Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Losy Absolwentów

Mateusz Poręba – rok ukończenia GIM 2015

Nasz absolwent w pierwszym składzie w Lidze Juniora AKS Rzeszów

Zwycięstwem rozgrywki juniorskie zainaugurowali podopieczni trenera Jacka Podpory. Po pierwszym wygranym secie w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie po kilku zmianach dwie ostatnie odsłony to bardzo dobra gra rzeszowian, którzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2. Zwycięstwem rozgrywki juniorskie zainaugurowali podopieczni trenera Jacka Podpory. Po pierwszym wygranym secie w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie po kilku zmianach dwie ostatnie odsłony to bardzo dobra gra rzeszowian, którzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2. Pojedynek zespołów z Rzeszowa i Strzyżowa początkowo toczył się punkt za punkt (2:2), jednak kiedy w polu serwisowym stanął Maciej Jakubek gospodarze wyraźnie odskoczyli rywalom (6:2). Po czasie wziętym na żądanie trenera gości wyraźnie poprawiła się gra jego podopiecznych, proste błędy z kolei zaczęli popełniać rzeszowianie i na tablicy widniał wynik 7:6. Po chwilowym przestoju wyraźnie lepiej spisywali się podopieczni trenera Jacka Podpory, którzy efektownymi blokami Mateusza Poręby, Dominika Paszka i Macieja Jakubka odbudowali swoje prowadzenie z początku pojedynku (13:8).
Wyraźnie zmotywowani na czwartą odsłonę wyszli rzeszowianie. Dobre zagrywki Mateusza Poręby sprawiły, że grę rywali czytał Jan Zubik zatrzymując kolejne ataki rywali (4:0). Po powrocie na parkiet w polu serwisowym nadal utrzymywał się rzeszowski przyjmujący, a kolejne bloki na prawym skrzydle ustawiali Maciej Jakubek i Poręba (17:9). Ostatnią partię tego spotkania blokiem rozpoczęli Mateusz Poręba i Maciej Jakubek (1:0). Zagrywki Dominika Paszka sprawiały coraz więcej problemów rywalom, którzy nie potrafili przebić się przez rzeszowski mur (5:0). Udanym atakiem serię przerwali siatkarze ze Strzyżowa, jednak szybko w polu serwisowym zameldował się Mateusz Poręba i przy zmianie stron na tablicy widniał wynik 8:1. Nie do zatrzymania w końcówce pojedynku byli rzeszowianie, którzy pewnie kroczyli po zwycięstwo (11:4).

Obecnie Mateusz kontynuuje naukę w V LO w Rzeszowie.
Źródło: aksrzeszow.pl