Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia SP

Bal dla podopiecznych Stowarzyszenia Nadzieja

To już kilkanaście lat stałej przyjaźni i współpracy naszej szkoły z podopiecznymi Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ,,Nadzieja’’.

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie od 2000 roku spotkania naszych uczniów z członkami stowarzyszenia. Są nim zabawy choinkowe, a wcześniej organizowane u nas w szkole spotkania z Mikołajem .

Coroczne spotkania odbywają się pod różnymi hasłami np.: „Ten ma dużo radości, który coś daje, ale jeszcze większą ma ten, który daje’’.

Spotkania integracyjne trwają i zapewne trwać będą w dalszym ciągu, zgodnie potwierdzili to uczniowie Zespołu Szkół w Tuchowie po ostatniej zabawie karnawałowej, która miała miejsce 14 stycznia 2017 roku. Radość z tych spotkań jest ogromna. Świat niepełnosprawnych, chorych jest doświadczeniem, że życie jest dużą wartością. Świat każdego z nich jest inny, lecz pełen marzeń. Osoba niepełnosprawna nie może istnieć samodzielnie, bez pomocy drugiego człowieka, dlatego jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.   Do następnego spotkania!

Dorota Cich

%d