Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia Gim

GIM -> Wrześniowe szaleństwa edukacyjne uczniów ZS w Tuchowie

Dnia 7 września grupa 38 uczniów oraz 4 opiekunów wyruszyła na 2-dniowy podbój Wrocławia. Wszyscy z wielką ekscytacją czekali na moment rozpoczęcia eksploracji stolicy Dolnego Śląska. Pierwszy dzień wyprawy opierał się na zwiedzaniu miejsc z różnych kontynentów. I tak oto cała przygoda zaczęła się odwiedzania Afrykarium, czyli wkroczyliśmy na Czarny Ląd. Mogliśmy tu podziwiać różne gatunki zwierząt roślin prosto
z Afryki. Oczom naszym ukazały się przeróżne gatunki ryb, rekiny, płaszczki, a nawet pingwiny afrykańskie i hipopotamy.

Następnie przenieśliśmy się do magicznych ogrodów znajdujących się w kraju Kwitnącej Wiśni- Japonii. Spacerują po ogrodach japońskich mieliśmy możliwość podziwiania egzotycznej roślinności, typowej dla tego azjatyckiego państwa. Zobaczyliśmy też wnętrze tradycyjnego japońskiego domu.

Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po Odrze. Tutaj też doświadczyliśmy
i dowiedzieliśmy się zarazem cóż to takiego jest śluzowanie.

Drugi dzień wycieczki obfitował w doznania historyczne. Oglądaliśmy Panoramę Racławicką we wrocławskiej Rotundzie, która dla niektórych miała być obrazem w złotej ramie powieszonym nad kominkiem.

Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego z wszystkimi jego najważniejszymi miejscami i obiektami. Ostatnim etapem był wyjazd na Sky Tower (najwyższy budynek mieszkalny w Polsce) . Z tarasu widokowego na wysokości 200 m n. p. m. podziwialiśmy panoramę Wrocławia.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną do Tuchowa. Każdy
z nas życzył sobie szybkiego powrotu do tego pięknego miasta, ponieważ jeszcze wiele ciekawych miejsc tam na nas czeka.

Opracowali: Opiekunowie wycieczki

%d