Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia Gim

GIM -> Mat & Fiz is fun

1 czerwca 2016 r. w budynku Zespołu Szkół w Tuchowie została zorganizowana pierwsza edycja konkursu ”Mat & Fiz is fun” dla uczniów gimnazjum z gminy Tuchów.

Organizatorzy zdecydowali o wyborze przedmiotów: matematyka i fizyka z wykorzystaniem języka obcego (niemieckiego lub angielskiego), ponieważ jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016 jest min. edukacja matematyczna i przyrodnicza w kształceniu ogólnym.

Konkurs był prowadzony w trzech etapach:

  • – arkusz zadań zamkniętych i otwartych z matematyki i fizyki;
  • – zaprezentowanie w języku niemieckim lub angielskim zależności/prawa matematycznego, bądź fizycznego;
  • – prezentacja dowolnie wybranego przez siebie doświadczenia fizycznego z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku.

 

Do jury konkursowego zaproszona została Vicedyrektor Zespołu Szkół w Tuchowie pani mgr Alicja Płachno (matematyka) oraz nauczyciele języków obcych i matematyki pracujący w gimnazjach w gminie Tuchów.

Do I edycji konkursu zgłoszonych zostało 10 uczestników ze szkół w Tuchowie, Burzynie i Jodłówce Tuchowskiej.

Na zakończenie konkursu zostały wręczone dyplomy, nagrody i gratulacje zarówno przez Dyrektora Zespołu Szkół w Tuchowie pana mgr Józefa Wzorka, jak również przez przewodniczącego jury. W tym miejscu dziękujemy naszym sponsorom za ufundowanie nagród.

 

Pierwsza edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli przygotowujących mlodzież do konkursu, dlatego kolejna edycja przeprowadzona zostanie w roku szkolnym 2016/2017.

Patronem medialnym konkursu był portal ryglice-okolice.pl

%d