


O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zawieszenia zajęć w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także kwestie dotyczące zasiłku, pracy zdalnej oraz zajęć na uczelniach wyższych.

 

O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi

...Read More »

Doradztwo zawodowe w ramach projektu - „SPINKA”

Od 1 września 2017 roku w naszej szkole działa Szkolny Punkt Informacji i Kariery, utworzony w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II, finansowany z funduszy unijnych.
W ramach projektu prowadzone są zajęcia indywidualne oraz warsztaty grupowe. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie formularza zgłoszenia.
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i...Read More »

OBCHODY DNIA ŚW. PATRYKA – KONKURS DLA KLAS 1-3

...Read More »

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia

Co musisz wiedzieć o koronawirusie ? Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia

Ważne telefony : 666 035 666, 602 430 042 to całodobowe telefony dyżurne Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie.

Stacja ma swoją siedzibę przy ul. Mościckiego 10.

W godzinach pracy placówki działają również telefony: +14 621 70...Read More »


A na ganku po południu ciocia Róża przy lichtarzu marzy w półśnie o plaży nad Morzem Bałtyckim, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

25 lutego 2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Wzięło w nim udział 14 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Dzieci z uśmiechem zasiadły w ławkach. Następnie przejęte, z uwagą, zapisywały kolejne zdania dyktanda ze słuchu. Niełatwego tekstu, o czym świadczą błędy popełnione...Read More »


Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej ws. koronowirusa.

rekomendacje koronawirus-2

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się, w niektórych krajach europejskich, przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Harmonogram pracy dla klas VII - VIII w czasie Rekolekcji Wielkopostnych.

W dniach 02 – 04 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych wg harmonogramu:

 

02 marca 2020 r. (poniedziałek)

klasy VII – VIII – parafia NNMP

800 – 935 Lekcje wg planu

940 – Przejście ze szkoły do klasztoru.

1000– 1200 – Nabożeństwo w kościele.

1200 – Powrót do...Read More »


Harmonogram pracy dla klas I - VI w czasie Rekolekcji Wielkopostnych.

W dniach 02 – 04 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych wg harmonogramu:

 02 marca 2020 r. (poniedziałek)

 klasy I – III –  Parafia św. Jakuba

800 – Spotkanie z nauczycielami.

830– Wyjście ze szkoły do kościoła.

1030 – Przejście z kościoła do Domu Kultury.

1215 – Przejście z...Read More »


Rekrutacja do klasy pierwszej SP w Tuchowie w roku szkolnym 2020/2021

...Read More »

Podaruj misia – zbiórka pluszaków dla dzieci ze szpitala w Tarnowie

25.02.2020 zakończyła się akcja „Podaruj misia dla szpitala”.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję charytatywną. Rodzice i dzieci z klas 1-3 znów pokazali swoje wielkie serce i udało się uzbierać 27 nowych i pięknych misiów dla Szpitala im. Św. Łukasza w...Read More »


Czytamy poezją po to, „(…) –aby się wzruszyć, zachwycić, wzbogacić swą wiedzę i osobowość.” K. Karwat IV szkolny konkurs recytatorski im. Kazimierza Karwata

Uczniów klas 6-8 serdecznie zapraszamy do udziału w IV konkursie recytatorskim im. Kazimierza Karwata. Poniżej zamieszczony został regulamin w/w konkursu.

 

 

REGULAMIN IV SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
im. Kazimierza Karwata

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Tuchowie

koordynatorzy: Katarzyna Krupa i Anna Stanuch-Madej
Czytamy poezją po to, „(…) –aby się wzruszyć, zachwycić, wzbogacić swą wiedzę...Read More »


„Podaruj misia – zbiórka pluszaków dla dzieci ze szpitala w Tarnowie”

...Read More »

Pleść androny, czyli Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego

11 lutego 2020 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego dla uczniów klas IV-VIII.

W klasach IV-VI uczniowie mogli zdobyć 37 p, w klasach VII- VIII – 59 p.

Uczestnikom konkursu największe trudności sprawiły związki frazeologiczne, np. ładować akumulatory, coś między bajki włożyć, pleść androny, hiobowe wieści. Również łączenie kolorów...Read More »


Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych 2020/2021

Urząd Miejski w Tuchowie informuje o harmonogramie czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych  oraz do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których Gmina Tuchów jest organem prowadzącym.

Kliknij, aby pobrać harmonogram dla  przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i...Read More »


Program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy Tuchów

Poniżej przedstawiamy Uchwały Rady Miejskiej w Tuchowie w sprawie przyjęcia „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy
Tuchów”. oraz w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży, form i zakresu tej pomocy oraz trybu postępowania w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży...Read More »


„Warsztaty ekologiczne w klasie I a i II b”

Uczniowie klasy I a i II b w pierwszym okresie nauki wzięli udział w konkursie ekologiczno-plastycznym „Gmina Tuchów – tu się oddycha”,  zorganizowanym przez Urząd Miasta w Tuchowie.

W nagrodę, tuż przed feriami, zostały przeprowadzone przez ekodoradcę warsztaty ekologiczne. W czasie spotkania, dzieci w sposób praktyczny uczyły...Read More »


Szkolny Klub Gier Planszowych Wkręć się! Działaj! Graj!

...Read More »

„Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja II. Średniowiecze

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Stanisława Staszica DOM KULTURY w Tuchowie zapraszają do udziału KONKURSIE WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja II. Średniowiecze

 

...Read More »

Konkursy polonistyczne w naszej szkole

Konkursy polonistyczne w naszej szkole

 • Do dnia 14 lutego został wydłużony termin wysłania prac na KONKURS LITERACKI „NA TATRZAŃSKIM SZLAKU” XV EDYCJA 2019/2020 –  Tatry baśniowe i legendarne.

 

Z regulaminu konkursu:

„Ujrzała Maryna w nizinie Staw Gąsienicowy.

Wiatr kołysał ponurość jego wód wśród mgieł, w pomroce…”

(Kazimierz Przerwa – Tetmajer)

 

 1. Organizator

Po raz ósmy ,,W magicznym świecie wierszy ks. Jana Twardowskiego’’

22 stycznia 2020 roku odbył się VIII Szkolny Konkurs Recytatorsko- Plastyczny

,,W magicznym świecie wierszy ks. Jana Twardowskiego’’. 1 czerwca w tym roku minie 105. rocznica urodzin poety.

 

W  jury konkursu recytatorskiego zasiedli po raz pierwszy:

– mgr Józef Wzorek – dyrektor naszej szkoły,

– mgr Anna Stanuch- Madej – nauczyciel języka polskiego,

–...Read More »


Zabawa karnawałowa dla „Nadziei”- 25 stycznia 2020 r.

Niepełnosprawność jest tajemnicą miłości Boga: wynika z tego, że Bóg nie daje po równo, bo chce abyśmy byli sobie potrzebni”

 

25.01.2020 roku w Szkole Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie odbyło się  kolejne już dwudzieste spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Rodziców  i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja”....Read More »


Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

W dniu 23.01.2020r. odbył się 2 etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

W 1 etapie konkursu uczniowie mieli za zadanie wykonać album o wybranym przez siebie państwie Wielkiej Brytanii, zamieszczając w nim najważniejsze informacje, ciekawostki i atrakcje turystyczne. 2 etap to test wyboru w języku angielskim dotyczący krajów Wielkiej Brytanii....Read More »


Zebrania dla rodziców

Rodziców naszych uczniów serdecznie zapraszamy na zebrania z wychowawcami podsumowujące I okres. Odbędą się one 23 stycznia (czwartek), o godz. 17.00.

...Read More »

Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasie 1 c

Przekazywanie dzieciom wiedzy o zasadach bezpieczeństwa wymaga pewnej elastyczności i dostosowania języka do ich wieku. To, co dla nas dorosłych wydaje się oczywiste, może okazać się dla dzieci zawiłe i skomplikowane, zwłaszcza, że są one na początku swojej drogi edukacyjnej. Dzieci w pierwszej klasie nie potrafią jeszcze dokładnie...Read More »


II GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „EVERYBODY CAN SING”

...Read More »

Nowy plan zajęć

Informujemy, że od 20 stycznia /poniedziałek/  rozpoczynamy II okres. W związku z tym, od tego dnia, będzie obowiązywał nowy plan zajęć – został on zamieszczony w zakładce PLAN LEKCJI.

...Read More »

Nasze uczennice  Marysia i Karolina na 24.Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie.

W dniach 7,8 i 9 stycznia 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie, odbył się 24.Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Brało w nim udział 118 dzieci w wieku od 4 do 15 lat  z województwa małopolskiego. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe. W kategorii klas 1-3 brało...Read More »


Dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki na upowszechnienie sportów zimowych.

Read More »

VIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO w 105. rocznicę urodzin poety

VIII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO w 105. rocznicę urodzin poety

 

I. Organizator: mgr Renata Gąsior ( nauczyciel języka polskiego )

II. Cele konkursu:

– Popularyzacja wśród uczniów klas III – VI utworów księdza Jana Twardowskiego

-Odwoływanie się do nieprzemijających wartości poezji księdza Jana Twardowskiego w duchu szacunku względem siebie nawzajem oraz świata przyrody

–...Read More »


„Zima, trudny czas dla zwierząt”

W grudniu uczniowie klasy I a uczyli się o zwyczajach i zachowaniu zwierząt w czasie zimy. By lepiej zrozumieć, jak o tej porze roku wygląda ich życie w lesie, pierwszoklasiści zaprosili specjalnego gościa. Leśniczy przybliżył uczniom w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, co robią, aby przetrwać...Read More »


„Hej, zebyś Ty Jezusku, tam łu nos się narodził. Daleko łod Betlejem, po górach byś se chodził.” – góralskie jasełka w SP w Tuchowie.

79479275_2549157008687141_7161186164475428864_o

 

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas Ia i IIa pod opieką p....Read More »


Harmonogram pracy 20 grudnia 2019 r. (piątek).

Wycieczka klasy VIII b do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

13 grudnia klasa 8b udała się na wycieczkę do Krakowa, pod opieką Pani Bernadety Baran i księdza Marka Wojaka. Celem  naszej wycieczki było Muzeum Armii Krajowej oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum AK, które mieści się w zabytkowym budynku, który powstał tuż...Read More »


IV GMINNY KONKURS ŚWIĄTECZNEJ PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

16 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się już VII Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej, który jednoczenie miał wyłonić reprezentantów naszej szkoły
do etapu gminnego. Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII.

Występujący byli oceniani przez jury w następującym składzie:...Read More »


Czytelnicza przygoda klasy I a

Uczniowie klasy I a zakończyli  I Moduł ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą – Lekturki  spod chmurki”.

Spośród proponowanych lektur wybraliśmy  „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny  Bednarek.  W ramach tego etapu  uczniowie wykonali cztery wymagane zadania.  

Założyli  oraz uzupełnili  „Lekturniki”,  wykonali tematyczne zakładki do książek,...Read More »


"Pomoc dla bezdomnych zwierząt"

Dziękuję wszystkim ludziom o wielkim sercu, którym los zwierząt nie jest obojętny i tak licznie włączyli się w Naszą akcję.
Zebrane produkty zostały przekazane do domów tymczasowych oraz do schroniska.
Read More »

Podziękowanie za dar serca

5 grudnia w Szkole Podstawowej w Olszynach odbyło się mikołajkowe spotkanie z podopiecznymi stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasza Są” podczas , którego naszej szkole został przyznany złoty medal oraz dyplom podziękowania za okazany dar serca i zorganizowanie akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. 

Spotkanie rozpoczął występ artystyczny...Read More »


I Mikołajkowy Turniej Gier Planszowych za nami!

Emocje były ogromne, zabawa wspaniała! Uczestnicy – uczniowie naszej szkoły z klas I –IV zmierzyli się grając w dziesięć różnych gier.

Zwycięstwo wywalczyli:

I miejsce – Wiktor Kwaśny z klasy I d

II miejsce – Adrian Łątka z klasy  IV b

III miejsce – Igor Szeląg z klasy II b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zabawę!...Read More »


Szkolny Konkurs Historyczny „Piastowie bez tajemnic”.

26 listopada w czytelni naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Historyczny „Piastowie bez tajemnic”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test przygotowany na podstawie fragmentów książki Pawła Wakuły „Jagiełło pod prysznicem” oraz „Pocztu królów i książąt Polski”.

W rozwiązaniu testu...Read More »


Konsultacje dla rodziców

...Read More »

ELIMINACJE XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ

2.12.2019 r. w Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyły SIĘ REJONOWE ELIMINACJE XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ „PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ KINGI” W konkursie wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły: Julia Baran, Karolina Więcek oraz Kornelia Wojtanowska z klasy 1b. W eliminacjach klas 1-3 brało udział 40 uczestników....Read More »


Klasy 1d i 3c w fabryce bombek choinkowych.

„Wiszą bombki na choince całe kolorowe.
Małe pieski, małe kotki, gwiazdki purpurowe.”

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dnia 29 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1d i 3c wraz z opiekunami wybrali się do fabryki bombek „Szklana Gwiazda” w Brzesku. Na własne oczy mogli...Read More »


Podsumowanie akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” dobiegła końca.

Dzięki hojności uczniów klas I – III oraz ich rodziców udało nam się zebrać aż 55 kilogramów słodyczy.

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Dzięki Wam na buziach wielu podopiecznych stowarzyszenia pojawi się uśmiech, bo...Read More »


VII Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

18 grudnia 2019 r. w Domu Kultury w Tuchowie odbędzie się VII Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez SP w Tuchowie. 

...Read More »

Eko Challenge Klasy 1 c

Klasa 1 c postanowiła wziąć udział w konkursie fundacji Komputronik pt: „Pokażcie, jak Wasza szkoła może być eko!” promującym proekologiczne postawy. Nagraliśmy krótki filmik z naszą wersją odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Michalik ze stowarzyszenia Powietrze Tuchów za pomoc w realizacji filmiku, oraz zajęcia edukacyjne...Read More »


Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka…

Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica 18 listopada mieli okazję obejrzeć musical Mały Książę w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Dzieło niezwykłe, w którym każdy – dorosły i dziecko – odnajdą coś dla siebie. Historia chłopca odwiedzającego kolejne planety i odkrywającego siebie samego, niezmiennie...Read More »


Kiermasz świąteczny.

        Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. To moment, kiedy możemy się zatrzymać i oddać głębokiej refleksji. To czas życzeń, miłości i radości, którą dzielimy się z bliskimi.

            Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole 18 i 19 grudnia 2019 r. odbędzie się po raz kolejny kiermasz świąteczny,...Read More »


Podsumowanie akcji charytatywnej „Zostań Aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego”.

Akcja „Zostań Aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego” dobiegła końca. Trzecie piętro naszej szkoły zebrało 182 mięciutkich, nowiutkich, cudownych zabawek gotowych do przytulania. Wszystkie pluszaki zostały zapakowane w kartony i worki, a do jednej paczki został dołączony list o następującej treści:

……………………………………………………………………………………………………………

Tuchów, 19.11.2019

 

SZANOWNI RODZICE I...Read More »


I Mikołajkowy Turniej Gier Planszowych

Zapraszamy do udziału w I Mikołajkowym Turnieju Gier Planszowych dla uczniów klas I-IV, który odbędzie się 05 grudnia 2019 r.

Karta zgłoszenia

Regulamin I Turnieju Gier Planszowych

Klauzula informacyjna

...Read More »

Pismo Rady Rodziców SP w Tuchowie

...Read More »

XXI Zlot Niepodległościowy „Łowczówek 2019”

Mimo deszczu i chłodu w niedzielę 10 listopada 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie wraz z dyrektorem Józefem Wzorkiem, nauczycielami Renatą Gąsior, Bernadetą Baran oraz Martą Mazurkiewicz wzięli udział w Powiatowych Obchodach Święta Niepodległości w Łowczówku.

