Wakacje za: 313 dni Strona Główna         Plan Lekcji         Sport         Galeria
Menu
SP -> SUKCES UCZENNICY KLASY III B SP

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III B Szkoły Podstawowej Aleksandra Walocha zdobyła w XV Gminnym Konkursie Ortograficznym I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Tuchowskiej. Konkurs odbył się 16 marca w Szkole Podstawowej im. Batalionu AK „Barbara” w Lubaszowej.

Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: Jadwiga Moździerz

Dodał: Administrator 20.03.2016, 21:17


REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W TUCHOWIE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

W dziale REKRUTACJA zostały zamieszczone dokumenty dt. zapisów dzieci do szkoły podstawowej i gimnazjum.

Więcej informacji oraz zapisy i przyjmowanie kart zgłoszeń prowadzi sekretariat szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00.

Dodał: Administrator 15.03.2016, 13:45


SP -> Informacja o zapisach do pierwszej klasy szkoły podstawowej

Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowie informuję, że od 15 marca do 15 kwietnia 2016 r,. odbywają się zapisy uczniów do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017.
Zgodnie z ustawą, od roku szkolnego 2016/2017,obowiązkiem szkolnym będą objęte dzieci od 7 roku życia. Dziecko 6-letnie ma prawo do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie, o ile korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016. Jeśli dziecko 6–letnie nie uczęszczało do przedszkola, rodzice również będą mogli zapisać je do pierwszej klasy.


W takim przypadku niezbędna jednak będzie opinia z poradni psychologiczno – pedagogicznejo możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Zapisy i przyjmowanie kart zgłoszeń prowadzi sekretariat szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00.

Od 15 marca, ze strony internetowej szkoły oraz z sekretariatu, będzie można pobrać zgłoszenia oraz wnioski.
W przypadku wyboru innej szkoły niż szkoła obwodowa, rodzice są proszeni o przekazanie informacji do sekretariatu szkoły, do której szkoły dziecko będzie uczęszczało.

Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowie
Józef Wzorek

Dodał: Administrator 12.03.2016, 18:04


SP -> Uczniowie jako zasoby edukacyjne? Czemu nie.

Dnia 1 marca 2016 roku klasa 2 c zaprosiła młodszych kolegów z klasy 1a na zajęcia otwarte, realizowane w ramach programu „Uniwersytet dzieci.” Celem zajęć było znalezienie odpowiedzi na pytanie: „Czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce?” oraz umożliwianie uczniom korzystania z siebie nawzajem jako zasobów edukacyjnych.

Wprowadzeniem do tematyki zajęć była pogadanka na temat efektu cieplarnianego oraz projekcja filmu, w którym dr inż. Dawid Bedla opowiadał o możliwościach wpływania na klimat w naszych codziennych decyzjach i wyborach.
Najciekawszą częścią zajęć było przeprowadzanie eksperymentów z wykorzystaniem lodu. Najpierw dzieci wielozmysłowo poznawały i opisywały lód a następnie w różnorodny sposób oddziaływały na niego, np. suszyły go suszarką, posypywały solą, itd. Pod koniec lekcji uczniowie samodzielnie ustalili co wpływa na topnienie lodowców oraz co wspólnego ma ich dom z topniejącymi lodowcami.
Zajęcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Prowadzone były metodą problemową, gdzie nauczyciel pełnił rolę jedynie doradcy a uczniowie samodzielnie dochodzili do wiedzy. Uważam to za wielki atut tych zajęć, gdyż uczniowie mogli przełożyć swoją wiedzę bierną na wiedzę czynną a tym samym lepiej zrozumieć interesujące nas zagadnienie topnienia lodowców.

Przedłużeniem niniejszych zajęć jest konkurs ekologiczny przeznaczony dla rodziców i uczniów klas II, polegający na zbudowaniu makiety domu jak najbardziej przyjaznemu środowisku. Serdecznie zachęcam wszystkich rodziców do wzięcia udziału w tym konkursie oraz podejmowania z dziećmi rozmów o tematyce ekologicznej.

Opracowała S.Wiśniowska

Dodał: Administrator 11.03.2016, 17:48


Gimnazjalna Droga Krzyżowa

W piątek, 18 marca o godz. 19:30 w bazylice mniejszej w Tuchowie będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie min. Publicznego Gimnazjum przygotowali i przedstawią „Drogę krzyżową”, będącą swoistym nabożeństwem wielkopostnym oprawionym pięknymi tekstami liturgicznymi, poezją i muzyką.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Dodał: Administrator 10.03.2016, 20:36<< 2 z 152 >>

Dla Uczniów
Dla Rodziców