Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

III TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W IM. STANISŁAWA STASZICA W TUCHOWIE

21 marca został rozegrany III turniej szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie. W turnieju wzięło udział 42 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Klasyfikacje generalną wygrała Weronika Poręba z gimnazjum, zdobywając puchar i złoty medal. Tak więc Weronika została mistrzem szkoły na rok 2018. Srebrny medal zdobyła Nikola Mróz, a brąz Krzysztof Skrzyniarz.

W klasyfikacji „ szkoła podstawowa klasy 4-6 ‘’ puchar i złoty medal zdobył Piotr Bakuliński. Medale za drugie i trzecie miejsce otrzymali odpowiednio : Tomasz Łukasik i Stańczyk Piotr.

W klasyfikacji najmłodszych szachistów klasy 1-3, puchar i złoty medal wywalczył Damian Wiejacki. Podium uzupełnili ze srebrnym medalem: Mateusz Walocha oraz z brązem Antoni Bakuliński.

Najmłodsi szachiści otrzymali okolicznościowe medale,  a pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe.

Nagrody wręczał fundator turnieju  – dyrektor mgr. Józef Wzorek.

Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz z Tarnowa.