Tegoroczny XXI Zlot Niepodległościowy powiązany był ze...Read More »


II Happening patriotyczny

8.11.2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie po raz drugi uczcili Święto Niepodległości wychodząc do mieszkańców Tuchowa. Przy akompaniamencie pieśni patriotycznych rozdawaliśmy przechodniom kokardki z barwami narodowymi, balony dla dzieci, cukierki. Wspaniali gazeciarze z czasów powojennych rozdawali specjalnie przygotowane gazety: Wiadomości Tuchowskie oraz Gazetę Niepodległościową....Read More »


Moniuszko. Polskość jak z nut. 4a i b z wizytą w Kąśnej

7 listopada w Sali Koncertowej Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej koło teatralne działające przy ZSOiZ w Gromniku wystawiło czterokrotnie sztukę pt. „Moniuszko. Polskość jak z nut” dla blisko 1500 widzów.

Spektakl przygotowano w ramach festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. Nasi uczniowie mieli przyjemność obejrzeć doskonałe przedstawienie,...Read More »


Fotorelacja z II Nocy w Muzeum

...Read More »

Rozstrzygnięcie konkursu "Śniadaniówka Pełna Zdrówka".

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu konkursu dla klas I-III „Śniadaniówka Pełna Zdrówka”!

W konkursie wzięło udział 42 uczniów, którzy przygotowali na dziś smakowite, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe przekąski. Z pośród tylu śniadaniówek jury miało nie lada zadanie wybrać tą najzdrowszą. Pani dietetyk Joanna Salwa – praktycznie o...Read More »


„Jesteśmy czytelnikami!”

Niedługo po uroczystym pasowaniu na uczniów,  dzieci z klasy I a złożyły kolejne ślubowanie, dołączając do grona czytelników szkolnej biblioteki. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece wzięli udział w przygotowanej dla nich lekcji, zapoznali się z regulaminem i pracą biblioteki oraz wypożyczyli swoje pierwsze lektury. Na pamiątkę tego wydarzenia,...Read More »


II Niepodległościowa Noc w Muzeum.

Organizatorzy zapraszają w piątek 08.11.19 r. od g.18-21. Muzeum Miejskie w Tuchowie – piwnice Sokoła i piwnice Domu Kultury.

 

...Read More »

„Mówcie, komu czego braknie…”, czyli Mickiewiczowskie „Dziady” w rytmie rapu.

29 października 2019 r. uczniowie klas VII obejrzeli inscenizację „Dziadów cz. II” w wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie. Dramat ten, odwołując się do konwencji horroru przekazuje głęboko humanistyczne treści – daje odpowiedź na pytania: Jak żyć? Co znaczy być człowiekiem? Los duchów, pokutujących za grzechy, uświadamia, że pełne...Read More »


EKO AKCJA! NASZ PIERWSZY EKO BIZNES! BUTELKI ZBIERAMY i ZARABIAMY!

Drodzy Rodzice!
Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną akcję dzieci i samorządu

NASZ PIERWSZY EKO BIZNES! BUTELKI ZBIERAMY i ZARABIAMY!

Akcja ma na celu zbiórkę butelek plastikowych typu PET. Butelki te zostaną wywiezione przez gminę do firmy recyklingowej, a otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego iRead More »


„Zostań aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego”

Drodzy Rodzice dzieci z klas 1 – 3.

Zwracamy się do państwa z wielką prośbą o włączenie się w miarę możliwości w akcję charytatywną „Zostań aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego” ogłoszoną przez fundację „Gdy liczy się czas” z Dziecięcego Szpitala Onkologicznego w Lublinie. Akcja zdobyła uznanie i poparcie...Read More »


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI CHARYTATYWNEJ

05. 11. 2019 r. w naszej szkole rusza akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Akcja ma na celu zebranie słodyczy: lizaków, ciastek, cukierków itp. i przekazanie ich stowarzyszeniu Wszystkie dzieci nasze są z Olszyn działającego na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych mieszkających na terenie gminy Rzepiennik...Read More »


KONKURS w ramach projektu „Trzymaj formę!”

 

 

...Read More »

Nasza świetlica szkolna bierze udział w rywalizacji o bezpieczną salę gier!

Szanowni Państwo!

Nasza świetlica szkolna bierze udział w rywalizacji o bezpieczną salę gier! Mamy nadzieję, że uczestnictwo w Konkursie Się gra się ma… Bezpieczny Playroom! będzie pożyteczną edukacją i fantastyczną zabawą!

Naszym zadaniem jest zachęcić wszystkich rodziców, znajomych i przyjaciół do głosowania na Naszą świetlicę, a każdy głos z paragonem za zakup...Read More »


Uczniowie naszej szkoły na Targach Książki w Krakowie.

25 października uczniowie naszej szkoły pojechali na Targi Książki do Krakowa.

...Read More »

Program Centrum Edukacji Obywatelskiej Historionauci realizowany w naszej szkole.

Od września w naszej szkole realizowany był program Centrum Edukacji Obywatelskiej Historionauci. Sześciu uczniów klas piątych miało za zadanie poszukać śladów przeszłości w wybranym muzeum regionalnym. W ramach naszych działań, podczas wizyty w Muzeum Miejskim w Tuchowie poznawaliśmy historię lokalną za pomocą wybranego eksponatu muzealnego.Zadaniem młodzieży było opowiedzenie,...Read More »


Szkoła pamięta

Wizyta uczniów naszej szkoły na cmentarzach wojennych. Akcja Szkoła pamięta.

...Read More »

Pomagamy bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Pomagamy bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę” organizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Do 21 listopada można przynosić koce, kołdry, ręczniki czy karmę. Rzeczy te zbierane są w sali nr 6 od poniedziałku do czwartku.

...Read More »

„Ślubowanie klas pierwszych”

24 października  odbyło się ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.                                                                                                                                          

W uroczystości tej wzięło udział cztery klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami, dyrekcja szkoły oraz licznie zgromadzeni rodzice i goście.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały...Read More »


Zachęcamy do udziału w konkursie!!

...Read More »

,,Kamienie na szaniec’’, czyli o braterstwie i służbie Rudego, Alka i Zośki

23 października 2019 roku uczniowie klas siódmych obejrzeli przedstawienie ,,Kamienie na szaniec’’ w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur.

Przyznam, że przed wyjazdem do Tarnowa miałam duże obawy co do adaptacji na scenie powieści Aleksandra Kamińskiego. Moje wątpliwości zostały rozwiane po obejrzeniu przejmującego spektaklu.

Oparta na faktach opowieść...Read More »


„Weź nie pytaj. Weź się przytul. Weź tu ze mną. Weź tu bądź…”

Uczniowie klasy 2b i 2c wybrali się na jesienny spacer. Trasę wytyczyły pobliskie drzewa.

Drzewa: wysokie, niskie, grube, cienkie, liściaste, iglaste, bohaterowie tego dnia. Dlaczego drzewa? Bo w październiku było Święto Drzewa, bo temat realizowany na lekcjach, bo łagodzą efekt cieplarniany, bo podczas procesów życiowych pochłaniają z...Read More »


Szkoła pamięta.

Szkoła Podstawowa w Tuchowie bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. W ramach akcji uczniowie i nauczyciele podejmują szereg inicjatyw związanych z upamiętnieniem bohaterów, miejsc i wydarzeń związanych z naszą lokalną i ogólnonarodową historią.  Młodzież  na lekcjach wykonuje piękne lampiony, które już wkrótce zapłoną na...Read More »


Sprzątanie cmentarzy.

W piątek 18 października odbyło się tradycyjne sprzątanie cmentarzy wojennych oraz starego cmentarza. W akcji wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Tuchowa.

Akcja sprzątania cmentarzy jest prowadzona od kilku lat. Młodzież chętnie uczestniczy w tym wydarzeniu, pielęgnując pamięć...Read More »


Informacja

Wielki sukces Janka Szarego z 6B

XII Turniej Sztuki Recytatorskiej- eliminacje powiatowe dla powiatu tarnowskiego

Konkurs, którego organizatorami są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z tych powiatów....Read More »


DZIEŃ APTEKARZA W KLASIE 2B

We wrześniu uczniowie klasy 2b rozpoczęli realizację tematyki związanej z doradztwem zawodowym.

Celem orientacji zawodowej w klasach 1-3 szkoły podstawowej jest wstępne zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji sprzyjających poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji.

...Read More »

KURS PIERWSZEJ POMOCY DLA UCZNIÓW KLAS I-III

...Read More »

Harmonogram pracy w dniu 14 października (Dzień Edukacji Narodowej).

14 października 2019 r. (poniedziałek) w naszej szkole będziemy świętować Dzień KEN. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli biorą udział w uroczystej akademii w Hali MOSiR  wg harmonogramu:

 • Klasy I – V o godz. 1000;
 • Klasy VI –...Read More »

🍁WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU „NAJCIEKAWSZA DYNIA”🍁

Przez cały tydzień trzecie piętro Szkoły Podstawowej zapełniało się coraz to piękniejszymi pracami.
Uczniowie klas 1-3 wraz z rodzicami wykazali się bogatą wyobraźnią i niezwykłym rozmachem. W wykonanie dyń zaangażowanych było nieraz kilka pokoleń pomocników!
Ponad 70 cudownych prac konkursowych stanowiło nie lada wyzwanie dla oceniających. Jury w...Read More »


Plastyczna lekcja patriotyzmu

Uczniowie klas VII podczas „plastycznej lekcji patriotyzmu” wykonywali piękne kartki dla bohaterów Powstania Warszawskiego. Oprócz pozdrowień, młodzież podziękowała bohaterom za poświecenie, trud i odwagę w walce o Ojczyznę.

Warto pamiętać o tych, którzy poświęcili młodość, by walczyć o wolną Polskę. Ci ludzie wciąż są wśród nas……

W środę 25.09.2019r uczniowie klasy 7b pojechali do zamku w Wiśniczu i parku trampolin w Tarnowie. Na początku wycieczki poznali historię królów Polski, po czym chłopcy nauczyli się władać szablą, a dziewczęta mogły się przebrać w starodawne stroje. Następnie uczniowie poszli zwiedzić salę tortur. Dzieci zobaczyły także wystrzał...Read More »


Klasa 7b w Muzeum Tuchowskim

27 września na lekcji wychowawczej pani Bernadeta Baran zabrała naszą klasę do Tuchowskiego muzeum znajdującego się w wyremontowanym budynku Sokoła. Na miejscu czekał na nas pan Ryszard Wrona, który miał nas
oprowadzić i opowiedzieć o eksponatach, które się tam znajdują. Wielkie zaciekawienie wzbudziła kość mamuta wydobyta z rzeki...Read More »


Wycieczka klas VIa i VIb do Krakowa

W piątek 27 września uczniowie klas VI a, b, oraz d pojechali na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzili Muzeum Archeologiczne, gdzie wzięli udział w warsztatach pt. „Egipski design”. Obejrzeli ciekawą ekspozycję prezentującą egipskie sarkofagi oraz mumie. Poznali historię pochówków – procesu mumifikacji, dowiedzieli się dlaczego mumifikacji poddawano również zwierzęta....Read More »


„Bezpieczni na drodze”

Uczniowie klasy I a uczestniczyli w cyklu spotkań dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Najpierw wysłuchali prelekcji policjanta, następnie gościli m.in. zastępcę burmistrza Tuchowa, który wręczył im kamizelki odblaskowe, a w piątek wzięli udział w akcji „Bezpieczna droga z Mrówką”.

Jadwiga Moździerz

...Read More »

„Poznaj tajemnice Tuchowa”

We wrześniu uczniowie klas V – VII wzięli udział w historycznej grze terenowej pt. „Poznaj tajemnice Tuchowa”. Gra została zorganizowana w ramach projektu edukacyjnego realizowanego w roku szkolnym 2019/2020 „Tuchów- powrót do korzeni. Jubileusz 680 – lecia nadania praw miejskich dla Tuchowa”.

Każda klasa wytypowała pięcioosobową drużynę....Read More »


Wycieczka klas piątych do Trzcinicy oraz Jasła.

18 września odbyła się wycieczka klas piątych do Trzcinicy oraz Jasła. Podczas wyjazdu dzieci odwiedziły skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. Uczniowie zwiedzili ciekawą ekspozycję muzealną, rekonstrukcję chat otomańskich i wczesnośredniowiecznych oraz sam teren grodziska. Wzięli również udział w warsztatach łuczniczych oraz w quizie, podczas którego mogli sprawdzić swoją wiedzę...Read More »


Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbędą się  19 września /czwartek/ zgodnie z harmonogramem:

 • 17:00 spotkanie z Dyrektorem i policjantem w hali MOSiR, następnie spotkanie z wychowawcą oddziału w sali,
 • 18:30 zebranie przedstawicieli Rady Rodziców szkoły.

 

...Read More »

Lekcja historii o Żołnierzach Wyklętych

13.09.2019r. gościliśmy w naszej szkole redaktora naczelnego kwartalnika  ,,Wyklęci” Pana Kajetana Rajskiego. Dla naszej młodzieży była to wyjątkowa lekcja historii, której celem było upowszechnienie wiedzy na temat najnowszej historii Polski, a szczególnie związanej z podziemiem antykomunistycznym po II wojnie światowej. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej prelegent...Read More »


BohaterON – włącz historię!

To projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W klasie 2b udało nam się włączyć historię i pokazać, że pamiętamy i łączymy pokolenia. My już wysłaliśmy kartkę do Powstańca. Możesz zrobić to i Ty. To takie proste. Masz czas do 2 października. Pokaż, że pamiętasz....Read More »


Szalone chwile w Rodzinnym Parku Rozrywki „Dudek”

W słoneczny poranek po obfitych nocnych opadach deszczu, podjęliśmy decyzję o wyruszeniu na zaplanowaną wcześniej wycieczkę z klasami 4a i 4b do Burzyna do Rodzinnego Parku Rozrywki „Dudek”. Ponieważ słońce mocno świeciło a obsługa parku wyczyściła kolejne przeszkody na trasach, mogliśmy rozpocząć bezpieczne przemierzanie trasy w parku linowym....Read More »


VII edycja Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

...Read More »

Kalendarz Świąt Nietypowych.

Zapraszamy uczniów klas IV – VIII do wzięcia udziału w całorocznej akcji Kalendarza Świąt Nietypowych. O zasadach akcji można przeczytać na plakacie wywieszonym na parterze obok czytelni.

...Read More »

Szkolny Klub Gier Planszowych.

Szkolny Klub Gier Planszowych „Wkręć się! Działaj! Graj!” serdecznie zaprasza uczniów klas IV – VI do spotkań „przy stoliku”. Informacje na plakacie.

...Read More »

Wycieczka do Grecji.

W maju 2020 r. planowana jest 10-dniowa wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Grecji. Koszt wyjazdu 1260 zł. (istnieje możliwość zorganizowania dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych : Meteory ok. 30€, Rejs na wyspę Skiathos ok. 40€).

Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorem wycieczki jest Biuro Turystyczne „Young Traveler”  Organizator Wypoczynku Dzieci i Młodzieży.

Szczegółowe informacje i zapisy u...Read More »


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

2 września 2019 r. (poniedziałek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. 

