Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia Gim

GIM -> OTWP – KOLEJNY ETAP I KOLEJNY SUKCES ANNY WĄS

To już czwarty etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który sukcesem kończy nasza druhna Anna Wąs – uczennica Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie.

30 kwietnia br. w Wieliczce odbyły się eliminacje wojewódzkie, podczas których wyłoniono reprezentantów Małopolski na finał centralny.

Eliminacje szczebla wojewódzkiego przeprowadzono w tym roku w Kampusie Wielickim a udział w nich wzięli zwycięzcy eliminacji powiatowych. W poszczególnych kategoriach wystartowało łącznie 61 uczestników, podzielonych na trzy grupy wiekowe (szkoła podstawowa – 20 osób, szkoła gimnazjalna – 20 osób, szkoła ponadgimnazjalna – 21 osób). Tradycyjnie już w pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Ania zakończyła ten etap z 28 prawidłowymi odpowiedziami, co pozwoliło jej z pierwszego miejsca awansować do etapu ustnego, w którym udowodniła, że posiada ogromną wiedzę i nieprzypadkowo przechodziła do kolejnych eliminacji. W etapie ustnym uzyskała: 10,25 punktów a kolejne zawodniczki z miejsc II i III zdobyły odpowiednio: 6,75 i 5 punktów.

Ostatecznie po dokonaniu oceny odpowiedzi udzielonych przez uczestników w II etapie turnieju, klasyfikacja przedstawia się następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce: Bartosz Brzychczy /pow. dąbrowski/
II miejsce: Wiktoria Ślusarczyk /pow. wielicki/
III miejsce: Jan Węgrzyniak /pow. tatrzański/

GIMNAZJUM:
I miejsce: Anna Wąs /pow. tarnowski/ – Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie
II miejsce: Izabela Leśnicka /pow. nowotarski/
III miejsce: Adrianna Łysiak /pow. dąbrowski/

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:
I miejsce: Fabian Starowicz /pow. wielicki/
II miejsce: Edyta Kasprzyk /pow. nowosądecki/
III miejsce: Jan Chowaniec /pow. tatrzański/

Osoby, które zajęły miejsca I i II w każdej z kategorii, na początku czerwca wezmą udział w finale centralnym, który tym razem odbędzie się w Supraślu (woj. podlaskie). Oczywiście trzymamy kciuki i z niecierpliwością oczekujemy wieści z Podlasia.

Źródło:  www.osptuchow.pl

%d