Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia SP

SP -> Finał projektu „Tesco dla szkół. Przyszłość na talerzu.”

15 kwietnia 2016 roku klasa 2 c zakończyła realizację projektu „Tesco dla szkół. Przyszłość na talerzu.” Projekt ten realizowała podczas regularnych lekcji od października 2015 roku. Cały projekt składał się z dwóch ścieżek:

– ścieżki podstawowej, której finałem było nakręcenie reklamy społecznościowej,  oraz

–   ścieżki rozszerzonej, podczas której uczniowie w domach wykonywali indywidualnie zadania na stronie internetowej projektu.

Za wszystkie zrealizowane zadania, zarówno te zespołowe jak i indywidualne, klasa zdobywała punkty, które można było ostatecznie wymienić na nagrody.

Swoją ciężką pracą klasa 2 c wywalczyła zestaw Eksperymentów Szalonych Naukowców ufundowany przez firmę Funiversity. Zestaw ten  zawiera materiały niezbędne do wykonania 10 eksperymentów, podkładki i fartuchy ochronne, zestaw nauczycielski oraz rozbudowany scenariusz przykładowej lekcji.  Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, który mam nadzieję będzie wszystkim uczniom przypominał o super zabawie przy kręceniu reklamy, o świeżych rogalikach w piekarni pani Ewy Więcek, o pysznych kanapkach z naszego „Kanapkowego kiermaszu”  oraz o tajemniczych wiadomościach z  przyszłości.

Pamiętajcie to Wy pokazaliście ludziom z przyszłości jak uprawiać i produkować zdrową żywność. Dziękuję z całego serca wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie oraz pomoc podczas realizowania projektowych zadań.

 

Opracowała:  S. Wiśniowska

%d