 • Uczniowie klas I – V przychodzą do kościoła św. Jakuba na Mszę św. na godz. 9:30, a potem pod opieką wychowawców i nauczycieli udają się do hali MOSiR;
 • Uczniowie klas VI – VIII przychodzą do Bazyliki Mniejszej NNMP na Mszę św. na godz....Read More »

Pomoc materialna dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

...Read More »

Stypendium Burmistrza Tuchowa

...Read More »

Zakończenie roku szkolnego

19 czerwca 2019 roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Uczniowie gimnazjum i klas VII i VIII przychodzą do Bazyliki NNMP na Mszę Świętą na godz. 8:00, a potem pod opieką wychowawców i nauczycieli  udają się do  hali MOSiR .

Uczniowie szkoły podstawowej klasy I – VI przychodzą do kościoła Św....Read More »


Organizacja pracy w dniach 17 i 18 czerwca (poniedziałek, wtorek).

17 czerwca 2019 r. (poniedziałek) jest Świętem Patrona Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.  W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych.

Uczniowie wraz z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi biorą udział w uroczystej akademii w hali MOSiR wg harmonogramu:

o godz. 8:50     uczniowie klas  I – V,

a godz....Read More »


Kornelia Kajmowicz ze Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie laureatką małopolskiego konkursu plastycznego.

10 czerwca 2019 r. w Sali Miedzianej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa odbyła się Finałowa Gala XV MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU  plastycznego  i literackiego

„MÓJ SZCZĘŚLIWY DZIEŃ”

W tym wydarzeniu uczestniczyła Kornelia Kajmowicz ze Szkoły Podstawowej  im. St. Staszica

 w Tuchowie, której  praca „Brzydkie kaczątko” zajęła I miejsce   

Read More »

Matematyczne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchowie

Matematyczne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchowie w roku szkolnym 2018/2019

1. Prawie siedemdziesięciu uczniów naszej szkoły z klas II – VIII i III gimnazjum wzięło udział w 28 edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, którego organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu....Read More »


Dzień Patrona Szkoły

17 czerwca świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku uroczystość składała się z trzech części. W pierwszej części wysłuchaliśmy, z towarzyszeniem sztandaru, wiersza poświęconego Stanisławowi Staszicowi w wykonaniu uczniów klasy 4d. Później nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego przez uczniów klas ósmych uczniom klas szóstych.

            W drugiej...Read More »


Piknik uczniów i rodziców  klasy 3a  SP

Trzeciego czerwca, klasa 3a SP kończąc pierwszy etap nauczania, w wyjątkowy sposób świętowała Dzień Matki oraz Dzień Dziecka.                                                                        

Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią wzięli udział w pikniku klasowym w Dolinie Białej. Dzieci i rodzice w miłej atmosferze rywalizowali w różnych konkurencjach, wykazując się sprawnością fizyczną....Read More »


PO RAZ KOLEJNY JESTEŚMY NAJLEPSI W KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH DACH

Aż 3 spośród pięciu głównych nagród w Konkursie Wiedzy o Krajach DACH (Deutschland, Österreich, Schweiz), który miał miejsce 4 czerwca w CKZiU w Tuchowie,  trafiły w ręce uczniów naszej szkoły.

Konkurs corocznie gromadzi uczniów szkół z regionu (Siedliska, Zabłędza), a jego tematem są kraje niemieckiego obszaru językowego...Read More »


Zarządzenie Dyrektora SP w Tuchowie

Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 1 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59) zarządza się, co następuje:

§ 1

W dniach 12, 13 oraz 14 czerwca 2019 r. z powodu upałów zajęcia lekcyjne począwszy od lekcji 1 będą trwać 30 minut...Read More »


„Ochota na czytanie” po niemiecku czyli ogólnopolski konkurs Instytutu Goethego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozstrzygnięty!

Już od stycznia br. trwał konkurs zorganizowany  przez Instytut Goethego w Krakowie pt. „Leselust”, którego celem było rozpowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży.

W konkursie mogli brać udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a zadaniem w nim było przeczytanie krótkiej książki w języku niemieckim, a następnie napisanie recenzji, która...Read More »


SUKCES W REGIONALNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO W RYGLICACH

30 maja 2019 r. odbył się V Regionalny Konkurs Języka Angielskiego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach.

Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności pisząc 60-minutowy test znajomości języka, a następnie przedstawiając swoje wizje na temat tego, co mogliby zrobić dla swojego rejonu...Read More »


My czytamy!!!

31 maja 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania „ JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. W tym roku postanowiliśmy przyjąć inną formę akcji niż dotychczas, aby pokazać, że jesteśmy zainteresowani literaturą. Podjęliśmy decyzję, że odwiedzimy dwie poważne instytucje,...Read More »


Niezwykła lekcja języka angielskiego

31 maja w Domu Kultury w Tuchowie odbyła się niecodzienna lekcja języka angielskiego dla uczniów klas 1 – 3. Uczniowie klasy 4d szkoły podstawowej w Tuchowie wystawili przedstawienie pt: „Little Red Riding Hood”, czyli Czerwony Kapturek po angielsku.

W przedstawieniu wystąpili:

– Czerwony Kapturek – Anna Styrkowiec

– Mama – Marta...Read More »


,,Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…’’, czyli wycieczka klas szóstych do Bóbrki i Żarnowca

Dnia 28 maja 2019 roku uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Tuchowie wyjechali na wycieczkę do Bóbrki i Żarnowca. Organizatorami wyjazdu były wychowawczynie: Renata Gąsior, Bernadeta Baran i Magdalena Hońdo. Opiekę duchową sprawowała siostra Krystyna Piwowar.

Czy wycieczka podobała się uczniom? Oddajmy im głos:

,,Dnia 28...Read More »


30 KONKURS MITOLOGICZNY

29 maja uczniowie klas piątych wzięli udział w konkursie mitologicznym organizowanym w naszej szkole przez panią Renatę Szeląg już po raz trzydziesty! Uczestnicy konkursu oprócz wiedzy z zakresu mitologii greckiej, historii starożytnej Grecji, a także architektury musieli wykazać się talentem aktorskim, prezentując postać, w jaką się wcielili. Hera,...Read More »


Wycieczka klasy 3a Szkoły Podstawowej

Uczniowie klasy 3a odwiedzili innowacyjny park rozrywki GOkidz  w Krakowie. Podczas wycieczki dzieci miały okazję bawić się rozwijając przy tym sprawność ruchową, korzystając z różnorodnych atrakcji, jakie oferuje park. Ćwiczyły między innymi szybkość, zwinność, trenowały wspinaczkę, mierzyły się z wieloma wyzwaniami. Zabawa odbywała się pod opieką animatorów z...Read More »


Sukces w XIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”.

27 marca 2019 r odbył się XIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy  „W kręgu mitów i kultury antycznej”.  Organizatorem konkursu było Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII b Julita Wiejacka otrzymała wyróżnienie w konkursie.

Gratulujemy!

...Read More »

Obchody Dnia Mamy i Taty w Domu Kultury

23.05.2019 r. uczniowie kl. 1c i 3b zaprezentowali rodzicom i zaproszonym gościom spektakl oparty na motywach baśni H.Ch. Andersena ,,Calineczka”, który został wystawiony w Domu Kultury w Tuchowie. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Całość przedstawienia przeplatały piosenki, taniec kwiatów i znakomita gra aktorska dzieci. Występ...Read More »


V Piknik Szkolny

18 maja 2019 odbył się V Piknik Szkolny zorganizowany przez Szkołę Podstawową imienia Stanisława Staszica w Tuchowie. W roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, V Szkolny Piknik odbył się pod hasłem „OD STAROŻYTNOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Uczniowie wraz z nauczycielami przebrali się za postacie historyczne. Można było przenieść...Read More »


Uczniowie klasy 3a w LO w Tuchowie

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej udali się do Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie, aby wziąć udział w zajęciach w Obserwatorium Astronomicznym, przeprowadzonych przez Panią mgr Agnieszkę Szklanny. Lekcja astronomii była bardzo interesująca, utrwaliła oraz poszerzyła wiedzę uczniów jaką zdobyli w klasie trzeciej.

W piątek 16 maja klasy 7a i 7c wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Muzeum Lizaków w Jaśle oraz Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Wyjazd zaplanowany był na godzinę 9:15, lecz ostatecznie opuściliśmy teren zbiórki około godziny 9:30. 

Najpierw w planach było Muzeum Lizaków. Gdy dojechaliśmy...Read More »


Zapraszamy na V Piknik Szkolny

...Read More »

Sukces grupy teatralnej „Fabuła”

W tuchowski domu Kultury od lat działa grupa teatralna prowadzona przez Andrzeja Jagodę. Wielu młodych ludzi miało okazję zaprezentować się w różnych przedstawieniach reżyserowanych przez opiekuna. W tym roku 12 maja w niedzielny wczesny wieczór mieszkańcy Tuchowa i okolic mieli możliwość obejrzeć sztukę „Do końca świata” Jerzego Sulimy-...Read More »


Szkolny Konkurs Filmowy "Młodzi Patrioci XXI wieku".

W Szkolnym  Konkursie Filmowym „Młodzi Patrioci XXI wieku”. wzięło udział 21 uczniów. Ich zadaniem było wykonanie krótkiego filmu, który miał ukazać jak młodzi ludzie wyrażają swój patriotyzm w codziennych sytuacjach.

Wyniki konkursu:

I miejsce –Aleksandra Iwaniec, Julita Wiejacka Laura Bajorek, Gabriela Stańczyk, Karolina Starzyk (pomoc Damian Wiejacki klasa IV c) – klasa VIII...Read More »


Uczennice z Tuchowa po raz kolejny zdominowały Powiatowy Konkurs Przysłów Niemieckich Skrzyszowie!

W dniu 8 maja 2019 odbył się w Skrzyszowie XI Powiatowy Konkurs Przysłów Niemieckich „Sprichwort – Wahrwort”.

Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z 12 szkół naszego powiatu. Uczniowie zmierzyli się z trudnym testem, który obejmował znajomość 75 przysłów w języku niemieckim i ich polskich odpowiedników. Dużym utrudnieniem była wymagana...Read More »


WYCIECZKA DO KRYNICY ZDROJU

Dnia 25.04.2019 pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Krynicy Zdroju, Muszyny i Nowego Sącza. Wspólnie z nami w wycieczce uczestniczyła klasa 5D oraz kilka osób z klasy 6 i 3 gimnazjum.

Z Tuchowa wyjechaliśmy o godzinie 7:30, podróż trwała półtorej godziny. Towarzyszył nam przewodnik- pan Piotr Firlej, który...Read More »


Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II 2019

W dniu 25 marca 2019 r. w polskich szkołach została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada wiedzy o św. Janie Pawle II – OLIMPUS. Celem olimpiady było pogłębianie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród dzieci i młodzieży szkolnej.  Olimpiada ta była ponadprogramowym sprawdzianem wiedzy o Wielkim Polaku.

Read More »

Witaj maj, 3 maj…

Majowa jutrzenka zawitała w tym roku do naszej szkoły wyjątkowo wcześnie. 26 kwietnia uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do Domu Kultury na akademię z okazji Święta 3 Maja. Przywitały ich dźwięki poloneza “Pożegnanie ojczyzny” Ogińskiego, zagranego pięknie na fortepianie. Narratorzy przedstawili historię i twórców Konstytucji 3 Maja...Read More »


Doradztwo zawodowe w ramach projektu - „SPINKA”

Od 1 września 2017 roku w naszej szkole działa Szkolny Punkt Informacji i Kariery, utworzony w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II, finansowany z funduszy unijnych.
W ramach projektu prowadzone są zajęcia indywidualne oraz warsztaty grupowe. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie formularza zgłoszenia.
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i...Read More »

Zmagania z poezją… Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”

W czwartkowy ciepły dzień 25 kwietnia 2019 roku dzieci z gminy Tuchów walczyły w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”. Po eliminacjach szkolnych naszą szkołę prezentowali: z klas I-III Alicja Mikos oraz Hubert Madejski, z klas IV- VI Jan Szary i Patrycja Szczepańska. Mieliśmy okazję wysłuchać...Read More »


WYCIECZKA DO JASŁA KLASY 1B I 1C

25 kwietnia dzieci z klasy 1b i 1c pojechały na wycieczkę do Jasła.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Lizaka i udział w warsztatach tworzenia lizaków.

Uczestnicy poznawali różne smaki cukrów, wąchali zapachy, oglądali maszyny produkujące karmelki. Następnie każdy poczuł się jak dziecko i wziął udział w warsztatach...Read More »


Publikacja sprawozdania finansowego- BILANSU za 2018 rok

Zgodnie z § 34 ust. 9 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września  2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej,...Read More »


„Żyje się tylko chwilę, a czas jest przezroczystą perłą wypełnioną oddechem”

   14 kwietnia 2019 r.  w Niedzielę Palmową uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie zaprosili mieszkańców naszego miasta na „Wieczornicę Wielkopostną”. 

Ten przedświąteczny wieczór dał słuchaczom sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się nad istotą życia i śmierci, by w poetyckich strofach...Read More »


,,Radość i smutek dnia …’’, czyli o wiosennym wyjeździe do Zakopanego

Słonko gaśnie, dzień się mroczy

I szczyt góry już czarniejszy,

A człek jakoś swobodniejszy,

Ale razem i smutniejszy.

Lecz wesoły i ochoczy

Niech nam będzie dzień dzisiejszy!

(„Halka” Stanisława Moniuszki)

 

2 kwietnia 2019 r. w siedzibie Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku...Read More »


W kwietniu odbył się „Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III”

Celem konkursu było :

 • Kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci.
 • Wszyscy uczestnicy barwnie zaprezentowali znane i lubiane wiersze dla dzieci.

 Ocenie podlegały :

-dobór repertuaru,

– znajomość tekstu,

– dykcja,

 -interpretacja utworu,

 -ogólny wyraz artystyczny.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców :

I miejsce – Hubert Madejski – klasa 2a

II miejsce –  Alicja Mikos –  klasa 3b

III miejsce  –...Read More »


Wieczornica Wielkopostna

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Tuchowie zapraszają na WIECZORNICĘ WIELKOPOSTNĄ.

 

...Read More »

KOMUNIKAT Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie informuje, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. w szkole rozpoczyna się strajk nauczycieli.

Dyrektor szkoły zapewnia w dniach strajku opiekę uczniom...Read More »


Harmonogram dowozów w dniach egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów.

W dniach 10, 11  i 12 kwietnia 2019  roku uczniowie klas III-ich Gimnazjum piszą egzaminy końcowe.

W tych  dniach  uczniowie Ci przychodzą do szkoły na godzinę 800 w galowym  stroju i udają się do wyznaczonych sal.

 

Harmonogram dowozu:

Wejście główne (od boiska) Wejście boczne (od hali)
godzina klasa nr w dzienniku godzina klasa
dzień dowóz odwóz
Wołowa Kielanowice Dąbrówka Tuchowska Wołowa Kielanowice Dąbrówka...Read More »

I Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”

4 kwietnia 2019 roku w Domu Kultury w Tuchowie odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”. Edycja I została poświęcona czasom legendarnym. Bardzo się cieszymy, że na nasze zaproszenie odpowiedziało sześć szkół. Uczestnicy wykonali piękne prace plastyczne. W zespołach trzyosobowych odpowiadali na...Read More »


Fotorelacja ze Szkolnego etapu konkursu recytatorskiego Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą

...Read More »

Fotorelacja z wycieczki klasy IV d do Krakowa

...Read More »

Droga Krzyżowa tuchowskich gimnazjalistów w Bazylice Mniejszej w Tuchowie

29 marca 2019 roku uczniowie tuchowskiej Szkoły Podstawowej  przygotowali i przedstawili inscenizowaną Drogę Krzyżową. Wystawiono ją już po raz siódmy a rozpoczynała się słowami Hymnu do miłości „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca…” gdyż miłość była motywem przewodnim...Read More »


Wycieczka klas czwartych do Krakowa

25.03.2019 r. klasy czwarta „b” oraz czwarta „c” wyjechały na wycieczkę do Krakowa. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym wybraliśmy dwa miejsca, które odwiedziliśmy – Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz Centrum Nauki i Zabawy Klockoland.

