Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Losy Absolwentów

Piotr Salwa – rok ukończenia GIM 2012

23 czerwca 2013 roku tuchowianin Piotr Salwa /absolwent Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie/ i Anna Kozub awansowali do najwyższej w Polsce klasy tanecznej- klasy A w kategorii tańca latynoamerykańskiego. Fenomenem na skalę ogólnopolską jest fakt, że udało im się osiągnąć taki sukces w ciągu zaledwie trzech lat. Bardzo ważne dla Piotra było i jest wsparcie rodziców. W rozmowie powiedział: Przede wszystkim pragnę podziękować moim rodzicom – Beacie i Piotrowi – za to, że niezależnie od wyników zawsze we mnie wierzyli i „podkręcali” do walki. Nie robili tego poprzez wmawianie mi, że każdy wynik jest bardzo dobry, nie chcieli też żebym popadł w narcyzm, dlatego czasami troszkę specjalnie, ale z humorem mi dokuczali. Zawsze starali się i starają do dzisiejszego dnia być na turnieju, choć teraz ich pomoc nie jest nam tak bardzo potrzebna, ponieważ jesteśmy z Anną zgraną parą i dajemy sobie radę sami. Ważna jest jednak ich obecność. Bardzo cieszę się, że czerpią oni przyjemność z naszego tańca.

Obecnie Piotr studiuje w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na wydziale Wychowanie fizyczne. Dodatkowo pracuje jako instruktor Bokwy w Warszawie, a także jako instruktor narciarstwa w Siemiechowie.

Na koniec gratulujemy Piotrowi sukcesu. Dziękujemy, że promuje Publiczne Gimnazjum oraz nasze środowisko w Polsce, a także poza jej granicami. Nie musimy już chwalić tylko „cudzego”, bo mamy i znamy swoje talenty, swoje diamenty, które stają się brylantami.

%d