Sport

Wyjazdy na narty - dotacja z MSiT

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. St. Staszica w Tuchowie otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na upowszechnianie sportów zimowych. 

Projekt obejmuje naukę i doskonalenie jazdy na nartach – kierowany jest dla około 70 uczniów naszej szkoły. Będzie on realizowany na stoku „Jurasówka” w Siemiechowie.

UKS Lider Tuchów zaprasza na Turniej Finałowy IV edycji rozgrywek Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet, który odbędzie się 5 kwietnia 2017 r. o godz. 16 00 w hali sportowej CKZiU w Tuchowie ul. Reymonta 19

Turniej jest zwieńczeniem blisko 5 miesięcznych rozgrywek organizowanych przez TKKF w Ciężkowicach,w których rozegrano...Read More »


GIM -> Final Powiatowy PS Niedomice 2016

img_3570
Read More »

GIM -> Dzień sportu uczniów gimnazjum

W dniu 22 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu Szkolnego dla uczniów gimnazjum. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowe dla poszczególnych klas składające się  z:

  • przeciągania liny – zespoły mieszane – 5 chłopców i 5 dziewcząt;
  • sztafety mieszanej – 3 chłopców i 3 dziewcząt;
  • rozgrywek w piłkę siatkową – 3 chłopców i 3...Read More »

GIM -> Zwycięstwo Liderek na zakończenie sezonu

img_20160605_111445157

Siatkarskie emocje towarzyszyły 5 czerwca 2016 r. kibicom i sympatykom piłki siatkowej kobiet w Tuchowie. W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się III Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Lidera. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: Burmistrz Tuchowa — Adam Drogoś , który życzył zawodniczkom dużo emocji oraz sukcesów sportowych,...Read More »


SPORT -> DZIEWCZĘTA SP TUCHÓW WICEMISTRZYNIAMI REGIONU TARNOWSKIEGO W PIŁKĘ RĘCZNĄ

Znakomicie zaprezentowały się dziewczęta SP Tuchów w finałowym turnieju o Mistrzostwo Regionu Tarnowskiego w piłkę ręczną.

Po wygraniu dwóch pierwszych meczów doszło do decydującego starcia z SP nr 8 z Tarnowa. Do upragnionego triumfu w całych mistrzostwach wystarczał remis. Niestety po niesamowicie zaciętym i wyrównanym widowisku to zespól z Tarnowa okazał...Read More »


SPORT -> DZIEWCZĘTA SP MISTRZYNIAMI POWIATU!!!

20160224_130704
W rozgrywanym w Koszycach Wielkich powiatowym finale w piłkę ręczną, dziewczęta SP Tuchów w bardzo dobrym stylu wywalczyły mistrzostwo powiatu. W pokonanym polu pozostawiły drużyny z Pogórskiej Woli, Tarnowca oraz Bogoniowic. Pochwalić należy bardzo dobrą obronę oraz świetną współpracę bramkarki z zawodniczkami biegającymi do kontrataku. Teraz przed dziewczętami finał rejonowy...Read More »

SPORT -> Sztafety - I i II miejsce w powiecie

20160413_115305

W rozegranych w Tarnowie sztafetowych biegach przełajowych uczniowie naszej szkoły wywalczyli mistrzostwo oraz wicemistrzostwo powiatu szkół podstawowych.

Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni, a dziewczęta uległy po bardzo wyrównanej walce SP z Wojnicza.

Gratulujemy i dziękujemy za walkę do końca.

Opracował: Krzysztof Kita

SPORT -> Szachy - Piąte miejsce w województwie!

20160412_100419

Weronika Poręba zdobyła bardzo wysokie piąte miejsce w Wojewódzkich Finałach Szkół Gimnazjalnych w szachach, przegrywając między innymi z mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej.
Z dobrej strony pokazała się również Nikola Mróz, która wywalczyła 14 miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Opracował: Krzysztof Kita

Gimnazjaliści Wygrywają Półfinał Powiatowy w Piłce Siatkowej

7 marca w hali Mosir w Tuchowie odbył się półfinał powiatowy w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn , które zostały podzielone na dwie grupy gdzie grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 20 punktów.

Grupa A
Tuchów
Rzepiennik Biskupi
Zakliczyn
Ryglice

Grupa B

Gromnik
Jastrzębia
Czermna
Pleśna

Chłopcy...Read More »


Półfinał Powiatowy Dziewcząt w Piłce Siatkowej

W dniu 4 Marca 2016 odbyły się W Tuchowie Półfinały Powiatowe w piłce siatkowej Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 7 drużyn. Nasze dziewczęta trafiły do grupy b gdzie trafiły na zespół z Gromnika oraz z Ciężkowic. Dziewczęta bez większych problemów wyszły z grupy. W meczu decydującym po zaciętej walce przegrały...Read More »


2534

img_4271

Read More »