W Collegium Maius, najstarszym budynku uniwersyteckim w Polsce uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej roli...Read More »


Uczniowie ze Staszica mistrzami ortografii!

Miło mi poinformować, że 25 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym i zdobyli w każdej z trzech kategorii tytuł Mistrza Ortografii.

W kategorii klasy I-III Mistrzem Ortografii został Karol Szczerba z klasy 2 B. Drugie miejsce...Read More »


Wyniki III Szkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Kazimierza Karwata

Zacne Jury tegorocznego III Szkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Kazimierza Karwata w składzie: Miłosława Strzelczyk, Elżbieta Moździerz oraz Anna Argasińska po przesłuchaniu 12 uczestników konkursu wyłoniło zwycięzców.

Przyznano dwa wyróżnienia: Weronika Bandyk klasa 3c gim.  oraz Ewa Zoń klasa 7b

A także:

 I miejsce Kinga Barnaś klasa 6c

II miejsce Jowita Grzebień klasa 3a gim.

III...Read More »


SZKOLNY KONKURS RECYTATORKI „PRZYJACIELE DZIECI WIERSZEM DO NICH PISZĄ”

SZKOLNY KONKURS RECYTATORKI
„PRZYJACIELE DZIECI WIERSZEM DO NICH PISZĄ”

I. Cele konkursu:

–  upowszechnianie sztuki recytatorskiej wśród uczniów;

– popularyzacja poezji wśród uczniów klas IV-VI;

– zachęcanie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością;

– uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

II. Zasady uczestnictwa:

– konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-...Read More »


Gimnazjalna Droga Krzyżowa

...Read More »

III Szkolny Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata

...Read More »

„Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, szesnasta edycja konkursu.

14 marca w Woli Radłowskiej rozstrzygnięty został konkurs „Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem”.

„Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka  i całego narodu” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, szesnasta edycja konkursu.

Na konkurs napłynęło łącznie 596 prac – w tym 412 plastycznych i 184...Read More »


Biblijny Konkurs Tematyczny - Z Dobrą Nowiną przez życie

Miło nam zakomunikować o kolejnym sukcesie Jakuba Różyckiego, ucznia klasy VII B. Jakub został finalistą konkursu biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. Przeszedł z powodzeniem już dwa etapy kwalifikacji i został jednym z 153 uczniów dopuszczonych do finału wojewódzkiego. Warunkiem kwalifikacji było uzyskanie min. 80% poprawności w etapie...Read More »


TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TUCHOWIE

21.03.2019 r. (czwartek) odbędzie się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Rozpoczęcie gry o godzinie 10.00 w sali nr 24. Rozgrywki odbędą się w każdej kategorii wiekowej. Zapraszamy wszystkich chętnych ,,starszych i młodszych!” Osoby zainteresowane proszone są o zapisy u Pani Anny Jantoń w hali MOSiR.

...Read More »

Inaczej, ciekawiej z uśmiechem na twarzy Kalendarz świąt nietypowych w klasie 1b.

Po feriach zimowych do klasy 1b został wprowadzony kalendarz obchodów świąt nietypowych, który pozwala na uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów, pozwala twórczo i kreatywnie działać.

Pierwszego dnia lutego przy wejściu do sali lekcyjnej nr 37 pojawiły się kartki z kalendarza ze świętami nietypowymi na...Read More »


Jedna jaskółka nie czyni wiosny, czyli o konkursie gramatycznym.

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. dla upamiętnienia wydarzeń mających miejsce w 1952 r. w miejscowości Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu.

Zginęło wtedy 5 studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. Dzień ten ma na celu...Read More »


„Wielka Liga Czytelników”- uczniowie klasy III a SP na podium w etapie powiatowym.

Miło nam poinformować o imponującym osiągnięciu uczniów klasy III a.

Antoni Różycki, Borys Różycki, Oliwia Bodzioch, reprezentowali naszą szkołę w powiatowym etapie IV Ogólnopolskiego  Konkursu  Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” i zdobyli II miejsce w powiecie tarnowskim.

Uczniom gratulujemy zdobycia tak wysokiego miejsca,...Read More »


Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II  i  III  Szkoły Podstawowej.

W piątek 8 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III. W konkursie wzięło udział dziesięciu uczestników, po dwóch reprezentantów z każdej klasy, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych.

 Uczestnicy zmierzyli się z wyjątkowo trudnym dyktandem i wykazali dużą znajomością zasad...Read More »


Wyjazd na narty do Laskowej ODWOŁANY

Jutrzejszy (niedziela, 10 marca) wyjazd na narty zostaje odwołany z powodu zamknięcia stacji narciarskiej Laskowa.

...Read More »

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - harmonogram

W dniach 11 –13 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych wg harmonogramu:

KLASY I-III

      11 marca 2019 r. (poniedziałek) klasy I – III –  Parafia w. Jakuba

8:00 – Spotkanie z wychowawcami. (sprawdzenie obecności, pogadanka na temat bezpieczeństwa i zachowania się podczas rekolekcji).

8:30 – 10:25...Read More »


Nabór do KLASY PIERWSZEJ sportowej o profilu ogólnorozwojowym w roku szkolnym 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie ogłasza nabór uczniów (ur. 2012 r. i młodszych) do KLASY PIERWSZEJ sportowej o profilu ogólnorozwojowym w roku szkolnym 2019/2020

 

...Read More »

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką Bernadety Baran i Ryszarda Wrony wzięli udział w Pieszym Rajdzie Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na zaproszenie organizatora tj. Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach odpowiedziało dużo grup z okolicznych szkół. Punktem zbiorczym był cmentarz nr 158 na Garbku...Read More »


I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”

4 marca 2019 r. w Domu Kultury w Tuchowie odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”, zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Do konkursu zgłoszono 25 utworów. Piosenki prezentowali uczniowie z 7 szkół naszej gminy. Poziom był...Read More »


Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie rok szkolny 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 01 marca 2019 r. do 29 marca 2019 r.

Zgłoszenia dla uczniów z obwodu szkoły (tj. Tuchów, Meszna Opacka)  oraz wnioski dla kandydatów spoza obwodu należy pobrać w sekretariacie szkoły  lub ze strony...Read More »


We wnętrzu u wawelskiego wzgórza podobno mieszkał potężny smok, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

28 lutego 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Wzięło w nim udział 12 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Znawcy ortografii pisali dyktando ze słuchu. Pomysł na tegoroczne dyktando znalazłam w ćwiczeniach ,,Język polski 6. Ortografia’’.

Oto fragment: Gdy nie złożono...Read More »


Wielka podróż z mapą.

Uczniowie klas 1 – 3 wyruszyli z wydawnictwem WSiP w wielką podróż po Polsce.

Od lutego wszystkie klasy biorą udział w akcji WIELKA MAPA POLSKI, której celem jest ogólnopolska wymiana pocztówkowa pomiędzy klasami 1 – 3 w całej Polsce.

Dzieci rozpoczęły przygodę z mapą, na której...Read More »


Warsztaty ekologiczne z zakresu ochrony środowiska.

W dniu 15 lutego 2019 roku w Tuchowie w Domu Kultury odbyły się warsztaty ekologiczne z zakresu ochrony środowiska i przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatu dla uczniów szkoły  podstawowej. Wzięły z nich udział klasa II a i II c wraz z wychowawcami. 

Zajęcia poświecone były następującym zagadnieniom:

26.02.2019 odbyły się szkolne eliminacje do I Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”.

Jury, w składzie: p. Katarzyna Stelmach i p. Wiesław Cieśla, wysłuchało 24 utworów. Po obradach, jury wyłoniło po 2 zwycięzców z każdej grupy wiekowej.

Na etapie gminnym, który odbędzie się 4.03.2019,  naszą...Read More »


Spotkanie o SMOGU i spot promocyjny.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE o SMOGU, które odbędzie się 27 lutego /środa/ o g. 17:00, Dom Kultury w Tuchowie, przy  ul. Chopina 10  Sala Widowiskowa.

...Read More »

Konkurs filmowy: „Młodzi Patrioci XXI wieku. Część II”.

W związku niedawno obchodzoną setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęcamy uczniów klas IV – VIII oraz gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie filmowym pt. „Młodzi Patrioci XXI wieku. Część II”.

...Read More »

KONKURSIE WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja I. Czasy legendarne

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Stanisława Staszica i DOM KULTURY w Tuchowie zapraszają do udziału KONKURSIE WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja I. Czasy legendarne

...Read More »

Wyniki szkolnego etapu Konkursu Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”.

21 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”. Piętnastu uczniów klas czwartych oraz piątych przystąpiło do testu, który dotyczył najbardziej znanych legend państwa polskiego. Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

Mateusz Wilga uczeń klasy IV c –...Read More »


ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE o SMOGU

...Read More »

Dobro zawsze wraca do człowieka… spotkanie podopiecznych Stowarzyszenia „Nadzieja” w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie. Pierwsze spotkanie organizacyjne rozpoczynające współpracę odbyło się w szkole 07.02.2000 roku. Nieformalnie pomagaliśmy sobie od 1997 roku. Spotykamy się na karnawałowych balach integracyjnych, początkowo jeszcze spotkaniach ze Świętym Mikołajem, przygotowujemy...Read More »


Wyniki konkursu "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU"

W Szkole Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny pod hasłem: Dzień Bezpiecznego Internetu. Do konkursu zgłoszono 18 prac plastycznych z klas 4-6.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 14 lutego 2019. W skład komisji wchodziły: p. Aneta Dynak, p. Beata Gut-Lisak, p. Alicja Szpak. Komisja...Read More »


Wielka Liga Czytelników

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.  Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek przez wspólne czytanie dzieci wraz z rodzicami. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych...Read More »


IV Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy "Wielka Liga Czytelników"

W Ogólnopolskim  Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”, którego etap szkolno-biblioteczny  trwał od początku grudnia do końca stycznia,  w kategorii wiekowej klas I- IV,  wzięło udział 26 uczniów.

Ich zadaniem było przeczytanie sześciu książek i rozwiązanie do każdej z nich szczegółowego testu.

Warunkiem zaliczenia, było uzyskanie minimum...Read More »


Wyniki konkursów ogólnopolskich z języka angielskiego

Dnia 10.01.2019 odbyły się w naszej szkole 2 konkursy ogólnopolskie zorganizowane przez Centrum Edukacji Ego Partum: Konkurs „Upside Down” dla uczniow klas 4 oraz „Sounds like English” dla uczniów klas 7.

Miło nam poinformować, że najlepsze wyniki uzyskali:

Klasa 4:

Emilia Michałek, klasa 4d – laureatka 3 miejsca w skali kraju...Read More »


Konkursy historyczne

Zapraszamy do udziału w konkursach historycznych:

I. „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”

II. „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

Zapraszamy uczniów klas V – VIII oraz gimnazjum do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej

 1. Cele konkursu:
 • Zainteresowanie uczniów historią Polski z lat: 1917-1990.
 • Utrwalenie w pamięci postaw i...Read More »

Szkolny Klub Gier Planszowych

...Read More »

Recytujemy i malujemy wiersze ks. Jana Twardowskiego po raz siódmy

Nie lubię wierszy pięknych

niech budzą ludzkie sumienie

(ks. Jan Twardowski

fragment Piękne)

 

W dniu 9 stycznia 2019 r. odbył się VII Szkolny Konkurs Recytatorski ,,W magicznym świecie wierszy księdza Jana Twardowskiego’’.

Szacowne jury konkursu stanowili:

ks. Alfons Górowski – proboszcz Parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła w...Read More »


Wyniki konkursu „Biblia i przypowieści biblijne”

Otrzymaliśmy wyniki Konkursu „Biblia i przypowieści biblijne”, organizowanego przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe „EDI”.  

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu w kategorii Poziom 1 – dla edukacji wczesnoszkolnej (kl. I-III), Amelia Szablowska uczennica Szkoły Podstawowej w Tuchowie z kl. IIA w skali kraju zajęła 2 miejsce...Read More »


Wizyta w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

9 stycznia 2019 roku uczniowie klasy VIII c wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.  Młodzież miała okazje uczestniczyć w warsztatach połączonych z grą terenową pt. „Zostań asem wywiadu”.

Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie poznawali tajniki...Read More »


Wyjazdy na narty - dotacja z MSiT

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. St. Staszica w Tuchowie otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na upowszechnianie sportów zimowych. 

Projekt obejmuje naukę i doskonalenie jazdy na nartach – kierowany jest dla około 70 uczniów naszej szkoły. Będzie on realizowany na stoku „Jurasówka” w Siemiechowie.

...Read More »

Małopolski Konkurs Biblijny

19 XI. 2018 r. w naszej Szkole odbył się Małopolski Konkurs Biblijny

Do etapu rejonowego zakwalifikowano 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie Barnaś Kinga, Lisiak Karolina, Różycki Jakub.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów przygotowali: Ks. Marek Wojak i s. Krystyna Piwowar

...Read More »

II Tuchowski Orszak Trzech Króli

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do wzięcia udziału w orszaku w niedzielę 6 stycznia 2019 r.

Już 6 stycznia II Tuchowski Orszak Trzech Króli

...Read More »

Szkolny ,,Mam Talent"

Szkolny ,,Mam Talent”

20 marca 2017 r. (tj. poniedziałek) społeczność Zespołu Szkół w Tuchowie w dość oryginalny, ale za to bardzo przyjemny i wesoły, by nie powiedzieć huczny sposób świętowała początek wiosny. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu bowiem szkolną edycję dobrze znanego telewizyjnego programu ,,Mam Talent”.

Całość...Read More »


Sukces Anny Wąs na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 17 marca br. obiekty Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Tarnowie stały się miejscem zmagań finalistów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tegorocznych eliminacjach na tym szczeblu naszą jednostkę reprezentowali: Anna Wąs (gimnazjum) i Mateusz Wąs (szkoła ponadgimnazjalna).

Tradycyjnie eliminacje składały się z dwóch etapów,...Read More »


Konkurs fotograficzny „PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”

Konkurs fotograficzny „PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”    

Zachęcanie dzieci do czytania książek oraz promowanie czytelnictwa to jeden z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą szkoła. Cel ten jest dla mnie szczególnie ważny, dlatego w naszej klasie stosuję między innymi: wieżę czytelniczą, testy szybkiego czytania, oraz zeszyty czytelnicze „Pożeraczy książek”, które dzieci wykonywały po...Read More »


Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół w Tuchowie

1

Samorząd Uczniowski jest jednym z organów szkoły i co roku zaczyna swą działalność od wyborów przewodniczącego.

W Zespole Szkół w Tuchowie są one poprzedzone poważną kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zapoznają wyborców ze swoim programem, propozycjami zmian w życiu szkolnym, odbywają się też debaty, na których przedstawiciele klas...Read More »


REKRUTACJA DO KLASY I SP

Informujemy, że w dziale Rodzice / Rekrutacja 2017 / 2018 zostały zamieszczone dokumenty potrzebne do zapisania dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

...Read More »

„Nie bójcie się iść drogą świętości..."

img_7832

„Nie bójcie się iść drogą świętości;

nie bójcie się codziennie mówić do Chrystusa: pragnę stawać się świętym, czyli takim, jakim Ty, Panie, chcesz, abym się stał;

nie bójcie się codziennie iść za Chrystusem drogą przykazań i Ewangelii, drogą wiary, która działa przez miłość;

nie bójcie...Read More »


Projekt "JUŻ PŁYWAM"

Projekt „JUŻ PŁYWAM”

Zarządzenie Burmistrza Tuchowa w sprawie realizacji projektu „JUŻ PŁYWAM”

...Read More »

Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą

img_4233

1 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą’’. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas IV-VI. Recytatorów oceniało jury: wicedyrektor szkoły mgr Wanda Siwek i mgr Katarzyna Krupa.

I miejsce zdobyli uczniowie klasy V b: Oliwia Madejczyk za recytację wiersza ,,Gwałtu, rety, co...Read More »


Pan Ambroży z rózgą krótką na hultajską hordę czyha, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

2 marca 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI.

Wzięło w nim udział 19 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Znawcy ortografii pisali dyktando ze słuchu.

            Oto wyniki: I miejsce – Julita Wiejacka z kl. VI a, która napisała dyktando bezbłędnie!!! II miejsce – Aleksandra Walocha z kl....Read More »


Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

img_1432

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

Jury w składzie :
mgr Katarzyna Krupa
mgr Renata Gąsior
po wysłuchaniu 18 wykonawców postanowiło przyznać nastepujące miejsca.

I miejsce Jan Szary z klasy III b
II miejsce Julia Ciszek z klasy II c
III miejsce Mikołaj Karpiel z klasy III b oraz...Read More »


Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III Szkoły Podstawowej

W czwartek 9 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III.  W konkursie wzięło udział czternastu uczniów, po dwóch reprezentantów z trzech drugich i czterech trzecich klas, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych.

 Uczestnicy zmierzyli się z wyjątkowo trudnym dyktandem i wykazali dużą znajomością zasad ortograficznych. 

Wyniki...Read More »


Konsultacje z rodzicami

Konsultacje z rodzicami odbędą się zgodnie z harmonogramem:

 • klasy I – III SP środa /1 marca/ godz. 17:00
 • klasy IV – VI SP i klasy GIMNAZJUM czwartek /2 marca/ godz. 17:00.

Rodziców serdecznie zapraszamy!!

...Read More »

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 6, 7, 8 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. W tych dniach uczniowie uczestniczą w zajęciach wg zmienionego planu, który znajduje się w e-dzienniku i wychodzą do kościołów pod opieką nauczycieli wg harmonogramu:

Kościół św. Jakuba Ap.

Klasy I – III SP na 4 i...Read More »


Rozstrzygnięto I etap konkursu pn. „Bądź Wielkim”

W kategorii „szkoły podstawowe” do II etapu  X Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim” zostały zakwalifikowane następujące osoby:

 1. Karolina Lisiak – IVc
 2. Ewa Zoń – Vb
 3. Wiktoria Gąsior – VIB
 4. Krzysztof Skrzyniarz – VIb
 5. Zuzanna Patyk – IV c

Wszystkim laureatom I etapu serdecznie gratulujemy. Zespołowi zakwalifikowanemu do...Read More »


„Deutsch hat was” – Co nam się podoba albo nie podoba w języku niemieckim?

W ubiegłym semestrze czterech uczniów klas trzecich naszego gimnazjum wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez  Instytut Goethego w Krakowie pt. „Deutsch hat was” ( Niemiecki ma w sobie „coś” ). Wymaganiem tego konkursu o zasięgu południowopolskim było nakręcenie krótkiego filmiku (max 3 min), który miał pokazać, co uczniów zaciekawiło albo...Read More »


ZIMOWE IGRZYSKA 2017

imag4202

W dniu 16.02. 2017 r. na stoku Jurasówki odbyły się Zimowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Slalomie Gigancie, dla uczniów szkół podstawowych Gminy Tuchów.

W zawodach wzięło udział 55 uczniów z 8 szkół.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt kl.IV i młodsze okazała się Izabela Srebro z Tuchowa (czas przejazdu 14,6), wyprzedzając Patrycję Piskę...Read More »


Informacja o konkursie recytatorskim dla uczniów gimnazjum w Tuchowie.

Zapraszamy na I Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata dla uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie. Uczestnik powinien wypełnić kartę zgłoszenia dostępną w bibliotece szkolnej. Wyrecytować dwa wiersze, jeden poety współczesnego, drugi –jednego z laureatów konkursu Liberum Arbitrium. Zgłoszenia przyjmuje koordynator Anna Stanuch-Madej lub Katarzyna Krupa do dnia 23...Read More »


Wyniki konkursu biblijnego

inline

10 stycznia 2017 r. Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI ogłosiło wyniki konkursu biblijnego. Naszą szkolę reprezentowało 6 uczniów. Przystępując do rywalizacji dzieci miały za zadanie wykazać się ponadprogramowymi wiadomościami z zakresu wiedzy na temat Biblii, zawartych w niej ważniejszych wydarzeń oraz umiejętności interpretacji tekstów biblijnych.

Ogółem w konkursie wzięło udział  692uczestników z...Read More »


Poezja księdza Jana Twardowskiego po raz piąty

W dniu 25 stycznia 2017 r. odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski ,,W magicznym świecie wierszy księdza Jana Twardowskiego’’. Talenty i piękne recytacje oceniało jury: s. Krystyna Piwowar, Anna Jurek i Katarzyna Krupa. A oto wyniki:

KLASY III –IV

 

Read More »

Bal dla podopiecznych Stowarzyszenia Nadzieja

To już kilkanaście lat stałej przyjaźni i współpracy naszej szkoły z podopiecznymi Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ,,Nadzieja’’.

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie od 2000 roku spotkania naszych uczniów z członkami stowarzyszenia. Są nim zabawy choinkowe, a wcześniej organizowane u nas w szkole spotkania z...Read More »


Sprawozdanie z kiermaszu bożonarodzeniowego

20161219_140735

 

20 i 21 grudnia 2016r. na trzecim piętrze naszej szkoły odbył się kiermasz bożonarodzeniowy.

Upłynął on w miłej świątecznej atmosferze. Cieszył się dużym powodzeniem. Dzięki hojności darczyńców na przygotowanych stołach pojawiły się świąteczne stroiki, pierniczki, ciasteczka, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne itp. Uzbierana kwota 3 343,38 zł została przeznaczona dla...Read More »


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO pod hasłem „ NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

pod hasłem

„ NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

Oceny prac konkursowych dokonała komisja konkursowa w składzie:

mgr Katarzyna Skrzyniarz

mgr inż.  Agata Kijowska

mgr Stanisław Maniak

 

Prace oceniono uwzględniając następujące kryteria :

– poprawność merytoryczną

– technikę wykonanej pracy

– oryginalność

– pomysłowość

– estetykę

 

Wyniki konkursu

 

I miejsce – Martyna Mikrut /SP/

I miejsce – Weronika Bandyk /Gimnazjum/

 

II miejsce – Patryk Wąs /SP/...Read More »


Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Read More »

„Jestże dla nas Przebaczenie?...” Jasełka z humorem w Zespole Szkół w Tuchowie

To już tradycja każdej szkoły, że w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną przygotowywane są jasełka dla uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

W czwartek 22 grudnia 2016 roku pokazane zostało przedstawienie bożonarodzeniowe uczniów Zespołu Szkół w Tuchowie. Przygotowały je Renata Gąsior oraz Dorota Surmacz...Read More »


Koncert charytatywny dla Adasia Skrzypka

IMG_6171

W poniedziałek 19 grudnia w Zespole Szkół w Tuchowie odbył się koncert charytatywny „Świąteczne nutki dla Adasia”.

Adaś Skrzypek urodził się 20 grudnia 2015 r., więc jutro będzie obchodził pierwsze urodziny, na co nikt nie dawał mu najmniejszych szans.
Dzięki heroicznej walce rodziców, lekarzy i licznej armii ludzi o dobrym sercu...Read More »


Kiermasz Świąteczny

12922093_975297215886825_690080659_o

Kiermasz świąteczny na III piętrze Szkoły Podstawowej

 

Zapraszamy!!!

Dochód z kiermaszu przekazany zostanie Stowarzyszeniu „Nadzieja”

 

Read More »

IV GMINNY KONKURS ŚWIĄTECZNEJ PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

img_7227

Czas świąt Bożego Narodzenia to moment kiedy wszyscy zapominamy o troskach dnia codziennego. To czas radości, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, to moment który pozwala nam przenieść się w magiczny, świąteczny świat.

Myśl ta ciągle towarzyszy, nauczycielkom języka angielskiego z...Read More »


SP -> Wycieczka 2c i 2b do Kopalni Soli w Wieliczce

20161212_113538_resized

,,ŚLADAMI PRACY GÓRNIKA”

12 grudnia z wypełnionymi plecakami i uśmiechem na twarzy klasy 2 c i b wybrały się na całodniową wycieczkę do Kopalni Soli ,,Bochnia”.  

Pobyt w podziemiach przeniósł zwiedzających w odległe stulecie. Trasa rozpoczęła się od zjazdu windą 200 metrów pod ziemię. Tam na dzieci...Read More »


IV Szkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

img_7227

Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej. Do konkursu zgłosiło się 24 uczestników (soliści i zespoły), którzy oceniani byli w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum. Większość wybranych utworów zaśpiewano w języku angielskim, jednak dwie uczestniczki wybrały język niemiecki a jedna...Read More »


Koncert charytatywny "Świąteczne nutki dla Adasia"

plakat_adas_page_001

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym „Świąteczne nutki dla Adasia”

Więcej szczegółów na plakacie.

Read More »

10 grudnia – Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Dziecka

Młody człowieku! To nie zabawa – masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia ”.

Dzieci...Read More »


SP -> "Dzień Mikołajowej Czapki"

p1030840__2_

„Dzień Mikołajowej Czapki”

SP -> Wizyta Świętego Mikołaja w klasach 1-3 SP

Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już od samego rana uczniowie edukacji wczesnoszkolnej nasłuchiwali dźwięku dzwonka Świętego.

Jak co roku w asyście swoich pomocników przybył na trzecie piętro Szkoły Podstawowej oczekiwany gość. Na buziach dzieci pojawił się...Read More »


ZS -> Kiermasz Świąteczny

Kiermasz grudzien 2016

...Read More »

Depositio beanorum, czyli jak uczniów klas czwartych do grona braci żakowskiej Szkoły Podstawowej przesławne imię Stanisława z Piły Staszica noszącej w 2016 roku przyjęto.

2

24 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej w Tuchowie odbyły się po raz trzynasty otrzęsiny uczniów klas czwartych. Od samego początku przygotowuje je pani Renata Szeląg, a pomaga samorząd szkolny. Jak ten dzień zapamiętały dzieci?

Oto ich relacje:

            ,,Otrzęsiny, czyli beania to ceremonia urządzana...Read More »


GIM -> WYNIKI 17. AKCJI ,,POLACY – RODAKOM" – GIMNAZJUM

WYNIKI 17. AKCJI ,,POLACY – RODAKOM” – GIMNAZJUM

l.p Nazwisko i imię Klasa Tytuł wiersza Miejsce
1. Szary Jan

ZEBRANE PRODUKTY

Przez ostatni miesiąc uczniowie SP i GIM zbierali drobne upominki dla dzieci i młodzieży z oddziału onkologii z Krakowa-Prokocimia. O to co udało się im zebrać:

ZEBRANE PRZEDMIOTY

Read More »


SP -> Ogólnopolski Konkurs Przypowieści Biblijnych – EDI

29 listopada 6 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przypowieści Biblijne – EDI, którego celem jest pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży szkolnej.

W konkursie udział wzięli:

kl. IA -Antoni Różycki
kl. IV B – Szymon Koncewicz
Kl. VB – Różycki Jakub
kl. VB – Żołądź Jagoda
kl. VIC –...Read More »

ZS -> Samorząd Uczniowski SP i GIM zapraszają na DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ

Samorząd Uczniowski SP i GIM zapraszają na DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ, która odbędzie się 23 listopada /środa/ w hali MOSiR wg harmonogramu:

 • uczniowie 4-6 od godz. 15 do 17;
 • uczniowie gimnazjum od godz. 17 – 19.

Zapraszamy !!!

...Read More »

GIM -> Otrzęsiny klas pierwszych

7 listopada 2016 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum.

Uroczystość trwała od 9:40 do 12:20. Prowadziły ją: Natalia Baran (przewodnicząca samorządu uczniowskiego gimnazjum) i Małgorzata Igielska (zastępca). W jury zasiedli: pan dyrektor Józef Wzorek, nauczyciel muzyk – pan Wiesław Cieśla, nauczyciel plastyki – pan Stanisław...Read More »


GIM -> Harmonogram pracy szkoły podczas próbnych egzaminów gimnazjalnych w dniach 23-25 listopada 2016 r.

W dniach 23,24,25 listopada 2016 r. (środa, czwartek, piątek) klasy III Gimnazjum piszą próbne egzamin gimnazjalny.

Klasy przystępują do testów w następującym porządku :

23 listopada             
1230 – 1330 z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
1340 – 1510 z zakresu jęz. polskiego

24 listopada             
1230 – 1330 część przyrodnicza
1340 – 1510...Read More »

GIM -> DZIEWCZYNY Z PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W TUCHOWIE MISTRZYNIAMI MAŁOPOLSKI!

Mało kto wie, ale dzisiaj nasza młodzież z Gimnazjum Publicznego w Tuchowie wywalczyła mistrzostwo małopolski w gimnazjadzie szkolnej!! Dziewczyny w finale wojewódzkim pokonały rówieśniczki z Krakowa 5:1, Naprawy 4:0, Wieliczki 3:0 i zremisowały z Nowym Sączem 4:4!!

Drużyna:

Karolina Karwat (k), Julia Odroniec, Klaudia Łątka, Beata Bartkiewicz, Anna Wąs, Patrycja Barnaś, Izabela...Read More »


ZS -> Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Tuchowie.

10 listopada 2016 r. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Tuchowie brali udział w  uroczystej akademii z okazji 98 – mej rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę.

W Domu Kultury odbyły się akademie dla klas I-VI Szkoły Podstawowej oraz dla klas I –III Gimnazjum.

Program historyczny...Read More »


ZS -> Koncert "Szanty duo"

15 listopada 2016 roku (wtorek) uczniowie naszej szkoły wezmą udział w koncercie „Szanty duo”. 

Klasy wychodzą do hali MOSiR pod opieką nauczycieli wg następującego harmonogramu:

– 9:40 – 10:25 szkoła podstawowa klasy 6 i gimnazjum 1-3

– 10:30 – 11:20 szkoła podstawowa klasy 1-5

 

...Read More »

SP -> Bajkowe Kukiełki Świętują w Niedźwiadzie Dolnej

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Tuchowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bajkowe kukiełki” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek.

W niedzielę 6 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli brali udział w XVIII już Zlocie Niepodległościowym ,,Łowczówek 2016″, który był jednocześnie 102. rocznicą stoczonej tam bitwy.

Gimnazjaliści oraz szóstoklasiści zebrali się o godz. 10:00 pod szkołą, by następnie razem z dyrekcją oraz...Read More »


SP -> Historyczny spacer po Tuchowie klasy V a

W czwartek 20 października po pierwszej lekcji wybraliśmy się na wycieczkę po Tuchowie. Opiekowały się nami panie Katarzyna Skrzyniarz oraz pani Renata Szeląg.
Pogoda nas nie rozpieszczała, za to humory dopisywały. Pani Szeląg w paru zdaniach nakreśliła nam historię naszego miasta oraz jego położenie. Po tym wstępie wyruszyliśmy spod szkoły...Read More »

FILM ze ślubowania i pasowania na ucznia klas pierwszych SP

Dzięki uprzejmości Pana Wiktora Sajdaka zamieszczamy film ze ślubowania klas pierwszych SP.
 
Film można pobrać za pomocą http://downtube.pl
Read More »

SP -> Ślubowanie klas 1a i 1b Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

27 października 2016 r. w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy 1a i 1b. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły i nauczycieli, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości –...Read More »


ZS -> Organizacja pracy w dniu 31-10-2016 r.

Dyrektor ZS w Tuchowie informuje, że dzień 31-10-2016 r. /poniedziałek/ jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu świetlica szkolna działa od godz. 6:30 – 16:30, stołówka i sklepik szkolny będą nieczynne.

...Read More »

GIM -> Finał Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej oraz poezji śpiewanej „Poszukiwania” 2016

Uczniowie Zespołu Szkól w Tuchowie wzięli udział w turnieju recytatorskim w Żabnie w czwartek 20 października 2016 roku.

Pojechali tam laureaci eliminacji powiatowych: Filip Włodarz ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica uczeń klasy 5 B, Izabela Zając z klasy 1 A oraz Lidia Nowak z klasy...Read More »


GIM -> Ćwilin zdobyty!

Dnia 17.10.2016 r. klasa IIc  wraz z opiekunami: p.Anną Stanuch-Madej, p. Dorotą Cichoraz ks. Markiem Wojakiem uczestniczyła w wycieczce do Limanowej położonej w Beskidzie Wyspowym.

Pierwszym punktem całodziennej wyprawy było zdobycie Ćwilina- szczytu znajdującego się w pobliżu Limanowej. Od samego początku ochoczo ruszyliśmy w drogę. Pomimo zmęczenia...Read More »


SP -> Wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”

img_1378

W październikowy, chłodny piątek, przestał panować lekcji porządek.

Bo oto klasa 3 b i d na wycieczkę jechać dziś chce.

Więc w autobus szybko wsiada, do Bartnika Sądeckiego się zapowiada.

A na miejscu? Oj Kochani… grom atrakcji – zobaczcie sami:

Od zwiedzania zaczynamy, skansen i muzeum oglądamy.

Kolekcje barci, uli, wystawy – przewodnik wyjawia nam...Read More »


Rekord Guinnessa w Zespole Szkół w Tuchowie

01_cf_fb_rekord_rur_ins

17 października uczniowie Zespołu Szkół w Tuchowie wraz z koordynatorami programu „Ratujemy i uczymy ratować” wzięło udział w akcji bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób!

Do akcji bicia rekordu przyłączyli się również ratownicy medyczni tuchowskiego pogotowia ratunkowego.

 

Rejon I grupa wschodnia z udziałem UKS LIDER MOSIR Tuchów

TURNIEJE KWALIFIKACYJNE CZAS ZACZĄĆ

Rejon I grupa wschodnia z udziałem UKS LIDER MOSIR Tuchów

Zespoły
1. EKSTRIM Gorlice
2 UKS LIDER MOSiR Tuchów
3. UKS Jedynka Tarnów A
4. MKS Ryglice
5. SANDECJA Nowy Sącz
6. Stowarzyszenie z Przyszłością Gromnik
7. PODKARPACIE Bobowa
8. POPRAD Stary Sącz
9. POPRAD Stary Sącz...Read More »


GIM -> I miejsce w półfinale powiatowym chłopców w halowej piłce nożnej !

14590239_1814903148779201_4237742780519487897_n

19 października w hali Tuchowskiego MOSiRU odbył się półfinał powiatowy chłopców. Do turnieju zgłosiło się 6 zespołów, podzielonych na dwie grupy , w których rozegrano mecze „każdy z każdym”. Chłopcy z Tuchowa trafili do tzw. „grupy śmierci” z Gromnikiem i Szynwałdem. Ostatecznie po remisie z Gromnikiem 1:1 i wygranej z...Read More »


GIM -> I miejsce dziewcząt z gimnazjum w półfinale powiatowym w halowej piłce nożnej!

Dnia 18 października (wtorek) w hali MOSiR w Tuchowie odbyły się półfinały powiatowe w halowej piłce nożnej dziewcząt – gimnazjum.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn :
– Tuchów
– Rzuchowa
– Jastrzębia
– Ryglice
– Zakliczyn
– Siemiechów
Grupa A :
* Siemiechów
* Zakliczyn
* Rzuchowa

Grupa...Read More »


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

p1030766

„Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię…a na końcu człowieka. Niedługo po opuszczeniu raju Adam i Ewa zostali szczęśliwymi rodzicami. Jednak coś zaczęło psuć się w ich codzienność… Bóg widząc, że jego stworzenie nie tylko nie jest zbyt dobre, ale wygląda na mocno niedopracowane, postanowił dokonać koniecznej korekty....Read More »


GIM -> Dzień Patrona Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego

Jak zawsze w październiku, od roku 2010, kiedy to naszemu gimnazjum nadano imię króla Kazimierza III Wielkiego oraz sztandar, obchodzimy Święto Patrona połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Już po raz siódmy bakałarze i wszelka dziatwa zgromadzona na widowni wraz ze swymi rodzicielami uczestniczy w wartościowej lekcji historii. W części...Read More »


ZS -> Jedziemy na FINAŁ IX Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” !!!

Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” to konkurs recytatorski przeprowadzany już po raz dziewiąty w trzech powiatach: brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, Dąbrowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych recytatorów...Read More »


SP -> W lesie też można się uczyć!

20160929_085235

29 września 2016 roku klasa 5b udała się do Tuchowskiego Lasu na lekcje w terenie. 

A oto relacje uczniów:

W czwartek 29 września wybraliśmy się z całą klasą 5b na lekcje terenowe do naszego pięknego Tuchowskiego Lasu. Szliśmy tam razem z naszą panią wychowawczynią Dorotą Surmacz i z panem Stanisławem Maniakiem, w lesie...Read More »


ZS -> Ogólne warunki ubezpieczenia

W dziele Dla Rodziców/Informacje został zamieszczony dokument z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

...Read More »

ZS -> Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października 2016 r. (piątek) w naszej szkole będziemy świętować Dzień KEN.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli biorą udział w uroczystej akademii w Domu Kultury wg harmonogramu:

 • Klasy I – III o godz. 8:30,
 • Klasy IV – VI o godz. 9:30,
 • Klasy gimnazjalne o godz. 10:30.

Po akademii uczniowie wracają...Read More »


GIM -> Dzień Patrona Gimnazjum

Dnia 13 października 2016 r. (czwartek ) Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego obchodzi Święto Patrona Szkoły.

W tym dniu uczniowie gimnazjum przychodzą na lekcje w strojach galowych.

O wyznaczonych godzinach udają się do Domu Kultury na uroczystą akademię i ślubowanie klas pierwszych:

 • Godz. 9:40 – 11:20 (tj. 3 i 4 lekcja) – oddziały: 1a,...Read More »

SP -> Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

1

29 września br. w Zespole Szkół w Tuchowie odbyły się wybory przewodniczących Samorządu Uczniowskiego.

W Szkole Podstawowej im. S. Staszica uprawnionych do głosowania było 203 uczniów, obecnych tego dnia było 192, z czego ważnych głosów oddało 148 uczniów.

Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Tuchowie została Martyna Mikrut...Read More »


INFORMACJA

W dniu 29 września 2016 r. /czwartek/ ze względu na brak wody STOŁÓWKA BĘDZIE NIECZYNNA.

...Read More »

AKTUALIZACJA planu zajęć

Informujemy, że od poniedziałku 27 września obowiązuje zaktualizowany plan zajęć, który został zamieszczony w dziale PLAN LEKCJI.

Prosimy o zapoznanie się z nim.

Jednocześnie Dyrektor przypomina wychowawcom poszczególnych oddziałów o zaktualizowaniu planu zajęć w eDziennku.

...Read More »

ZS -> Zebranie Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Tuchowie

Zebranie  Rady Rodziców (jeden przedstawiciel z klasowej Rady Rodziców)  przy Zespole Szkół w Tuchowie odbędzie się 27 września /wtorek/ o godz. 17 w budynku ZS w Tuchowie.

...Read More »

GIM -> Wrześniowe szaleństwa edukacyjne uczniów ZS w Tuchowie

img_0959

Dnia 7 września grupa 38 uczniów oraz 4 opiekunów wyruszyła na 2-dniowy podbój Wrocławia. Wszyscy z wielką ekscytacją czekali na moment rozpoczęcia eksploracji stolicy Dolnego Śląska. Pierwszy dzień wyprawy opierał się na zwiedzaniu miejsc z różnych kontynentów. I tak oto cała przygoda zaczęła się odwiedzania Afrykarium, czyli wkroczyliśmy na Czarny...Read More »


SP-> „BohaterON – włącz historię!”

Klasa 3 d wzięła udział w projekcie edukacyjnym  „BohaterON – włącz historię!” mającym na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego – bohaterów, którzy z miłości do wolności i ojczyzny nierzadko poświęcali tak wiele.

Projekt ten nie tylko dał trzecioklasistom szansę na podziękowanie powstańcom, ale i możliwość poszerzenia...Read More »


GIM -> Final Powiatowy PS Niedomice 2016

img_3570
Read More »

ZS -> Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów SP i GIM

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w dniu 01 września 2016 roku (czwartek).

Msza święta dla uczniów gimnazjum zostanie odprawiona w Bazylice Mniejszej NNMP o 8:00,  natomiast msza święta dla uczniów szkoły podstawowej zostanie odprawiona w parafii pw. Św. Jakuba Starszego Apostoła o godz. 10:00.
Następnie pod opieką wychowawców uczniowie...Read More »


Zapisy do stołówki szkolnej

Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowie informuje, że karty zgłoszeń do stołówki szkolnej będą przyjmowane do 30.08.2016 r. /wtorek/.

Zapisy i przyjmowanie kart zgłoszeń prowadzi pani intendentka szkoły
od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 1500.

...Read More »

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO STOŁÓWKI I ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W TUCHOWIE

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Karta zgłoszenia dziecka do stołówki szkolnej

...Read More »

ZS -> Spis podręczników dla uczniów SP i GIM

Bezpłatny dostęp do podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego przysługuje w roku szkolnym 2016/2017 uczniom
klas I – V szkół podstawowych oraz I i II gimnazjum.

WIĘCEJ INFORMACJI

...Read More »

SP -> Teatrzyk kukiełkowy w klasie V a

20160620_111353

Pod koniec roku szkolnego uczniowie klasy V a poznawali na lekcjach języka polskiego bajki Ignacego Krasickiego, a następnie w grupach przygotowywali mini spektakl kukiełkowy na podstawie wybranej bajki.

Niektóre grupy włożyły wiele trudu w samodzielne przygotowanie kukiełek z różnych dostępnych materiałów. I tak bajkę pt. „Wilczki”...Read More »


ZS -> Zielona Szkoła - Pogorzelica 2016

Zielona Szkola Pogorzelica 2016

Spora grupa uczniów naszej szkoły bardzo atrakcyjnie spędziła 10 dni czerwca bieżącego roku szkolnego. Na Zieloną szkołę do Pogorzelicy wyjechały 2 autokary: w jednym uczniowie szkoły podstawowej, a w drugim gimnazjaliści.

Pogorzelica to urocza miejscowość, położona wśród sosnowych lasów nad Bałtykiem, niedaleko Kołobrzegu.

Nasz ośrodek „Dziejba...Read More »


SP -> Święto Patrona Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

dsc_0909

23 czerwca br. Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Tuchowie obchodziła Święto Patrona. Od wielu lat dzień ten jest okazją do zaprezentowania różnorodnych dokonań naszych uczniów. W tym roku wydarzeniu patronowało hasło „Święto Szkoły – Święto Książki”, a prezentacje stanowiły podsumowanie działań związanych z realizacją Rządowego Programu „Książki...Read More »


SP -> Dzień Matki w klasach IV a i IV c

dsc_0725

2 czerwca 2016r. odbyła się w klasach IV a i IV c uroczystość dla naszych mam, które przygotowały Panie Katarzyna Skrzyniarz i Alicja Szpak. Na potrzeby tej niezwykle ważnej dla nas uroczystości każdy uczeń przygotowywał się do prezentacji umiejętności, jakie nabyliśmy w tym roku.

Oczywiście nie...Read More »


GIM -> Lista osób przyjętych do oddziału sportowego gimnazjum 2016/2017

0001

Lista osób przyjętych do klasy sportowej gimnazjum 2016/2017

 1. Banach Jakub
 2. Bandyk Weronika
 3. Dunaj Domnik
 4. Galus Justyna
 5. Grzebień Jowita
 6. Jagiełło Aleksandra
 7. Janas Bartłomiej
 8. Kamykowska Wiktoria
 9. Karwat Bogusz
 10. Koczwara Mateusz
 11. Kulig Jakub
 12. Kurczab Joanna
 13. Mirek Dawid
 14. Nalepka Natalia
 15. Potok Hubert
 16. Rąpała Szczepan
 17. Sajdak Filip
 18. Smalarz Dawid
 19. Stańczyk Martyna
 20. Starzyk Hubert
 21. Stefan Igor
 22. Wojtanowska Gabriela
 23. Wzorek Natalia
 24. Zając Izabela

 

Proszę dostarczyć do 30 czerwca 2016r. oświadczenie rodziców – załącznik nr 1 Regulaminu rekrutacji do klasy I sportowej o...Read More »


SP -> Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dnia 24 czerwca 2016 roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Uczniowie szkoły podstawowej przychodzą do kościoła św. Jakuba na Mszę świętą na godz. 10:00, a potem pod opieką wychowawców i nauczycieli udają się do hali MOSiR .

Dowozu nie ma. Świetlica w tym dniu jest nieczynna. Stołówka nie wydaje...Read More »


GIM -> Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dnia 24 czerwca 2015 roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Uczniowie gimnazjum przychodzą do Bazyliki NNMP na Mszę świętą na godz. 8:00, a potem pod opieką wychowawców i nauczycieli udają się do hali MOSiR .

Dowozu nie ma. Świetlica w tym dniu jest nieczynna. Stołówka nie wydaje obiadów.

...Read More »

GIM -> Dzień sportu uczniów gimnazjum

W dniu 22 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu Szkolnego dla uczniów gimnazjum. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowe dla poszczególnych klas składające się  z:

 • przeciągania liny – zespoły mieszane – 5 chłopców i 5 dziewcząt;
 • sztafety mieszanej – 3 chłopców i 3 dziewcząt;
 • rozgrywek w piłkę siatkową – 3 chłopców i 3...Read More »

SP -> Święto Patrona Szkoły Podstawowej

23 czerwca 2016 r. (czwartek) jest Świętem Patrona Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

W Domu Kultury odbędzie się uroczysta akademia. Uczniowie klas I – III SP przychodzą do szkoły na godz. 8:00 i wychodzą na akademię pod opieką swojego wychowawcy. Po akademii wracają do szkoły i uczą się...Read More »


Dzień sportu dla uczniów SP i GIM

W dniu 22  czerwca 2016 r. (środa) w klasach IV – VI szkoły podstawowej w klasach I –III gimnazjum odbędzie się Dzień Sportu.

Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły wg swojego planu, potem udają się do hali MOSiR pod opieką wychowawców i wychowawców wspomagających wg harmonogramu.

8:00 – 10:30 – Szkoła Podstawowa

11:00...Read More »


GIM -> Czytanie to jej pasja…pisanie też!

Dyplom Ada2

Po raz kolejny Adrianna Gogola zwyciężyła w konkursie literackim. Jej praca jest niezwykle oryginalna i pomysłowa. Doceniło to juryIII Konkursu pt. „Schwytaj Białego Kruka” zorganizowanego przez Wydawnictwo „Ambaje” oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie.

Przedmiotem konkursu było znalezienie i opisanie mało znanej, lecz interesującej książki polskiego lub zagranicznego autora. Oceniany był stopień...Read More »


SP -> Wycieczka klasy VIb

dsc01575

22 kwietnia b.r. my, klasa 6B wraz z opiekunkami: Panią Zofią Wiśniowską, Siostrą Urszulą oraz Panią Joanną Szczepańską odwiedziliśmy Centrum Dziedzictwa  Szkła w Krośnie.

O 10:00 przekroczyliśmy próg muzeum, a na samym początku przywitało nas malowidło 3D namalowane na kafelkach podłogi oraz niezwykłe akwarium, w którym rośliny wykonane były z kolorowego...Read More »


GIM -> ‘’Człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy’’- wizyta w Auschwitz-Birkenau

„To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć –

oto sedno tego, co mamy do powiedzenia”

Primo Levi

‘’Człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy’’- wizyta w Auschwitz-Birkenau

17 maja 2016 roku gimnazjalne klasy trzecie miały okazję odwiedzić obóz koncentracyjny i...Read More »


GIM -> Zwycięstwo Liderek na zakończenie sezonu

img_20160605_111445157

Siatkarskie emocje towarzyszyły 5 czerwca 2016 r. kibicom i sympatykom piłki siatkowej kobiet w Tuchowie. W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się III Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Lidera. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: Burmistrz Tuchowa — Adam Drogoś , który życzył zawodniczkom dużo emocji oraz sukcesów sportowych,...Read More »


SP -> Kolejne spotkanie z wcale nie tak mroźną Antarktydą

dsc_8611

13 czerwca klasa 2c uczestniczyła w lekcji online „Antarktyda vs. Arktyka, czyli 10 plotek o polarnej rzeczywistości,” prowadzonej przez panią Dagmarę Bożek-Andryszczak , pracownika polskiej stacji im. H. Arctowskiego na Antarktydzie.

Lekcja ta była fascynującą przygodą. W szczególności, gdy dzieci uzmysłowiły sobie, że w klasie była godzina 11:00, a na Antarktydzie...Read More »


JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

img_0753

Organizatorem Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania był miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Uczniowie Zespołu Szkół w Tuchowie wraz z nauczycielami postanowili pokazać w lokalnym środowisku, że można czytać wszędzie i wzięli udział w przedsięwzięciu. Jak podkreślają eksperci jedyna nadzieja na wzrost czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a ważną rolę w jego aktywizacji...Read More »


SP -> Pogórzański Festiwal Piosenki o Koronę „Jej Wysokości Brzanki”

4 czerwca 2016 r. w amfiteatrze miejskim w Tuchowie odbył się Pogórzański Festiwal Piosenki o Koronę „Jej Wysokości Brzanki”. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wysoko ocenieni przez Jury, zajmując następujące miejsca:

KAT. Soliści (kl. I-III)

I miejsce Aleksandra Walocha SP Tuchów – z klasy III b
II miejsce Wiktoria...Read More »


SP -> ,,Co kto może wymyślić’’, czyli niezwykłe spotkanie w Krakowie

,,Kiedy bajka się skończy, będziemy wiedzieli więcej, niż wiemy teraz…’’
(Hans Christian Andersen)

W dniu 3 czerwca 2016 r. w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w Sali Fontany odbyło się uroczyste podsumowanie XII Małopolskiego Konkursu Literackiego ,,Co kto może wymyślić?’’

       Konkurs Literacki odbył się pod patronatem:...Read More »


SP -> Finał projektu „Tesco dla szkół. Przyszłość na talerzu.”

tesco_final

15 kwietnia 2016 roku klasa 2 c zakończyła realizację projektu „Tesco dla szkół. Przyszłość na talerzu.” Projekt ten realizowała podczas regularnych lekcji od października 2015 roku. Cały projekt składał się z dwóch ścieżek:

– ścieżki podstawowej, której finałem było nakręcenie reklamy społecznościowej,  oraz

–   ścieżki rozszerzonej,...Read More »


GIM -> Mat & Fiz is fun

1 czerwca 2016 r. w budynku Zespołu Szkół w Tuchowie została zorganizowana pierwsza edycja konkursu ”Mat & Fiz is fun” dla uczniów gimnazjum z gminy Tuchów.

Organizatorzy zdecydowali o wyborze przedmiotów: matematyka i fizyka z wykorzystaniem języka obcego (niemieckiego lub angielskiego), ponieważ jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w...Read More »


SP -> Wycieczka do ZOO w Krakowie!

31 maja 2016 roku uczniowie klasy 2 c i 2 d uczestniczyli we wspaniałej wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie dzieci różnorodnością gatunków świata zwierząt, oraz kształtowanie ich świadomości ekologicznej....Read More »


SP -> Dzień sportu klas 1-3 SP

dsc_8398
Read More »

SP -> Frazeologizmy, czyli wyrażenia, które pokazują język

dsc_0213
Read More »

SP- > „Książki naszych marzeń”- seria działań projektowych w klasach czwartych

dsc_0238

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Tuchowie uczestniczyli w trzech projektach interdyscyplinarnych łączących znajomość lektur, wiedzę o języku oraz rozwijających umiejętności artystyczne i społeczne. Pierwszy nosił tytuł „Baśniowy teatr”, drugi – „Frazeologizmy, czyli wyrażenia, które pokazują...Read More »


SP -> Baśniowy teatr

dsc_0001
Read More »

SP -> Wycieczka klas czwartych do Krakowa i Tyńca

img_2828

W maju klasy IV wyjechały dwoma autobusami na wycieczkę do Krakowa i Tyńca. Program był taki sam, jedynie zmieniała się kolejność zwiedzania. Oto relacje kilku uczniów.

18 maja o godz.6:30 wyjechaliśmy z klasą na wycieczkę. Na początku byliśmy w Krakowie w Ogrodzie Doświadczeń, gdzie podobało mi się, ale pogoda nam nie...Read More »


SP -> „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste” – ostatnia odsłona

Jak już wiecie wczoraj odbył się finał konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować, w którym uczniowie klas III wywalczyli V miejsce!!!

Rywalizacja polegała na współzawodnictwie pięcioosobowych Reprezentacji Ratowniczych w konkurencjach łączących w sobie zajęcia ruchowe...Read More »


SP -> III miejsce dla klasy 2c w ogólnopolskim konkursie „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla równoważonego rozwoju w szkołach podstawowych.”

Konkurs w ramach projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych” był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i trwał od 1 lutego do 1 czerwca br. Jego tematyka dotyczyła kwestii ochrony środowiska i koegzystencji ludzi i zwierząt we wspólnej przestrzeni.

 Główne zadanie polegało na stworzeniu...Read More »


SP -> SUKCES naszych uczniów w finale programu Ratujemy i Uczymy Ratować

pomagamy_i_uczymy

Miło nam poinformować, że drużyna ze szkoły podstawowej wywalczyła w finale V miejsce w Polsce w akcji: „Pomagamy i uczmy ratować”.

GRATULUJEMY uczniom oraz ich opiekunom – p. Barbarze Potok i p. Renacie Przęczek.

Read More »

SP -> KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ DLA KLAS I-III SP

13348793_1167584179960294_1956040304_n

W maju odbył się „KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ DLA KLAS  I-III  SP”. Klasy reprezentowali soliści i zespoły. Celem konkursu było: wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych, promocja młodych wykonawców biorących udział w konkursie, popularyzacja piosenek,...Read More »


SP -> WYNIKI KONKURSU „Anglia w moich oczach”

1

Uczniowie klas 4 i 5 szkoły podstawowej wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno-językowym „Anglia w moich oczach”. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z kl.4c, zajmując pierwsze 4 miejsca.

Miejsce 1: Jakub Łątka kl. 4c

Miejsce 1: Julia Góral kl. 4c

Miejsce 2: Aleksandra Hanak kl. 4c

Miejsce 3: Wojciech Mokrzycki kl. 4c

Wyróżnienie:

Daria Ciemięga kl.5b

Wiktoria...Read More »


SP -> Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą, czyli szczęśliwi uczniowie klas szóstych

24 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Tuchowie uczniowie klas VI uśmiechnęli się szeroko od ucha do ucha na wieść o wynikach sprawdzianu szóstoklasisty.

I choć to ostatni, historyczny już zapewne sprawdzian, uczniowie pokazali, na co ich stać i jak można systematyczną i wytrwałą pracą zapracować...Read More »


Fotorelacja z II Pikniku Szkolnego

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z II Pikniku Szkolnego.

SP -> „RODZINA - TO NAJWIĘKSZY DAR BOGA DLA CZŁOWIEKA - JEST CZĄSTKĄ UTRACONEGO RAJU"

„RODZINA  – TO NAJWIĘKSZY DAR BOGA DLA CZŁOWIEKA – JEST CZĄSTKĄ UTRACONEGO RAJU”

 – te ważne słowa  zostały wypowiedziane podczas Dnia Rodziny, święta, które w naszej szkole obchodziliśmy 19 maja 2016 roku. Z tej okazji uczniowie klas II d i i III a wystąpili w przedstawieniu pt. „Z prochu i...Read More »


SP -> Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu: „KARTKA DLA CIEBIE – W OBLICZU CHOROBY WSZYSTKO TRACI ZNACZENIE”

W dniu 25 kwietnia 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie, a 13 maja ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu: „Kartka dla Ciebie”,  które odbywało się pod patronatem honorowym  Pani Edyty Woźniak – Dyrektor ZEASuw Piasecznie.

Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych i ciekawych prac, Komisja Konkursowa miała więc niełatwe zadanie. Oceniający...Read More »


Czytanie? Czemu nie!

Dnia 10 czerwca 2016 r. odbędzie się ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam.

Uczniowie Zespołu Szkół w Tuchowie wezmą w niej udział i z największą chęcią „obalą” stereotyp powstały w ostatnich latach – iż młodzież nie czyta książek. Dlatego zapraszamy i małych i dużych, i młodych...Read More »


Jak nauka i zabawa wyszły poza szkolne mury - czyli II Piknik Szkolny

21 maja pogoda na szczęście nie zawiodła, podobnie jak mieszkańcy Tuchowa. Od rana w pobliżu Domu Kultury i amfiteatru pracownicy i uczniowie tuchowskiego Zespołu Szkół oraz wiele życzliwych osób pracowało nad zainstalowaniem namiotów, sprzętu nagłaśniającego i innych niezbędnych rzeczy potrzebnych do przeprowadzenia Pikniku Szkolnego. A...Read More »


Piknikowo! Zawodowo!

Festiwal zawodów to hasło, pod którym odbył się II Piknik Szkolny Zespołu Szkół w Tuchowie. Pierwszy termin przewidziany był na dzień 14 maja 2016 roku, jednak aura nie dopisała, dlatego decyzją organizatorów impreza została przeniesiona na 21 maja 2016 roku. Efekt był wspaniały. Pogoda była znakomita i chociaż...Read More »


Szkoła Podstawowa w finale konkursu „Ratujemy i uczymy ratować”!

Znamy już nazwy siedmiu szkół, które przeszły do finału V Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i uczymy ratować”. Udział w drugim etapie polegał na nagraniu filmu z nauki pierwszej pomocy. Instruktorami były dzieci (uczniowie klas I-III), a kursantami miała być lokalna społeczność (np. władze samorządowe, rodzice, lokalna społeczność).

Na stronie www.facebook.com/RatujemyIUczymyRatowac...Read More »


SP -> GMINNY KONKURS Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

Z przyjemnością informujemy, że 18 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Zabłędzy odbył się VII Gminny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II.

Konkurs był adresowany do uczniów klas I- III . Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. III C – Zuzanna Patyk, która zajęła II miejsce.

Uczennicę do konkursu przygotowywała...Read More »


GIM -> Wycieczka po zdrowie klas 2 Gim

1_1246

W dniach 17-18 maja 2016 roku grupa gimnazjalistów z klas 2c i 2d podjęła kolejną wyprawę w góry. Propozycja kierownika wędrówek górskich ks. Marka Wojaka została przyjęta z entuzjazmem. Wypakowane prowiantem plecaki, zabezpieczeni płaszczami przeciwdeszczowymi, a przede wszystkim optymistycznie nastawieni wyruszyliśmy z Tuchowa pociągiem do Rytra.

Dojście...Read More »


SP -> Wycieczka do Rabki i Chabówki – klas V a i V c

p1030467

Piątek trzynastego maja spędziliśmy bardzo przyjemnie, ponieważ – odkładając na bok wszelkie przesądy – na ten właśnie dzień zaplanowaliśmy z naszymi wychowawcami i rodzicami, wycieczkę klasową do Rabki i Chabówki.

Pomimo wczesnej pobudki, raźnie i dziarsko zjawiliśmy się o godzinie 6:40 na przyszkolnym parkingu i czekaliśmy na przyjazd autokaru. Humory dopisywały,...Read More »


SP -> ,,Co kto może wymyślić?’’. Sukces literacki naszych uczennic.

 

13 maja 2016 roku okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla uczennic Zespołu Szkół w Tuchowie.

Zostały ogłoszone wyniki XII Małopolskiego Konkursu Literackiego ,,Co kto może wymyślić?’’ zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 101 im. Hansa Christiana Andersena w Krakowie pod patronatem Konsula Honorowego Królestwa Danii Janusza Kahla, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego,...Read More »


II PIKNIK SZKOLNY PRZEŁOŻONY NA 21 maja 2016 r. /sobota/

W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi II Piknik Szkolny został przełożony na 21 maja 2016 r. /sobota/.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

...Read More »

SPORT -> DZIEWCZĘTA SP TUCHÓW WICEMISTRZYNIAMI REGIONU TARNOWSKIEGO W PIŁKĘ RĘCZNĄ

Znakomicie zaprezentowały się dziewczęta SP Tuchów w finałowym turnieju o Mistrzostwo Regionu Tarnowskiego w piłkę ręczną.

Po wygraniu dwóch pierwszych meczów doszło do decydującego starcia z SP nr 8 z Tarnowa. Do upragnionego triumfu w całych mistrzostwach wystarczał remis. Niestety po niesamowicie zaciętym i wyrównanym widowisku to zespól z Tarnowa okazał...Read More »


Ratujemy i Uczymy Ratować

Pomóż szkole przejść do Finału Konkursu – polub ten film   Głosowanie trwa od 09.05 do 13.05.2016 (do godz. 12:00) ⌛

Głosuj na SP w Tuchowie

...Read More »

GIM -> Sukces Jagody Madejczyk, uczennicy klasy III a Gimnazjum w konkursie literackim.

21 kwietnia 2016 r. JAGODA MADEJCZYK z klasy III a gościła w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie jako LAUREATKA TRZECIEJ NAGRODY w kategorii młodzieży gimnazjalnej  konkursu literackiego LUDZIE, MIEJSCA, OPOWIEŚCI – PODRÓŻE  W CZASIE I PRZESTRZENI przeprowadzonego przez Zakład Filologii Polskiej tej uczelni. Jagoda została wyróżniona jako autorka...Read More »


SP -> Projekt „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla z równoważonego rozwoju w szkołach podstawowych.”

dsc_7996

Klasa 2 c bierze udział w ogólnopolskim  konkursie ekologicznym w ramach projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych.” 

W ramach konkursu klasa realizowała zajęcia  p.t. „Jak żyć w zgodzie ze zwierzętami?”, których celem było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz pobudzenie ich do działań na rzecz ochrony...Read More »


GIM -> OTWP – KOLEJNY ETAP I KOLEJNY SUKCES ANNY WĄS

To już czwarty etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który sukcesem kończy nasza druhna Anna Wąs – uczennica Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie.

30 kwietnia br. w Wieliczce odbyły się eliminacje wojewódzkie, podczas których wyłoniono reprezentantów Małopolski na finał centralny.

Eliminacje szczebla wojewódzkiego przeprowadzono w tym roku w Kampusie Wielickim a...Read More »


SPORT -> AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO PIŁKARSKIEGO TURNIEJU COCA COLA CUP GIMNAZJALISTEK Z TUCHOWA

pilkarki

W dniu 27 kwietnia  na orliku w Tarnowie odbył się Finał Rejonowy turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup w kategorii Gimnazjum – dziewczęta.

Rewelacyjnie spisały się w nim gimnazjalistki z Tuchowa – podopieczne pana Łukasza Jurka, wygrywając dwa mecze z Tarnowem i Mikluszowicami. Remisem zakończyło się spotkanie z Ujściem Gorlickim- tym samy...Read More »


Wiwat Maj – Trzeci Maj!

3 maja 1791 król Stanisław August Poniatowski wraz z Marszałkiem Małachowskim, Ignacym Potockim i innymi Sygnatariuszami zatwierdzili Ustawę Rządową regulująca ustrój prawny ówczesnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.  

Dnia 29 kwietnia 2016r. w Domu Kultury uczniowie Zespołu Szkół
w Tuchowie przedstawili krótko co działo się w dniu 3 maja 1791r. przypominając młodzieży...Read More »


SP -> O Konkursie Historycznym,, Odkrywamy Średniowiecze” w Inwałdzie.

21 kwietnia w Inwałdzie odbył się etap ponadwojewódzki Konkursu Historycznego ,, Odkrywamy Średniowiecze”.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VIb

Beata Czochara i Emilia Gryboś , które w I etapie konkursu

zajęły I miejsce i awansowały do II etapu.

W II etapie wzięło udział 200 uczniów klas IV – VI szkół

podstawowych z województwa małopolskiego, śląskiego

i...Read More »


GIM -> Adrianna Gogola wyróżniona!

ada_list

Uczennica Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie została wyróżniona z III Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim Dla Młodzieży im. Fiodora Dostojewskiego.

Praca Adrianny została wydana w zbiorze pt. „Zbieracz czterolistnych koniczyn” (wydawnictwo św. Macieja Apostoła ) w Lubińcu.

Jak napisał przewodniczący jury konkursu Grzegorz Kopiec „Jedno nie ulega wątpliwości – w tych utworach...Read More »


SP -> „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste” – czyli o kursie pierwszej pomocy w naszej szkole.

Witamy znowu – zaczęliśmy już II etap konkursu.

W poniedziałek 25 kwietnia w naszej szkole odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy. Zaszczytnymi kursantami byli m.in.: burmistrz naszego miasta Adam Drogoś, zastępca burmistrza Kazimierz Kurczab, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy naszej szkoły, nauczyciele i rodzice. W role instruktorów wcielili się uczniowie klas trzecich.

Wykorzystując...Read More »


SP -> Powtórki mądrej główki

img_3604

Który ssak nie potrafi skakać? Kogo boi się żmija? Co może zjeść głodna ośmiornica? Na te i na inne trudne pytania  odpowiedzieć musiały dzieciaki z klasy II d podczas klasowych rozgrywek, które wyłonić miały „klasowego znawcę zwierząt”.

Uczniowie rywalizowali dzielnie, walcząc z czasem i trudnymi zadaniami. W ogromie emocji  chłopcy...Read More »


GIM -> Sukces naszej uczennicy

dsc_0212

W dniu 25.04 (poniedziałek) odbył się w ZSP w Tuchowie II Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy    o Austrii. Wzięło w nim udział 10 uczniów z naszego gimnazjum oraz uczniowie z 3 sąsiednich szkół w Siedliskach, Burzynie i Karwodrzy.

Po części pisemnej największą liczbę punktów uzyskała Klaudia Bandyk z klasy 1c, a wraz nią...Read More »


PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - NIEZŁOMNYCH

dscn1106_001

„Lepiej stojąc umierać,

niż klęcząc na kolanach żyć…”

Żołnierze Wyklęci-Niezłomni. Opluwani, nieludzko katowani w ubeckich więzieniach, skazani na zapomnienie.

Zaplute karły reakcji, zdrajcy ojczyzny – tak między innymi nazywano tych, którzy więcej ceniąc sobie honor, wolność i miłość do Ojczyzny, postanowili...Read More »


SPORT -> DZIEWCZĘTA SP MISTRZYNIAMI POWIATU!!!

20160224_130704
W rozgrywanym w Koszycach Wielkich powiatowym finale w piłkę ręczną, dziewczęta SP Tuchów w bardzo dobrym stylu wywalczyły mistrzostwo powiatu. W pokonanym polu pozostawiły drużyny z Pogórskiej Woli, Tarnowca oraz Bogoniowic. Pochwalić należy bardzo dobrą obronę oraz świetną współpracę bramkarki z zawodniczkami biegającymi do kontrataku. Teraz przed dziewczętami finał rejonowy...Read More »

SPORT -> Sztafety - I i II miejsce w powiecie

20160413_115305

W rozegranych w Tarnowie sztafetowych biegach przełajowych uczniowie naszej szkoły wywalczyli mistrzostwo oraz wicemistrzostwo powiatu szkół podstawowych.

Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni, a dziewczęta uległy po bardzo wyrównanej walce SP z Wojnicza.

Gratulujemy i dziękujemy za walkę do końca.

Opracował: Krzysztof Kita

SPORT -> Szachy - Piąte miejsce w województwie!

20160412_100419

Weronika Poręba zdobyła bardzo wysokie piąte miejsce w Wojewódzkich Finałach Szkół Gimnazjalnych w szachach, przegrywając między innymi z mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej.
Z dobrej strony pokazała się również Nikola Mróz, która wywalczyła 14 miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Opracował: Krzysztof Kita

SP -> „Pierwsza pomoc to dziecinnie proste” – czyli o konkursie ciąg dalszy

I udało się!!! Zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w II etapie konkursu – a rywalizacja była ostra.

W I etapie wzięło udział 150 szkół z całej Polski, nadsyłając swoje prace. Jurorzy wybrali 16 prac, wśród których znalazła się praca z naszej szkoły.

Przed nami zatem kolejne wyzwanie – II etap, który otworzy nam...Read More »


SP -> Zwycięstwo w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”

Jak co roku w Domu Kultury w Tuchowie 14.04.2016 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”. Ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica wzięło w nim udział 4 uczniów. W kategorii wiekowej I-III Julia Ciszek z klasy I  otrzymała wyróżnienie a Jakub Madejski z klasy II...Read More »


SP -> Witajcie na Olimpie!

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica już po raz 27 odbył się szkolny konkurs mitologiczny dla klas V. Do rywalizacji przystąpiły 6 osobowe drużyny, które wspierała widownia składająca się z uczniów klas V, nauczycieli oraz gości specjalnych z Francji. 14 kwietnia 2016 roku konkurs mitologiczny zwyciężyła klasa Vb, miejsce II...Read More »


SP -> Rozstrzygnięcie międzyklasowego konkursu ekologicznego.

dsc_7949

Konkurs ekologiczny  zaadresowany był do uczniów klas II oraz ich rodziców. Zadaniem konkursowym było stworzenie wraz z rodzicami makiety ekologicznego domu. Konkurs trwał od połowy lutego do końca marca. Zostało zgłoszonych 6 prac konkursowych. Wszystkie prace wykonali uczniowie z klasy  2 c.

Po wnikliwym obejrzeniu prac, jury w składzie: Stanisław Maniak,...Read More »


Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie serdecznie zapraszają mieszkańców Tuchowa i okolic na montaż słowno-muzyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym-Niezłomnym.

Zostanie on zaprezentowany 21 kwietnia 2016 r. (czwartek) w tuchowskim Domu Kultury o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy.

...Read More »

ZS -> Harmonogram pracy szkoły w dniach 18,19 i 20 kwietnia (poniedziałek - środa).

W dniach 18, 19 i 20  kwietnia 2016  roku klasy III Gimnazjum piszą  egzaminy zewnętrzne. W tych  dniach  uczniowie kl. III Gim. przychodzą do szkoły na godzinę 800 w galowym  stroju i udają się do wyznaczonych sal.

 

Harmonogram dowozu dla uczniów kl. III gimnazjum:

Read More »

SP -> Zwycięstwo w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”

Jak co roku w Domu Kultury w Tuchowie 14.04.2016 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”. Ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica wzięło w nim udział 4 uczniów. W kategorii wiekowej I-III Julia Ciszek z klasy I  otrzymała wyróżnienie a Jakub Madejski z klasy III...Read More »


SP -> „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste!”

„Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste!”

My uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej postanowiliśmy to udowodnić i wziąć udział w V Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Zadanie w I etapie konkursu to przygotowanie tablicy edukacyjnej na temat ratowania ludzkiego życia. Tutaj dzielnie spisała się uczennica klasy 3c Poręba Oliwia, wykorzystując...Read More »


SP -> Lekcja otwarta dla rodziców.

dsc_7961

6 kwietnia 2016 roku w klasie 2 c odbyła się lekcja otwarta dla rodziców. Ku mojemu zaskoczeniu i wielkiej radości na zajęcia przybyli wszyscy rodzice. Uczniowie z ogromnym przejęciem czekali na te zajęcia, już od dawna, gdyż nie do końca dowierzali, że będą mogli uczyć się razem z rodzicami. Podczas...Read More »


SP -> Tatrzańskie zauroczenia, czyli o sukcesie literackim naszych uczniów

img_20160407_164959

Graniami szedłbym tak jak drzewiej –
Od Kieżmarskiego po Rohacze –
W doliny patrzeć, staczać boje
W halnego wichru dzikim wiewie,
Słuchać, jak woda w ścianach płacze…
O serce, serce! Tatry moje!

Mariusz Zaruski „Gdy przyjdzie pora”

 

7 kwietnia 2016 r. w Kuźnicach – Zakopanem, w siedzibie dyrekcji...Read More »


ZS – > AKTUALIZACJA planu zajęć

W dziale Plan lekcji został zamieszczony zaktualizowany plan zajęć, który będzie obowiązywał od 11 kwietnia 2016 r.

 

...Read More »

SP -> Sukcesy uczennic ze szkoły podstawowej, które uczęszczają do Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie

Szkoła muzyczna podziękowanie

Z radością informujemy, że uczennice Julia Grzenia i Karolina Starzyk  na XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle zdobyły dyplomy wyróżnienia.

 

 

Read More »

GIM -> Kilka słów o prezentacji projektów edukacyjnych w Gimnazjum

12935302_1266687226679290_477176569_n

5 kwietnia 2016 r. o godz. 1600 w naszym Gimnazjum odbyła się publiczna prezentacja obowiązkowych projektów edukacyjnych klas II. Wystąpiło 19 grup uczniowskich, które w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli-opiekunów projektów oraz wychowawców przedstawiły rezultaty swej 3-miesięcznej pracy. Prezentację zaszczycili goście specjalni: Burmistrz Tuchowa pan Adam Drogoś – jako bohater...Read More »


SP -> Przeciwko próchnicy! czyli o współpracy Zespołu Szkół w Tuchowie z Centrum Zdrowia Tuchów.

Dnia 16 marca, w ramach Programu Walki z Próchnicą w gminie i mieście Tuchów,  klasa 2 c odbyła wizytę w gabinecie stomatologicznym w Centrum Zdrowia Tuchów.

Podczas wizyty  pani lek. dent. Barbara Midura dokonała przeglądu stanu uzębienia u każdego ucznia oraz wykonała zabieg lakierowania  zębów, którego celem jest   wzmocnienie  szkliwa. Jest...Read More »


ZS -> Organizacja pracy Zespołu Szkół w dniu 5 kwietnia 2016 r. (wtorek)

Dyrektor Zespołu Szkół informuje o organizacji pracy uczniów 5 kwietnia 2016 r. (wtorek)

5 kwietnia 2016 roku (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I – V Szkoły Podstawowej oraz I i III Gimnazjum.

W tym dniu uczniowie klas szóstych przychodzą do szkoły w stroju galowym na godzinę 8:00 i przystępują...Read More »


ZS -> ŚWIĄTECZNY KIERMASZ CIAST I CIASTECZEK

12922093_975297215886825_690080659_o

21 i 22 marca odbył się po raz kolejny w naszej szkole „ŚWIĄTECZNY  KIERMASZ CIAST  I  CIASTECZEK”. Była to akcja charytatywna z której całkowity dochód przeznaczony będzie na rehabilitację uczennicy naszej szkoły Anny Ligęzy.

Read More »


SP -> Uczniowie jako zasoby edukacyjne? Czemu nie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Read More »

GIM -> Zapraszamy rodziców na publiczną prezentację Projektów gimnazjalnych

Zaproszenie dla Rodziców uczniów klas II gimnazjum na publiczną prezentację projektów edukacyjnych

 Od stycznia do kwietnia 2016 r. uczniowie klas II gimnazjum realizowali – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 2010 r. – obowiązkowe projekty edukacyjne. Jak co roku finałem...Read More »


MAŁOPOLSKI PROJEKT NAUKI PŁYWANIA „JUŻ PŁYWAM”

Cele i rezultaty realizowanego projektu
Celem realizowanego projektu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania
z różnego rodzaju kąpielisk, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, profilaktyka wad postawy, profilaktyka chorób kręgosłup, zachęcenie młodzieży do aktywnej formy spędzania wolnego czasu na...Read More »


SP -> Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą

7 marca 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III ,,Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą’’. Wzięło w nim udział 24 uczniów. Młodych artystów oceniało jury: mgr Renata Gąsior i mgr Katarzyna Krupa.

I miejsce zdobył Jakub Madejski z klasy II b za recytację wiersza ,,Straszny sen’’...Read More »


Organizacja pracy szkoły w dniach 24, 25 i 29 marca 2016 r.

Informujemy, że w dniach 24 (czwartek), 25 (piątek) i 29 (wtorek) marca 2016 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Świetlica szkolna w tych dniach pracuje zgodnie z harmonogramem, to jest od godz.: 6:30 do 16:30.

W tych dniach stołówka oraz sklepik będą nieczynne.

...Read More »

SP -> Uczniowie jako zasoby edukacyjne? Czemu nie.

Dnia 1 marca 2016 roku klasa 2 c zaprosiła młodszych kolegów z klasy 1a na zajęcia otwarte, realizowane w ramach programu „Uniwersytet dzieci.” Celem zajęć było znalezienie odpowiedzi na pytanie: „Czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce?” oraz umożliwianie uczniom korzystania z siebie nawzajem jako zasobów edukacyjnych.

Wprowadzeniem do tematyki zajęć była...Read More »


SP -> Informacja o zapisach do pierwszej klasy szkoły podstawowej

Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowie informuję, że od 15 marca do 15 kwietnia 2016 r,. odbywają się zapisy uczniów do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017.
Zgodnie z ustawą, od roku szkolnego 2016/2017,obowiązkiem szkolnym będą objęte dzieci od 7 roku życia. Dziecko 6-letnie ma prawo do rozpoczęcia nauki...Read More »


REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W TUCHOWIE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

W dziale REKRUTACJA zostały zamieszczone dokumenty dt. zapisów dzieci do szkoły podstawowej i gimnazjum.

Więcej informacji oraz zapisy i przyjmowanie kart zgłoszeń prowadzi sekretariat szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00.

...Read More »

dzień